Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat wybrać? D5200, D5300,D5500, D7000?

    Witam,
    stoję przed wyborem nowego aparatu. Aktualnie używam nikona d3000 + 18-55, jednak chciałabym już coś z możliwością nagrywania. I tu kieruję pytanie..wykonywane zdjęcia to w 90% zdjęcia w ruchu. Nie ukrywam,że nie jestem znawczynią w tym temacie, stąd też oczekuje,że ktoś mi pomoże dokonać sensownego wyboru. Czytałam już sporo porównań powyższych aparatów (kwota +/- najlepiej 3-4tys.) i ciągle mam mętlik w głowie. Biorąc pod uwagę,że mam już jeden aparat, czy nie lepszą opcją byłby zakup samego body za tę kwotę + mój aktualny obiektyw? Ewentualnie jaki aparat wybrać +jaki inny obiektyw abym była zadowolona? (Nagrywanie jest dla mnie również istotną kwestią).
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez emonademo ; 11-08-2015 o 16:22

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emonademo Zobacz posta
    Witam,
    stoję przed wyborem nowego aparatu. Aktualnie używam nikona d3000 + 18-55, jednak chciałabym już coś z możliwością nagrywania. I tu kieruję pytanie..wykonywane zdjęcia to w 90% zdjęcia w ruchu. Nie ukrywam,że nie jestem znawczynią w tym temacie, stąd też oczekuje,że ktoś mi pomoże dokonać sensownego wyboru. Czytałam już sporo porównań powyższych aparatów (kwota +/- najlepiej 3-4tys.) i ciągle mam mętlik w głowie. Biorąc pod uwagę,że mam już jeden aparat, czy nie lepszą opcją byłby zakup samego body za tę kwotę + mój aktualny obiektyw? Ewentualnie jaki aparat wybrać +jaki inny obiektyw abym była zadowolona? (Nagrywanie jest dla mnie również istotną kwestią).
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Do filmowania D5300/D5500 ze względu na ruchomy ekran, D5200 odradzam bo był problem z hot pixelami. Zdjęcia w ruchu? Tutaj dużo lepszy będzie D7100 ze swoim AF. Jako zastąpienie 18-55 polecam Sigme 17-50 - dobry uniwersalny obiektyw ze stabilizacją.
    lustra-brak

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli filmy to D5200 jako opcja najtańsza i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na obiektyw/obiektywy.
    Nie widzę sensu pchać się w drogie modele serii D5xxx, lepiej wydać kasę na szkła.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja natomiast słyszałem wersję , iż Canony są znacznie lepsze od Nikonów, jeżeli chodzi o kamerowanie, może rozważ właśnie wybór Canona?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam nikona d 5500 i jakość filmów w 50 fps jest bardzo dobra nie widzę sensu kupowania canona .
    Pamiętaj że gdy wrzucasz filmy na np. na YT to jakość jest obcinana .
    canon 760D ma w 1080p 30 fps a nikon d5500 50fps masz większe możliwość przy postprodukcji.
    D 5500 |18-55/3,5-5,6 G II | 35/ 1,8| steadicam|

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jagodziarz Zobacz posta
    Ja natomiast słyszałem wersję , iż Canony są znacznie lepsze od Nikonów, jeżeli chodzi o kamerowanie, może rozważ właśnie wybór Canona?
    Jeden z znajomych strasznie mi poleca Canona 700D.. jednak jak się wgłębiłam w szczegóły..fakt, pod względem nagrywania może i jest lepszy..ale głównie jeśli chodzi o możliwości ustawień już w trakcie nagrywania. Jednak w kwestii zdjęc wychodzi dużo gorzej w porównaniu do Nikonów. Nagrywanie jest dla mnie ważne, ale chyba nie na tyle,aby brać tylko te parametry pod uwagę. Chciałabym coś w miare uniwersalnego, co sprawdzi się w jednym jak i drugim.
    Co do Nikona D5500 znalazłam opinie, że podobno średnio sprawdza się właśnie co do zdjęc w ruchu...Dodatkowo ciekawi mnie jak faktycznie sprawdza się dotykowy wyświetlacz..plus czy faktycznie jest taki niezbędny/ ułatwia prace ?( kosztem pewnie krótszej trwałośći baterii) ....cholernie ciężko jest mi coś samej wybrać aby później nie żałować, szczególnie,że będzie to znów aparat na pare lat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •