Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 227
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebels Zobacz posta
    Niniejszym otwieram nowy temat bo może znajdą się osoby zainteresowane tym sprzętem. Jakimiś głębszymi spostrzeżeniami podzielę się później, narazie jedna fotka bo to świeżutki nabytek.
    Bardzo fajna inicjatywa (e-m10 chodzi za mną), wrzucaj fotografie i dodaj informację którym obiektywem fotografowałeś.
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  2. #12

    Domyślnie

    A czy z e-m5 mozna?

  3. #13

    Domyślnie

    Qurka
    Pewnie ze mozna

    No bo dlaczego by nie. Podpisuj tylko
    Puszkę i szkło.

    Ps.
    M5 łazi za mna jakis czas jako zamiennik epl5...chętnie zobaczę foty. Pewnie nie tylko ja.

  4. #14

    Domyślnie

    Olek za mną też chodzi. Super aparaty i dają wrażenie solidności, kiedy się je trzyma w ręce. Ale jak ktoś już powiedział - szkoda GO. Do krajobrazu, na wycieczki, do studia i do zwierząt - chyba super. Ale jak ktoś lubi plener, to średnio. To mnie właśnie wstrzymuje przed zakupem (a nie mam jakiegoś super zestawu - D5000 i Tamron 60mm). Ciekawe czego musiałbym użyć na Olku, żeby mieć taką GO jak z obecnym zestawem. Pewnie 75mm, ale to szkło kosztuje więcej niż cały mój zestaw fotograficzny, a i kąt widzenia nie będzie zbyt wygodny.

  5. #15

    Domyślnie

    Żeby mieć odpowiednik Tamrona 2/60 (btw, dobry obiektyw, mz.), potrzebowałbyś m/w 1,4/45.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #16

    Domyślnie

    Miałem epl5. Różnicy w jakości zdjęć nie ma. Ergonomia za to o niebo lepsza. Poszukam na dysku i wrzucę coś co się nadaje

  7. #17

    Domyślnie

    oo no i można jednak dostrzec że olek fajnym systemem jest - niszowym ale konsekwentnie idącym do przodu, świetnie szkła, mocarne puszki o wyglądzie drogiej biżuterii. A z tą GO tak bym nie dramatyzował, przecież staramy się fotografować świadomie Mała GO i plastyka nie zależy tylko od matrycy. Były już porównania z obrazkami z pełnej klatki i gdyby nie podpisy pod fotami to nie wiadomo które z czego (plener). No i do tego ekstra stabilizacja. Kiedyś sobie takiego sprawię z jakąś ultra jasną portretówką.

  8. #18

    Domyślnie

    Jakość wykonania Olka rzeczywiście jest super. Uszczelnienia, metalowe korpusy, stabilizacja, innowacyjność (np. ten tryb 60mpx w nowym M5), brak FF/BF, ale jednak GO to by mi trochę brakowało. Bateria też nie jest mocną stroną Olka. Stałki są malutkie, ale zoomy już tak bardzo nie odstają od DSLR. Ktoś tu wspominał a6000. To może być ciekawy pomysł. Chociaż szkła te same, a tylko body mniejsze, a musiałbym ponieść koszt zmiany systemu (całego jednego szkła).
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 15-08-2015 o 13:12

  9. #19

    Domyślnie

    Z bateriami tragedii nie ma. Jest gorzej niż w lustrzankach ale nadal nieźle. Dodatkowo zamiennik , na którym robię ponad 300 zdjęć kosztował ok 30 zł.
    Super sprawa jest z dotykowym ekranem i zrobieniem zdjęcia jednym dotknięciem ekranu. Punkt ostrości może być w dowolnym miejscu na całym ekranie.
    Skuteczność stabilizacji super, użyteczne wysokie ISO.

  10. #20

    Domyślnie

    Do takiej "extra" GO, jak opisujesz, to sie uzywa ff i F1,4.
    Roznica jest zauważalna wtedy.
    Pomiędzy cropem z f2,8 a olkiem np ze szkłem 1.8 na adapterze ( tez ztabilizacja działa ) to wielkich różnic nie bedzie.
    A jesli juz, to na korzyść Olka mz.
    Pisze bo uzywam. I Olka i ff. Cropa juz dawno nie mam. Ale zdjęcia mi zostały.

    Olek to fajny system. Tani (stosunkowo).

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •