Close

Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 227
  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kfiatos Zobacz posta
    Ten obiektyw jest ogromny (18-105). Serio jest aż taka różnica w AF na korzyść A6000?
    W internecie na fotach i filmach faktycznie wyglada jak ogromny kloc ale w rzeczywistosci tak nie jest.

    Z uwagi na maksymalna jasnosc f4 obiektyw jest lekki i bardzo poreczny. Bardzo przyjemnie sie uzywa tego zestawu z uwagi na niska wage calosci.

    Bardzo sobie cenie ladne rozmywanie tla jak focisz biegajace dziecko. A6000 to naprawde bardzo szybka maszynka i lapanie szybkich akcji jest banalne...
    Jak lubisz jeszcze filmowac to bierz Sony... AF i zoom chodzi jak w dedykowanej kamerze.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  2. #212

    Domyślnie

    Olek nie jest awaryjny. Miałem epl5 i po dwóch latach dość intensywnego użytkowania sprzedałem koledze. Używa do kolejne dwa lata i z tego co wiem to dość intensywnie - łącznie z filmowaniem - i nic się nie dzieję. Jest zadowolony. Dlatego też kupiłem M10 jako następcę 5.

  3. #213

    Domyślnie

    Tak se wstawię, bo już micro 4/3 w zapomnieniu
    a dalej robi foty, tak jak samsung




  4. #214

    Domyślnie

    Fajne foty...
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  5. #215

    Domyślnie

    Hej, trafiłam na ten wątek zupełnie przez przypadek rozglądając się za pierwszym aparatem. Wybór padł właśnie na Olympusa, jednak mam kilka wątpliwości. Może tutaj uda mi się je rozwiać Od razu zaznaczę, że mimo jakiegoś researchu nadal jestem w temacie zielona, dlatego będę wdzięczna za odrobinę wyrozumiałości, empatii i pomoc wyborze pierwszego sprzętu

    Po dłużnych dywagacjach i rozkminach - lustrzanka czy bezlusterkowiec - wybór padł na bezlusterkowca. Ze względu na MOCNO ograniczony budżet zdecydowałam się na zakup sprzętu z rynku wtórnego (chciałabym się zamknąć w 2 tys.). Po dziesiątkach przeczytanych artykułów i setkach przejrzanych aukcji używanego sprzętu wstępny wybór padł na Olympusa OM-D. Aparatu chciałabym używać w podróżach do fotografowania przyrody i krajobrazów, ale od czasu do czasu bawię się makijażem, także zależy mi i na niezłych portretach.

    Pierwsze pytanie:. Mimo, że EM-1 plasuje się wyżej w rankingach jeśli chodzi o jakość, bardziej skłaniałabym się ku EM-10 ze względu na wbudowaną lampę i mniejszą wagę (korpus nie jest uszczelniany i wzmacniany). Zależy mi na poręczności sprzętu. Czy jest to sensowny wybór? Czy ktoś miał do czynienia z tymi aparatami i mógłby doradzić czy nada się to do nauki?

    Drugie pytanie: Kompletując używany sprzęt ceny wychodzą porównywalnie dla Olympusa OM-D EM-1 z jednym obiektywem i Olympusa OM-D EM-10 z dwoma różnymi obiektywami. Czy na początek lepiej zainwestować w lepsze body i uczyć się na jednym szkle, czy może właśnie oszczędzić na aparacie i urozmaicić dobór obiektywów? Za jakimi tanimi obiektywami powinnam się rozglądać?

    Trzecie pytanie: W domu posiadam starego analogowego Zenita z obiektywem Helios 44m-4 (to z nim zaczynałam bawić się fotografią i absolutnie się zakochałam). Czy jest szansa wykorzystania tego obiektywu w Olypusie? Jakieś przejściówki czy coś? Wiem, że to dla kogoś kto zjadł zęby w tym temacie może się wydać głupie, ale nie znalazłam nigdzie w necie sensownej odpowiedzi.

  6. #216

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeżeli kupowany sprzęt ma służyć do nauki i sprawdzenia siebie czy fotografia to jest „to”, to kup jeden obiektyw i jeden korpus i ćwicz. Jak ci się to spodoba to i tak będziesz kupować różne obiektywy ( w zależności od potrzeb) i bedziesz zmieniać korpusy. A jak ci się nie spodoba to wszystko sprzedaż bez jakiejś specjalnej straty na finansach


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jane Doe Zobacz posta
    ..bardziej skłaniałabym się ku EM-10 ze względu na wbudowaną lampę i mniejszą wagę (korpus nie jest uszczelniany i wzmacniany). ..
    OLYMPUS OM-D E-M10 Mark I i II mają korpus magnezowy. Mark III ma zdaje się w całości z plastyku wykonany.

    Cytat Zamieszczone przez Jane Doe Zobacz posta
    ...Za jakimi tanimi obiektywami powinnam się rozglądać?
    Jak interesują Cię portrety to z tańszych Olympus 45/1.8, choć na początek możesz pobawić się tym Heliosem poprzez adapter.

  8. #218

    Domyślnie

    Jak co to mam piękny zestaw M10 II z obiektywami do sprzedania. Uważam, że Olek do nauki jest naprawdę spoko. Jak co to kontakt na PW.

  9. #219

    Domyślnie

    Oczywiście będzie mogła używać Heliosa korzystając z odpowiedniej przejściówki - szukaj takiej: "M42-m 4/3" .
    A dodatkowo - oprócz Olympusa zainteresuj się Panasonikiem. To także mikro 4/3, a ceny na wtórnym rynku
    obiecujące.

  10. #220

    Domyślnie

    m10 mam z 45/1.8 i do portretów jest genialny , sa przejściówki do m42. Osobiście wolałbym m10 z 45/1.8 i 17/1.8 niż m1 z heliosem
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •