Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3s wymiana migawki, przebieg

    Hej
    Nie zauwazylem takiego tematu. Jezeli powielam juz podobny to z gory przepraszam.

    Chcialem zapytac czy ktos z Was wymienial migawke plus jakies inne rzeczy, ktore powinno sie zrobic przy przebiegu 360tys aby spac spokojnie. Jestem w NPS co roku oddaje aparat do sprawdzenia/czyszczenia. Zero bledow, wszystko pracuje jak trzeba. Dumam zeby jednak w tym roku wymienic w nim migawke (jaki to moze byc koszt?) plus co jeszcze powinno sie wymienic?

  2. #2

    Domyślnie

    Po co chcesz wymienić? Pracuj aż padnie, masz drugi aparat na ewentualność takiego wypadku. To dość żywotne bestie, nie tak łatwo je zajechać.
    Osobiście wymieniałem mechanizm przysłony, jeśli dobrze pamiętam ok. 800-900zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Przypuszczam, że w D3s może być podobnie jak w D700 w którym wymieniałem migawkę w NPS. Wydawało mi się, że dobrze pracuje, ale w serwisie stwierdzili, że jest sporo bebechów do wymiany, a migawka jeszcze pożyje i można ją wymienić opcjonalnie (przebieg 240k). Sama migawka do D700 kosztuje w NPS 466zł. Natomiast według serwisu do wymiany miałem mechanizm wybierania przysłony i mechanizm naciągu lustra / migawki. Koszt każdego z nich to średnio 250zł a robocizna serwisu 500zł. Zdecydowałem, że skoro już otwierają, rozszczelniają, to niech od razu migawkę wymienią. Jeśli nic się nie dzieje, to moim zdaniem można spać spokojnie, raczej nie ma tak, że migawka nagle pada, tylko jest to proces powolny, (w dodatku D3s ma wewnętrzną diagnostykę migawki) a oprogramowanie NPS pozwala być spokojnym, bo jak ufam wskazuje im ono co jest do naprawy/wymiany.
    Wiadomo, budowa D700 i D3s jest inna, ale może jakąś odpowiedź na nurtujące pytanie otrzymałeś Przy okazji otwierania puszki wymieniają gumowe wyklejki w ramach NPS darmowo i wykonują regulację systemu autofocusa zgodnie ze specyfikacją producenta.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  4. #4

    Domyślnie

    W styczniu czy w lutym oddawalem do nps wszystkie sprzety na sprawdzenie/czyszczenie itd..to mowili, ze nie ma zadnych bledow. Aparat cyka az milo..to widze, ze nie ma co sie bac na zapas

  5. #5

    Domyślnie

    Najszybciej pada mechanizm naciągu lustra lub wybierania przysłony. Pierwszy objawia się tym, że lustro potrafi nie wracać do dolnej pozycji, wraca z opóźnieniem lub jak było w moim D700 wracało na dół, ale zatrzymywało się kilka mm zbyt wysoko i obraz w wizjerze był nieostry. Natomiast mechanizm wybierania przysłony często zgłasza błędy spowodowane krzywymi popychaczami w obiektywach. Jeśli masz kilka i często je zmieniasz, nie dojdziesz który obiektyw to powoduje, chyba że widzisz np. przepalone zdjęcia, bo aparat/obiektyw nie domknął przysłony. Serwis najczęściej chce wymieniać właśnie mechanizm w body.
    Migawki wytrzymują długo, np w D700 często ok. 500 tys. i przynajmniej 2 wymiany naciągu lustra

  6. #6

    Domyślnie

    We wszystkich aparatach z jakimi miałem kontakt można przebieg migawki wyczytać z exifa w jpg przy użyciu programu XnView. Nie sądzę, by D3s był tutaj wyjątkiem...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    We wszystkich aparatach z jakimi miałem kontakt można przebieg migawki wyczytać z exifa w jpg przy użyciu programu XnView. Nie sądzę, by D3s był tutaj wyjątkiem...

    Wypij kawę albo przeczytaj jeszcze raz pytanie autora
    Jak widać qciek bardzo dobrze wie ile ma napstrykane..


    Ja za to mam offtopowe pytanie..
    Jestem właśnie na etapie szukania d3s'a, żeby troszkę się nim pobawić i zobaczyć jak bardzo odskoczył od d700.. Na polskim alledrogo pustka.
    Ile mniej więcej obecnie trzeba by zapłacić za d3s'a (powiedzmy z przebiegiem 50-100-200k)?
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boeing Zobacz posta
    Wypij kawę albo przeczytaj jeszcze raz pytanie autora
    Jak widać qciek bardzo dobrze wie ile ma napstrykane...
    Nie wiem jakim cudem mój post znalazł się w tym wątku. Powinien być w innym. Chyba faktycznie zabrakło kawy...

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi. temat mozna zamknac

  10. #10

    Domyślnie

    a jak myślicie czy to migawka do wymiany ? po włączeniu aparatu działo się tak jak na filmiku potem sprzęt działał normalnie serwis nikona stwierdził migawka do wymiany przebieg 120 000 migawka gumy robocizna 1600 zł wyraziłem zgodę na naprawę , dostałem aparat z serwisu pierwsze uruchomienie i zonk dzieje się tak ja się działo Wkurzony na maksa biedniejszy o 1600 jadę do serwisu osobiście w Warszawie z górnego śląska ,mam nagrane filmiki na pendrive z pokazaniem co jak sie dzieje , ponownie zostawiam aparat .Panowie testują przez 2 tyg dzwonią że wszystko jest ok dziwi mnie to bo u mnie za każdym uruchomieniem tak sie dzieje że pierwsza klatka nie podnosi lustra migawka działa zapisuje się czarne zdjęcie zresztą tak było na początku przed pierwszym wysłaniem.Dosyłam swoje akumulatory wszystko jest ok nagle aparat sam się naprawił ? dziwne a może serwis nie przyznając sie winy wymienił tą właściwą część za 2 gim razem
    Ostatnio edytowane przez Tomek Konopka ; 27-08-2015 o 21:56
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •