Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 227
  1. #1

    Domyślnie Olympus OM-D E-M10 - wrażenia, zdjęcia i inne okoliczności

    Niniejszym otwieram nowy temat bo może znajdą się osoby zainteresowane tym sprzętem. Jakimiś głębszymi spostrzeżeniami podzielę się później, narazie jedna fotka bo to świeżutki nabytek.

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  2. #2

    Domyślnie

    Paskudny bokeh
    :P

  3. #3

    Domyślnie

    Daj szansę sprzętowi do studia podobno super

  4. #4

    Domyślnie

    d90 jak nie masz tego co lubisz to musisz lubić co masz?.

    ahoj słyszałem już, że na zewnątrz ten sprzęt w ogóle zdjęć nie robi. To zamieszczone musiałem z piwnicznego okna zrobić bo po wyjściu z domu sprzęt zawieszał się. Może nowy firmware to zmieni☺.

  5. #5

    Domyślnie

    ale ja mówię poważnie, ostatnio widziałem gdzieś zdjęcia z OMD, ba cały materiał o nim i psów bym na nim tak szybko nie wieszał, podobno AF rakieta - to prawda?

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś wrzuciłem gdzieś na tym forum dwie fotografie (klimat: droga, krzyż, ławki, drzewa) wykonane w odstępie minuty Nikonem D 800 + 24-70 f 2.8 oraz kompaktem Olympusa XZ-2 ... i wielu pomyliło się, która fota jest z Nikona. Ja bym tam psów na Olku nie wieszał. Gdyby nie ta mikroskopijna matryca to prawdopodobnie kupił bym Olka zamiast posiadanego od niedawna Sony a6000 /oczywiście nie żałuję, Soniacz jest the best/.
    Panerai vel Eliot Capone

  7. #7

    Domyślnie

    Eeee

    Ja tylko napisałem ze bokeh brzydki.
    Olek jest ok. Af szybki jak diabli. Mały. Fajny.
    Nawet kit jest fajny.

    Ale bokeh na zdjęciu z psem brzydki jest.


    Dawaj inne foty. I zachęć moze, zeby z innych olkow tez fotki ludzie dawali.

  8. #8

    Domyślnie

    Edytka do zera.....
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 15-08-2015 o 09:35
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Kiedyś wrzuciłem gdzieś na tym forum dwie fotografie (klimat: droga, krzyż, ławki, drzewa) wykonane w odstępie minuty Nikonem D 800 + 24-70 f 2.8 oraz kompaktem Olympusa XZ-2 ... i wielu pomyliło się, która fota jest z Nikona. Ja bym tam psów na Olku nie wieszał. Gdyby nie ta mikroskopijna matryca to prawdopodobnie kupił bym Olka zamiast posiadanego od niedawna Sony a6000 /oczywiście nie żałuję, Soniacz jest the best/.
    Witam !

    Matryce w Olkach nie sa "mikroskopijne"

    W olku masz crop 2.0 a Ty w Twoim sony a6000 crop 1.5.

    4/3 gabaryty 18 x 13.5mm
    APS-C gabaryty okolo 22.5 x 15.10mm bo sensory APS-C maja nieco rozne gabaryty.

    Gdybym zrobil foty Olkiem i Sony nie zauwazylbys roznicy na papierze czy stronie internetowej.

    O sile systemu decyduja w najwiekszym stopniu szkla a tutaj Olek i Panas daje naprawde swietne szkielka.

    Co do wielkosci sensora a jakosc fot przyszla mi jeszcze taka mysl, ze przy obecnej technice wielkosc sensora nie ma
    az tak wielkiego wplywu i obecnie kompakt z sensorem 1" potrafi niezle WYMIATAC czego przykladem jest SONY RX100 III
    gdzie dzieki jego mozliwoscia i malym gabarytom zrobilem wiele dobrych zdjec.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 15-08-2015 o 10:40 Powód: ...
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  10. #10

    Domyślnie

    No ale cały czas jest jeszcze kwestia tej magicznej papierowej głębi ostrości. Żeby na matrycy formatu 13x17 (= Pocket Instamatic 110 ) uzyskać taką głębię ostrości, co na pełnej klatce, potrzebne są przynajmniej dwa stopnie przysłony więcej, więc jeśli w FF wystarcza 2,0, to w 4/3 potrzebny jest obiektyw 0,95.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •