Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Deszcz gwiazd

  1. #1

    Domyślnie Deszcz gwiazd

    Kilka Perseidów w nocy z 12/13 sierpnia gdzieś koło Jeziora Rożnowskiego.


  2. #2

    Domyślnie

    Ładnie upolowane. Gratulacje
    D200 D610 T 28-75 2,8 N 50 1,8

  3. #3

    Domyślnie

    Nie bardzo potrafię zwerbalizować czemu, ale ta Droga Mleczna z licznego wysypu ostatnich galaktycznych zdjęć na forum podoba mi się najbardziej. Nie jest wymuszona, wygląda w miarę naturalnie, a jednocześnie jest wystarczająco obecna na niebie, które wygląda jak zwykłe niebo w nocy, a nei jest usłane miliardem białych punkcików niedostrzeganych normalnie nie tylko gołym okiem, ale nawet Hubblem.

    Przy okazji - jest to zdjęćie, które ma jeszcze coś oprócz samego nieba, i nie jest to skrzywiony do granic wytrzymałości widok z zadartego do góry aparatu. Wyłania się jakaś kompozycja, jest równina, kontrapunkt i jego przedłużenie w postaci białej Galaktyki, jest kadr...

    Tak, takiego zdjęcia zazdroszczę i takie chciałbym umieć robić. Gratulacje ode mnie!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie bardzo potrafię zwerbalizować czemu, ale ta Droga Mleczna z licznego wysypu ostatnich galaktycznych zdjęć na forum podoba mi się najbardziej. Nie jest wymuszona, wygląda w miarę naturalnie, a jednocześnie jest wystarczająco obecna na niebie, które wygląda jak zwykłe niebo w nocy, a nei jest usłane miliardem białych punkcików niedostrzeganych normalnie nie tylko gołym okiem, ale nawet Hubblem.

    Przy okazji - jest to zdjęćie, które ma jeszcze coś oprócz samego nieba, i nie jest to skrzywiony do granic wytrzymałości widok z zadartego do góry aparatu. Wyłania się jakaś kompozycja, jest równina, kontrapunkt i jego przedłużenie w postaci białej Galaktyki, jest kadr...

    Tak, takiego zdjęcia zazdroszczę i takie chciałbym umieć robić. Gratulacje ode mnie!
    Miło czytać
    Tak jakoś wyszło, że nie przedobrzyłem. A do korekty perspektywy to się muszę przyznać. 14 mm na pełnej klatce krzywi wszystko zanim się człowiek zdoła obejrzeć.

  5. #5

    Domyślnie

    Działo się, oj działo!
    Gratulować refleksu, bo chyba nie łatwo było złapać aż tyle gwiazd w jednym ujęciu .
    Jeśli mogę coś zasugerować, to postarałbym się lepiej wydobyć Drogę Mleczną, a tym samym mocniej zaakcentować spadające gwiazdy, bo tutaj trochę słabo widoczne .
    Widać, że one tam są, ale... jakby lekko przygaszone .
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

  6. #6

    Domyślnie

    Czy to jest jedno zdjęcie? Jeśli tak to jak długo je naświetlałeś, żeby uchwycić tyle "spadających gwiazd"? Podoba mi się Ale wydaje mi się, że ta kapliczka wskazuje, że zdjęcie leci nieco w lewo...

  7. #7

    Domyślnie

    To multiekspozycja. Złapanie tylu śladów na jednej klatce nie jest możliwe. Wszystkie tego typu zdjęcia to składaki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    wygląda w miarę naturalnie, a jednocześnie jest wystarczająco obecna na niebie, które wygląda jak zwykłe niebo w nocy, a nei jest usłane miliardem białych punkcików niedostrzeganych normalnie nie tylko gołym okiem, ale nawet Hubblem.
    A co złego jest w takich zdjęciach. Skoro jest taka możliwość, to czemu nie dostrzec niewidzialnego? Od lat astronomowie wykorzystywali błony fotograficzne do obserwacji. Rozumiem Twoje zdanie, ale absolutnie go nie podzielam
    Ps. Z teleskopem Hubbla, to trochę zaszalałeś
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    I wcale nei musisz go podzielać. Niepodzielanie mojego zdanie jeszcze nei jest (niestety) karalne, choć w widoczny sposób szkodzi temu, kto go nei podziela.

    A wracając - w takim razie dopowiem, że na tym zdjęciu można by rozpoznać konstelacje i gwiazdozbiory, gdyby ktoś znał je z nocnego nieba - to zdjęcie to umożliwia. Na innych zdjęciach o których mówiłem ogólnie poszczególne konstelacje są nei do rozpoznania, bo ilość szumu i świetlnych punkcików skutecznie obraz zaciera. Tutaj szczęśliwie tej wszechobecnej kaszy nei ma i uznaję to za olbrzymią zaletę tego zdjęćia. Ale też z drugiej strony padło chyba na kogoś, kto najdłuzej siedzi w takiej fotografii, więć i dziwić się nei ma czemu. Chociaż zazdrościć można.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że zdjęcie mi się nie podoba, ale czy jeśli ktoś długo jeździ rajdówką odgórnie jest zwycięzcą rajdu?
    Fuji

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •