Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kompensacja ekspozycji w trybie M

    Nie wiem czy aparat nie potrafi obsługiwać kompensacji ekspozycji w trybie M, czy mam jakąś awarię. W trybie A bardzo ładnie mogę sterować jasnością przez korekcję, a tryb M nie reaguje. Nie ważne jaką wartość bym ustawił, to zdjęcie i tak jest normalnie naświetlone. Mam body d5100, czy gdzieś w opcjach powinienem to ustawić?

  2. #2

    Domyślnie

    Co to znaczy nie reaguje? W każdym razie w trybie manual, wciskasz dwa razy "i" i na dolnym pasku opcji masz kompensację, tam powinno działać ...

    Edit. A sorka nie doczytałem clue pytania
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 12-08-2015 o 08:30
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  3. #3

    Domyślnie

    W trybie M kompensacja ekspozycji nie wpływa na naświetlenie zdjęcia (o tym decydujesz wyłącznie Ty), chyba, że masz włączone auto iso. W tym trybie konpensacja ekspozycji wpływa na wskazania światłomierza.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 12-08-2015 o 08:25

  4. #4

    Domyślnie

    Już poczytałem jak działa kompensacja ekspozycji. Temat do skasowania. Myślałem, że to całkiem inaczej działa.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    M - czas, przysłona, iso ( nie ma co kompensować )
    A - przysłona, iso, kompesacja
    S - czas, iso, kompensacja

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Tryb M nie ma kompensacji ekspozycji. M to manual i ekspozycja jest taka jaką sie ustawi.
    To co masz na mysli mowiac o kompensacji to tylko przesuwa zero drabinki ekspozycji. Ale ekspozycji na cale szczescie nie ma prawa zmienić.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    M - manual dotyczy wszystkich ustawień, parametrów ex-pozycji naświetlania zdjęcia, w tym trybie początkujący często się gubią lub nie zdąża zdobić ujęcia które by chcieli uwiecznić.
    Nie wszystko wyglada tak, jak widzi to aparat
    Michalski

  8. #8

    Domyślnie

    mozesz jednynie ustawić kompensacje błysku w trybie "M"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •