Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem kiedy robiłem swoje pierwsze gwiazdki. Tyle że o ile dobrze pamiętam to miałem ustawione działanie światłomierza na 30 sekund więc dość długo.

    Ale szybko się zorientowałem że w takich zdjęciach pomiar swiatła na niewiele sie przydaje bo robi się takie fotki inaczej (oczywiście trzeba zadbać o pierwszy plan by on nie był wypalony).

    Ustawienie C2 (lub około tego) pozwala na zmianę czasu 'jak długo' jest mierzone światło na 4 sekund (może być różnie dla różnych aparatów) - było to zresztą sygnalizowane w jednym z postów powyżej przez TOP67.
    Wtedy wszystkie te cyferki i literki powinny zniknąć (u mnie znikają) i się można cieszyć całkowitą ciemnią.

    Bo rozumiem, że nie naciskasz co chwile spustu podczas kadrowania, bo po co.

    A łapanie ostrości (czyli naciskanie spustu, ewentualnie AF-ON a co za tym idzie pojawianie się tych cyferek) to odsobny temat...

  2. #22

    Domyślnie

    Wreszcie jakaś konkretna wypowiedź. C2 mam ustawione na 6s. Spustu oczywiście nie naciskam a ustawienia w takich okolicznościach wszystkie na manual. Problem w tym, że przy przełączonym wyzwalaniu z pilota ten pasek nie gaśnie wcale. Zgaśnie np. po minucie bo tak mam ustawioną bezczynność dla bezprzewodowego wyzwalania ( tyle, że po minucie trzeba obudzić aparat i pasek pali się dalej). Wygląda na to, że tak jest w oprogramowaniu i tego się nie wyłączy. Można by, zastosować taki wynalazek na LCD http://archiwum.allegro.pl/oferta/wi...890364980.html i próbować na LV, tyle że to dodatkowy wydatek.
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Z pilota nie wyzwalałem swoich 'gwiazdek' więc o takim problemie nie słyszałem.
    Ja wyzwalam z body, naciskam spust i by uniknąć poruszenia to mam ustawione w body opoznienie na 3s (ustawienie 'D4').

    Mozna to tez skombinowac z samowyzwalaczem, wtedy opóźnienie moźe być większe.
    Unikam w ten sposób pilota.
    Pilota używam tylko jak uruchamiam migawkę z daleka lub jak zalezy mi na konkretnym momencie (tzn. 'co do sekundy' teraz, a nie za chwile) - a przy gwiazdkach to raczej nie ma znaczenia.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroko Zobacz posta
    A łapanie ostrości (czyli naciskanie spustu, ewentualnie AF-ON a co za tym idzie pojawianie się tych cyferek) to odsobny temat...
    Jeśli chodzi o to konkretne zastosowanie, to właściwie nie ma tematu. Chcesz łapać ostrość na perseidach?

  5. #25

    Domyślnie

    W ogóle nie rozumiem problemu. Przecież gwiazd nie robi się z ręki i nie uciekają. Co za problem wyłączyć aparat, ustawić kadr na statywie i włączyć go ponownie? Potem można robić zdjęcia. Po kiego zaglądać w wizjer ponownie?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •