Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D50

    Witam,
    Zmuszony jestem do zmiany body z D50 na .......? (powód - uszkodzenie mechaniczne). No właśnie tylko na co.
    Posiadam obecnie obiektywy:
    1. Nikkor AF-S 18-70mm 3,5-4,5
    2. Sigme 70-300mm APO DG (wersja bez silnika)
    3. Nikkor AF-S 35mm 1.8G
    Zestaw ten jak narazie nieźle sobie radził. Czasami brakowało większej czułości itp., ale zawsze było szkoda kasy na zmianę body. Teraz niestety nie mam wyjścia.
    Przeważnie używam sprzętu do krajobrazów, portretów, a także do fotografowania moich brzdąców - można powiedzieć, że do zastosowań jak 80-90% posiadaczy aparatów.

    Co byście proponowali w cenie do 2500-2800zł? Napewno chce body z wewnętrznym silnikiem (do Sigmy). Wstępnie myślę o d7000 lub d7100.
    Chyba że sprzedam Sigme i kupie inny obiektyw, wtedy może być body bez silnika.

  2. #2

    Domyślnie

    Akurat za tą sigmą to chyba nie ma co płakać..

    Ja bym leciał d300s/d7100.. Z drugiej strony jak ergonomia D50 spokojnie wystarczała to możesz udać się w kierunku D5xxx i zamienić sigmę na 70-300 VR/VC co na pewno będzie dużym plusem w fotografii (analogicznie ewentualna zamiana 18-70 na S17-50os )
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robi007 Zobacz posta
    Witam,
    Zmuszony jestem do zmiany body z D50 na .......? (powód - uszkodzenie mechaniczne).
    Ja zamieniłem d50 na d7100 z powodów prozaicznych. 1. Potrzebowałem czegoś co daje lepszy obrazek przy słabszym oświetleniu (użyteczne iso powyżej 200 mniejsze ziarno, brak potrzeby doświetlania lampą), a niestety sigma 17-50 2.8 z d50 w niektórych warunkach nie daje rady. 2. Kupiłem nowe body bo cena w promocji nagle spadła o 500 zł. 3. Praca z guzikologia na wierzchu, bez odrywania oka od wizjera warta jest tych pieniążków. No i na koniec, zestaw d7100 + sigma (mimo problemów opisywanych w różnych wątkach) jest super.
    Jednak jeżeli możesz dozbierać (nie napisałeś jaki budżet) to wydaje mi się, że d7200 będzie lepszy bo młodsze , chyba, że FX ale to już więcej kasy.
    D50 sprawny, leży i czeka aż córka da radę unieść
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Jednak jeżeli możesz dozbierać (nie napisałeś jaki budżet) to wydaje mi się, że d7200 będzie lepszy bo młodsze , chyba, że FX ale to już więcej kasy.
    D50 sprawny, leży i czeka aż córka da radę unieść
    Budżet jest podany - 2500-2800zł. Szedłbym w D7100, gdyż:

    1. D7200 póki co drogie
    2. D5xxx mają słabszą guzikologię, brak śrubokręta
    3. D300/s to już stara matryca
    4. Fx wiąże się z wymianą całej szklarni
    lustra-brak

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma szans na więcej niż 2800zł, tak więc D7200, a FX już całkiem odpada.
    Myślałem tez o D90, bo korzystnie cenowo, ale technologicznie różnica spora w stosunku do d7100.
    Niechciałbym za rok pluć sobie w brodę, że czegoś mi brakuje. Chyba będę polował na używkę D7100.
    Co do szkieł to Nikkor AF-S 18-70mm i tak planowałem zmienić na coś lepszego, bo często go używam. Przy Sigmie zostanę, bo narazie brak funduszy na wymianę, a za bezcen nie mam zamiaru jej sprzedawać, bo naprawdę ładne obrazki z niej wychodzą. Na D7100 napewno będzie jeszcze lepiej.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Kup D5200 i sprzedaj Sigmę. Kup zamiast tego Nikkora 70-300VR.
    Nikkora 18-70 zamien moze na coś o jasnosci 2.8? Czyli Sigma 17-50. Albo jesli ciemnica ci nie wadzi to Nikkor 18-105.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    Budżet jest podany - 2500-2800zł. Szedłbym w D7100, gdyż:

    1. D7200 póki co drogie
    2. D5xxx mają słabszą guzikologię, brak śrubokręta
    3. D300/s to już stara matryca
    4. Fx wiąże się z wymianą całej szklarni
    Sorki, nie doczytałem, zatrzymałem się na 160 znaku
    Co do sedna - tak na szybko to d7100 nówka teraz jest za ponad 3kzł (ja swojego kupiłem za 2800 zł ale dzięki bonusowi od nikona) zatem trudny wybór bo albo dozbierać (ewentualnie część w kredyt) lub używany. A z używkami to loteria.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kup D5200 i sprzedaj Sigmę. Kup zamiast tego Nikkora 70-300VR.
    Nikkora 18-70 zamien moze na coś o jasnosci 2.8? Czyli Sigma 17-50. Albo jesli ciemnica ci nie wadzi to Nikkor 18-105.
    N 18-105 tańszy, dużo tańszy i ma tylko dwie zalety w stosunku do sigmy (według mnie) - lżejszy i większy zakres ogniskowych. Ale ciemny. Mam oba i n18-105 już nie używam. Osobiście zastanawiam się nad obiektywem do spacerów - N18-300 lub 17-300 (to chyba tamrona).
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    N 18-105 tańszy, dużo tańszy i ma tylko dwie zalety w stosunku do sigmy (według mnie) - lżejszy i większy zakres ogniskowych.
    Skoro jest prawie o połowę tańszy, to już są w sumie 3 zalety. Chyba, że niższa cena nie jest zaletą.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Skoro jest prawie o połowę tańszy, to już są w sumie 3 zalety. Chyba, że niższa cena nie jest zaletą.

    W sumie można by uznać to za zaletę ale na zasadzie plusa ujemnego takiego na siłę. Z drugiej strony po co nowe body jak można naprawić stare lub kupić używane d50 bo taniej a kasę przeznaczyć na coś innego

    Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  10. #10

    Domyślnie

    W Hong Kongu możesz sobie kupić nówkę 7100 za 2600 zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •