Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Na dużego psa nawet linki naciągowe nie pomogą! Mam Cane Corso i widząc obcych za siatką tak na nią napierał że druty zaczęły się po prostu rozchodzić więc w obawie że zrobi dziure do końca wzmocniłem właśnie ogrodzeniem panelowym. Tego nie wypchnie ani nie uszkodzi więc moim zdanie panelowe jest trwalsze i łatwiejsze w montażu

  2. #12

    Domyślnie

    Przy ogrodzeniu panelowym można się moim zdaniem łatwiej naciąć. Porządne ogrodzenia panelowe są z drutu 5 mm grubości, i są ocynkowane po zespawaniu ich w całość. A to kosztuje. Wielu producentów idzie na łatwiznę i zgrzewa ocynkowany drut, w miejscu łączenia ocynk odpada i nie ma ochrony.
    Sporo jest tanich paneli, z drutu 3 mm. Takie cuda rdzewieją jeszcze przed zamontowaniem, nie sądzę by przetrwały 10 lat. Ale publika szaleje, bo mają panele tańsze niż siatka.
    U siebie w domu mam ogrodzenia z siatki ocynkowanej i powlekanej. Nie wypowiem się na temat trwałości, mam je dopiero 7 lat, problemów nie widzę.
    A7III, A7IV, GFX50s

  3. #13

    Domyślnie

    Tak, odnośnie kosztów materiału: nie wiem czy dobrze kojarzę, ale w planie zagospodarowania przestrzennego jest chyba zapis, że moje ogrodzenie musi być z materiału powlekanego...

  4. #14

    Domyślnie

    Znaczy sie co, czlowiek nie moze postawic sobie eleganckiego kutego ogrodzenia przed domem? Nonsens.
    A wszyscy sasiedzi mają powlekane?
    .

  5. #15

    Domyślnie

    Przepraszam: cynkowane.
    I ten zapis dotyczy tylko siatki: jeśli już siatka to musi być cynkowana.
    Jest też kilka innych absurdalnych zapisów np: dom musi stać 6m od drogi (nie mniej, nie więcej)...

  6. #16

    Domyślnie

    Akurat zaapis o nieprzekrwczalnej linii zabudowy nie jest absurdem, tylko pomaga zachować jako taki ład przestrzenny.
    Ale zapis o materiale z jakiego ma być wykonany płot to absurd.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  7. #17

    Domyślnie

    Wydaje się, że przy budowie ogrodzenia nie tylko koszty trzeba brać pod uwagę, ale i przyszłość. Obie technologie sporo rożne. Trzeba by wziąć pod uwagę, czy aby ogrodzenia z powodu jakiś prac w przyszłości np. budowy przyłacza kanalizacyjnego czy innych grubszych prac nie zaistnieje koniecznosć wjazdu na dzialkę jakiegoś ciężkiego sprzętu, czyli demontażu ogrodzenia. Waże też co po sąsiedzku sie dzije, czy sasiedzi podnieśli swoje dzialki, nawiexli już gruntu czy bedą to jeszcze robić w przyszłości. Czy grunt jest sucho czy mokry pływajacy, a taka ziemia wymaga podmurówki cementowej dość głeboko wkopanej i zbrojonej prętami zbrojeniowymi. Grunt piaszczysty też potrafi mocno pracować.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #18

    Domyślnie

    To wszystko jest mi znane: ogrodzenie będę robił z 3 stron, od frontu na razie nie będzie ogrodzenia - po cięższych pracach pojawi się prawdopodobnie coś innego, niż siatka.
    Grunt z jednej strony działki jest dużo niżej niż moja działka więc fundament musi być. I to dosyć wysoki/głęboko wkopany (zależy, od której strony patrzeć).
    No i ostatecznie padło na siatkę.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja zrobiłem ogrodzenie z tyłu działki z klasycznych słupków, kupowałem tutaj: http://www.supico.pl/slupki-ogrodzeniowe. Do tego poszła zwykła, powlekana siatka i moim zdaniem efekt jest bardziej niż zadowalający. Ogrodzenie jest solidne, stoi już parę lat i spełnia swoje zadanie. Polecam takie rozwiązanie!

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    NIgdziebądź
    Posty
    0

    Domyślnie

    Każdy patrzy na swoje możliwości i potrzeby. Dla mnie siatka jest kompletnie nie do przejścia - nie podoba mi się. NO ale jak do tego dochodzą jeszcze jakieś prawne obostrzenia, to może się odechcieć.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •