Close

Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 227
  1. #191

    Domyślnie

    To było coś w stylu: "uwaga, czas na zdjęcia". A teraz nie ma czegoś takiego jak czas na zdjęcia, bo czas na zdjęcia jest cały czas!

    W sedno tarczy m4/3

  2. #192

    Domyślnie

    W dyskusji przewinęły się i Panas 20/1,7 i Panaleica 25/1,4 i Olek 45/1,8 - a czy ktoś ma jakieś - dobre lub złe - doświadczenia z Panaleicą 15/1,7 ?

    Różnica między Panasonikiem 20mm a "Leicą" 15 mm w cenie to 800 zł - nie wydaje się tak wiele, za możliwośc obcowania z Leicą.
    Szukam jednej stałki jako uzupełnienie P 14-140 i Olka 60 - i tak jakoś mi pasuje uniwersalna Leica 15 mm. No właśnie - tylko czy to Leica czy "Leica" pod względem optyki ?

    Będę wdzięczny za każdą uwagę
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  3. #193

    Domyślnie

    Miałem przez kilka dni pożyczony 15/1.7 - świetne szkło. Małe, kompaktowe, kapitalnie wykonane, ostre, kontrastowe. Gdybym miał się do czegoś przyczepić - nie miałbym do czego. Umieszczałem już chyba tu na forum sampelek...

    Podziękowania raz jeszcze dla Wuzeta za użyczenie.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paldolini Zobacz posta
    Tak tylko to już kolos, a ma być kieszonkowo... (kolos w porównaniu do 45 1,8 ). No i ogniskowa też taka se... (przydaje się, ale żeby 4kafle za to płacić do systemu, który ma być - jak u autora - dodatkowy...)

    Nie wiem co z tymi zdjęciami, zamieszczam link do albumu

    https://www.flickr.com/photos/147955...8324/lightbox/

    Bangla?

    Wszystkie foty w tym albumie zrobiłem 12-32 oprócz dwóch (jedna telefonem (nie moja, ale mnie przedstawia) druga fisheyem, obie powinniście poznać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Swoją drogą chciałbym na tej grani zobaczyć gościa z pełną klatką buahaha, w dodatku uwieszoną na szyi (zresztą dx to samo)

    Do wszystkich innych zastosowań poza studio i wyjściem w plener w celu zrobienia portretów m4/3 rządzi! Ja Nikona się już pozbyłem... (teraz muszę dokupić trochę stałek, a najchętniej 12-35 2,8 który wymiata!)

    Mój obecny zestaw to 12-32 fisheye (wiadomo jaki) 50 1,7 manual minolty i 28 2,8 porst (ten drugi słaby, ale minolta też wymiata). Aha mam jeszcze 300 5,6 Vivitara.

    Cóż mam wrażenie, że jakieś tam różnice są między nikonem, a olkiem, ale może to kwestia innego silnika do jpg, w sumie takiego porządnego testu nie zrobiłem...
    Świetne foty, ja też szukałem czegoś małego w góry (bo albo obijałem obiektyw o skałę albo chowałem nie robiłem zdjęć na grani) i przypadkowo kupiłem Panasonic gm1 z 12-32 i potwierdzam świetne małe szkło wyjątkowo ostre chyba najlepszy z tak małych kitów.
    Nikon D750, Nikon D7000, Sony A7II

  5. #195
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2016
    Miasto
    grodzisk mazowiecki
    Posty
    38

    Domyślnie

    Ciach!

    Świetne to szkło! A zgadnijcie jakie?

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Nie wiem ku co jest z tym forum nie tak, aby zdjęcia nie można było normalnie wrzucić... :/
    Ostatnio edytowane przez paldolini ; 06-02-2017 o 02:09

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paldolini Zobacz posta
    Ciach!

    Świetne to szkło! A zgadnijcie jakie?

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Nie wiem ku co jest z tym forum nie tak, aby zdjęcia nie można było normalnie wrzucić... :/

    wygeneruj może najpierw link bezpośredni do zdjęcia
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #197
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2016
    Miasto
    grodzisk mazowiecki
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver surfer Zobacz posta
    Świetne foty, ja też szukałem czegoś małego w góry (bo albo obijałem obiektyw o skałę albo chowałem nie robiłem zdjęć na grani) i przypadkowo kupiłem Panasonic gm1 z 12-32 i potwierdzam świetne małe szkło wyjątkowo ostre chyba najlepszy z tak małych kitów.

    Tak sobie myślę o tym szkilełku, no i nawet fajna sprawa, tylko ta ogniskowa trochę dziwna... Choć z drugiej strony może i nawet fajna, taka ciut zawężona szerokość, bardziej uniwesrsalna od 12 . Tak czy owak do krajobrazu to jest za wąsko, choć nie powiem, czasem i takie lekkie zawężenie się przydaje. Ale prawdę mówiąc to 12mm nie jest w tym systemie jakoś wyjątkowo szerokie i to minimum, które bym stosował do krajobrazu. Szkoda tylko że, niestety, olympus trochę tutaj leci w ch. i liczy sobie za 12mm jakąś chorendalną stawkę, gdzie w tej cenie kupie zooma panasa 12-35 2,8, który jest tylko o działkę ciemniejszy i równie dobry optycznie. Z kolei samayang jest już dość ciężki, a brak autofokusa sprawia, że i mniej uniwersalny (o ile w krajobrazie to nie przeszkadza, to w mieście i innych okolicznościach przyrody czasem af się przydaje). Tak czy owak właśnie samayanga bym brał, gdybym szukał jedynej stałki do krajobrazu. 12mm to super ogniskowa. 90% moich zdjęć kraobrazowych to 12mm.

    A 15mm? w sumie fajny byłby taki zestaw 10 (samayang jest, ale wypada słabo) 15 (leica) i 20 (panas) do krajobrazu i streetu/reportażu (+oczywiście 45) . 15 też super jako uzupełnienie 7-14 (gdy potrzebujemy światła lub większej jakości to 15, a jak szerokości zoom). 15 też może lepiej się sprawdzić w streecie jako uniwesrsalne szkło od 12, choć i tak chyba wolę tu 20. Choć nie powiem, połączenie 15 i 20 to by było fajne combo!

    Jednakże porównując 15mm do 12mm olka - 15stka jest pewnie lepsza optycznie, o 1/3 jaśniejsza, ciut lżejsza i fajniejsza (bo ma przysłone ustawianą na obiektywie - super!), oraz o równowartość 45 1,8 tańsza haha Szkoda tylko, że to 15mm to nie 12mm... haha

  8. #198
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2016
    Miasto
    grodzisk mazowiecki
    Posty
    38

    Domyślnie

    Reasumując - IMO 15 1,7 fajne jako uniwersalne szerokie szkło. W krajobrazie fajne jako uzupełnienie zooma. Do stricte krajobrazu brałbym :
    1. jak ma być tanio: samayang 12 2,0
    2. jak kogoś stać: 12-35 2,8 (lub 7-14 jak tylko do krajobrazu, ale wtedy i tak potrzeba nam dłuższych ogniskowych, oraz nie mamy światła 2,8, więc najlepiej oba

    Dlaczego nie zoomy olka - 12-40 - nigga please? w tej wadze do m4/3? to samo 7-14 (a nawet bardziej). Zresztą 12-40 mniej ostry na większych przesłonach i dłuższych ogniskowych, 12-35 równiejszy i na 5,6 i wyżej lepszy optycznie, przynajmniej wg. testów). Co do 9-18 - ani to zbyt szerokie, ani dobre na brzegach, do tego jak patrzę na ten rozkładany obiektyw z blokadą, to mi się śmiać troszkę chce, plus jak patrzę na cenę za ten w końcu amatorski i naleśnikowy zoom, to śmiać mi się chce po raz drugi.)

    Oczywiście Olympus zrobił świetną optycznie serię pro, co z tego, skoro te obiektywy są niekiedy cięższe, niż wersje lustrzankowe, a nie po to się w m4/3 wchodzi, aby tachać szkła po 0,5 kg każde. Do tego jak popatrzymy na grip w o-md e-m10 i m5 i na te szkła pro, no to sorry, chyba coś chłopakom ten dizajn nie wyszedł... Tutaj tylko em1 pasuje, a ten już jest dużo większy, cięższy i droższy. W tym wypadku zastanawiałbym się, czy nie lepiej zostać przy Nikonie D7000 lub brać Fuji

    Taka jest moja opinia po wnikliwych analizach. Nie wiem czy się z nią zgadzacie...

  9. #199

    Domyślnie

    Jeśli możecie, to zerknijcie na http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=280057 - co byście poradzili z olympusa?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #200

    Domyślnie

    Mam i ja Jakie to małe... i jakie fajne . Mam pytanie szum przy pracy, to jest stabilizacja...?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •