Close

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 227
  1. #21

    Domyślnie

    Zainteresowanie tematem się pojawiło więc napiszę jak to wygląda z mojej strony.
    Miałem lustra Pentax'a, Nikona, a nawet o Canona się otarłem. Wszystko to miało dobre i złe stron. Wiadomo. Najdłużej i najwierniej siedziałem w Nikonie i pewnie nie zastanawiałbym się nad jakąś zmianą gdyby życie nie podyktowało takiej potrzeby. Człowiek narozrabiał i dorobił się dwóch potomków . Do tego doliczyć trzeba co najmniej jednego psa (a bywały i 3 bo trochę "szkoleniem" się parałem). Jak się z całą ekipą szło na to plecak/torba z lustrzanką pokroju D90/D300 były ostatnią rzeczą jaką chciało mi się targać. Skończyło się tym, że przez pół roku (a może i nieco dłużej) sprzęt praktycznie leżakował. Jednak potrzeba fotografowania została. Opchnąłem to wszystko (oprócz lampiona) i zakupiłem Fuji X30. O matulu! Jakaż radość! Sprzęt chodzi ze mną wszędzie. Daje mi niesamowitą frajdę. Ponownie zmusił mnie do myślenia przy fotografowaniu ale... głębi brak. Nie zawsze jest sceneria, w której łatwo jest odseparować obiekt z tła, a poza tym naszło mnie na powrót w M42. Za wszelką cenę (no może nie za wszelką ale mieszczącą się w granicach zdrowego rozsądku) chciałem uniknąć powrotu do sprzętu dużego i ciężkiego. I tu niestety Olek pozostawia konkurencję daleko w tyle. Nawet bezlusterkowce Fuji czy Sony lub Samsunga w mojej ocenie mocno przegrywają bo o ile body są podobnych rozmiarów i wagi to szkło pod matrycę APS-C już mocno odbiega od tych Olkowych (nie oszukujmy się, większa matryca = większe szkło). Do tego doszedł obecny CashBack, raty 50x0% i nowy (sprzedany) telefon za przedłużenie umowy. Tym to sposobem cena zrobiła mi się atrakcyjna. Kupiłem sobie zestaw E-M10 + 45mm F/1.8. Z czasem zacznę się rozglądać za Leicą 15mm 1.7 (to mój must have), a wcześniej jeszcze pojawi się coś ze starych manuali (helios już jest). Chyba pierwszy raz tak naprawdę poczułem, że kupuję coś w pełni świadomie, po długim i porządnym zastanowieniu się.
    A teraz parę spostrzeżeń na szybko. Aparat świetnie wykonany, dobrze leży w dłoni (moje są raczej średnie) i od ergonomicznej strony dopracowany naprawdę solidnie. W sklepie mierzyłem grip i niby poprawiał uchwyt ale się nie zdecydowałem. Z menu olkowym nie miałem wcześniej nic wspólnego więc muszę się przyzwyczajać (narazie poruszanie po nim sprawia mi pewne trudności z uwagi na Fujikowe przyzwyczajenia) ale tragedii nie ma i z tym zawsze sobie radziłem. Co mnie już na wstępie rozłożyło na łopatki to dotykowy ekran. To rozwiązanie poprostu miażdży system. Niski ukłon ode mnie z stronę Olympusa. Bravo inżynierowie! Bateria z tego co widzę to będzie analogicznie jak w X30. Trzeba będzie zakupić jeszcze ze 2 zamienniki. Narazie wsadziłem mu "wolną" i widzę, że trochę go przytrzymuje podczas zapisu ale 15MB/s to nie ma się co dziwić.
    AF podobnie jak dotykowy ekran jest mega dopracowany, a jedno w połączeniu z drugim to już urywa... 4 litery. Tego mi brakowało w X30 gdy ganiałem za swą zwierzyną lub dziećmi. Za to wizjer moim zdaniem jest gorszy od Fujikowego. Nie jest to kaszana ale jednak w Fuji lepiej to wygląda. Choć od strony samego dopasowania do oka to znów Olek lepszy (muszla wysunięta, dobrze wyprofilowana).
    I trochę z innej beczki. Jako, że mój LR nie czyta RAW ani z X30 ani z M10 to muszę konwertować i tu widzę pewną różnicę na korzyść Olka. Sama konwersja przebiega czasowo podobnie ale już odczyt takiego DNG przez LR to już inna kwestia. Nie wiem czemu ale ten z Fuji dławi LR na znacznie dłużej, ten z Olka siup i już jest na panelu. No i niestety kolorystyka Fuji (od zawsze!) była dla mnie wzorem. Nigdy nic nie ruszałem bo grzech, a tu niestety muszę się tego jakoś nauczyć.

    No to kilka zdjęć. Nie idę plener bo upał wykańcza, a ja teraz na noc do roboty chodzę więc oszczędzam się. Obiecuję jednak sprawdzić sprzęt w boju.
    Wszystkie fotki z zestawu E-M10 + 45mm F/1.8 (pełny otwór lub jego bezpośrednie okolice).

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Do takiej "extra" GO, jak opisujesz, to sie uzywa ff i F1,4.
    Roznica jest zauważalna wtedy.
    Pomiędzy cropem z f2,8 a olkiem np ze szkłem 1.8 na adapterze ( tez ztabilizacja działa ) to wielkich różnic nie bedzie.
    A jesli juz, to na korzyść Olka mz.
    Pisze bo uzywam. I Olka i ff. Cropa juz dawno nie mam. Ale zdjęcia mi zostały.

    Olek to fajny system. Tani (stosunkowo).
    Ja mam cropa, 60mm i w portrecie f/2.2. Jak przeglądam zdjęcia w necie na pixel-peeper czy 500px, to jednak crop daje lepszy bokeh niż Olek z 45mm (ten sam kąt widzenia). Na ff mnie za bardzo nie stać. Może bym mógł, ale byłoby to nierozsądne. :P

  3. #23

    Domyślnie

    Ja zadowolony jestem z tego co jest na olku.
    Helios np daje fajny bardzo bokeh i go.
    Do tego za grosze.
    Nikonowskie 50mm F1,8E tez wymiata.

    A wojenek o formatach prowadzić chyba nie bedziemy raczej o własnych odczuciach pisałem

  4. #24

    Domyślnie

    A ja ciągle w rozterce. Jestem najmniej zdecydowanym człowiekiem na świecie. :P Olek jest fajny, ale jest też a6000. W Sony trochę słabo z obiektywami. :P

    Na 500px warto sobie poszukać gościa o nicku Sean Archer - mega foty z Olka.

  5. #25

    Domyślnie

    @Umbra,
    Dzięki za ściągę. Faktycznie fotki pana Staszka są fajne.
    Ale po krótkiej analizie jego PF, wyraźnie widac ,że on odchodzi od Olympusa na rzecz Canona 6D .
    To tez może zastanawiać i tylko podsycać twoje rozterki

  6. #26

    Domyślnie

    gebels,

    A jak oceniasz sens zakupu Olympusa z 14-42 jako konkurencja dla Fujifilm X30? Zastanawiam się nad oboma - zoom raczej jest mi potrzebny ale wtedy tracę przewagę wielkości matrycy przez ciemny zoom... Sam już nie wiem.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawzielin Zobacz posta
    gebels,

    A jak oceniasz sens zakupu Olympusa z 14-42 jako konkurencja dla Fujifilm X30? Zastanawiam się nad oboma - zoom raczej jest mi potrzebny ale wtedy tracę przewagę wielkości matrycy przez ciemny zoom... Sam już nie wiem.
    W takim wypadku brałbym Fuji w ciemno. Taniej, więcęj możliwości (zarąbisty obiektyw, tryb macro). Olek to aparat systemowy, więc jeśli chcesz mieć uniwersalnie to bierzesz jedno szkło szerokozakresowe (np. 14-150mm) lub podwójnie (14-42 + 40-150mm) ale tracisz wtedy na świetle, ostrość też nie ta i gabaryt inny oraz cena wyższa. Osobiście nie zamierzam budować szklarni (przyszłość pokaże jak będzie ). Olek jest do dzieciaków i zwierzaków + do zabawy M42/M39. Na miasto/rower nadal jest Fuji (kocham to maleństwo bo choć nie wygląda potrafi strasznie dużo) ale i to się może zmienić po zakupie Leica 15mm.
    Niestety szkła do tego systemu z F/2.8 i mniej kosztują tyle co całe Fuji X30 (o zoomach to już w ogóle nie wspominam).
    Zresztą co ja będę gadał. Wejdź w wątek Fuji'kach serii X10...30 i zobacz jak można z nich korzystać. Naprawdę zacny aparacik.

    A skoro już tu jestem to zdzisie jakieś wrzucę:

    E-M10 45mm F/1.8 ISO 200

    E-M10 45mm F/1.8 ISO 1000

    E-M10 45mm F/1.8 ISO 200

    E-M10 45mm F/1.8 ISO 200
    Ostatnio edytowane przez gebels ; 18-08-2015 o 13:21
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  8. #28

    Domyślnie

    gebels,

    A nie pozbywasz się może swojego X30

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawzielin Zobacz posta
    gebels,

    A nie pozbywasz się może swojego X30
    Myślałem o tym ale tylko przez chwilę, to bez sensu. Sprzedając Fuji muszę mieć zooma. Kupując zoom'a do Olka będę miał w pakiecie Twoje rozterki (bo na jasne szkło póki co mnie nie stać). Poza tym ja swego kupiłem zaraz po premierze a teraz nówka stoi 1700 złociszy to dla mnie mega strata. Już prędzej Olka się pozbędę. Fuji robi u mnie za zoom a Olek za stałki.

    Do 20.08 w MediaM. masz raty 0% więc zakup Fuji wyjdzie Ci bardzo "delikatnie".

    Ale jak już kupisz i wybierzesz srebrnego to możemy się zamienić .
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  10. #30

    Domyślnie

    Umbra. Co do obiektywów do Sony a6000 :http://www.dxomark.com/Reviews/Best-...the-Sony-A6000 W sumie za 1800 zł masz łącznie 19 mm f 2.8 30 mm f 2.8 i 60 mm f 2.8. Mam 30 mm, w drodze 19mm ... i uwaga ... Nikosia D 800 + szpej nie mam zamiaru się pozbywać. Jednak DSLR to inna liga
    Panerai vel Eliot Capone

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •