Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    4

    Domyślnie Back Focus Nikona D5300 i Nikkor 35 1:1,8 - jak reklamować?

    Witam serdecznie,

    jestem posiadaczem D5300 i Nikkora 35mm 1:1,8 zestawu, który niestety nie współpracuje. Oba przedmioty kupione o różnych sprzedawców. Back focus występuje tylko w 35mm (kit jest OK) ale przy testowaniu na kilku egzemplarzach Nikona d5200 i moim d5300 zawsze mniej lub bardziej jest widoczny. Niestety jest na tyle znaczny, że żadne zdjęcie nie nadaje się do użycia. Co ciekawe, ten sam kadr przy ostrzeniu na liveview jest już dużo bardziej ostry.

    Jak to reklamować? Powiedzmy, że reklamuje Nikona d5300 na okoliczność back focusa i wysyłam do kalibracji z moim szkłem 35mm?

    Proszę o poradę


  2. #2

    Domyślnie

    Opcje kolego.
    Mam D5300 i nikkor-a 50mm 1.4
    Spróbuj przestawić pokrętło na krajobraz, włącz podgląd w ekranie i pod przyciskiem "i" zmień focus na "wide" .
    Czasem trzeba pokombinować.
    Też kupiłem D5300 i to są moje początki z lustrzanką.
    Ostatnio edytowane przez Piterasek ; 10-08-2015 o 22:02

  3. #3

    Domyślnie

    Przy detekcji kontrastu nie istnieje pojęcie BF/FF, więc na LV ostrość zawsze będzie OK.

    Co do reklamowania aparatu - zapomnij. Jak sam piszesz - kupione u różnych sprzedawców, więc reklamacja tu może nic nie dać.

    Najlepszym wyjściem jest wysłanie prosto do serwisu Nikona na kalibrację, przy czym oni nie kalibrują obiektywu pod aparat, a tylko do wzorca, więc najlepiej wysłać i aparat i obiektyw, inaczej może się okazać, że nawet po kalibracji nadal masz coś nie tak, bo oba miały problemy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki GonzoG za informację. Powiedz jeszcze czy taką reklamację lepiej uzgodnić wcześniej telefonicznie?

    Dziękuję też Pietraskowi za próbę pomocy. Niestety zmiana ustawienia nie pomogła.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli masz zarejestrowany aparat w nikon polska to masz tam wsparci techniczne i możliwość kontaktu. Jeśli nie to zarejestruj.

  6. #6

    Domyślnie

    Ściągasz ze strony Nikona formularz serwisowy, pakujesz sprzęt z wypełnionym formularzem do pudła, dzwonisz do DHL po kuriera, podajesz im jako płatnika Nikon Polska (gdzieś na forum jest ich numer klineta DHL), jak przyjedzie kurier dajesz przesyłkę.
    Tyle. Żadnego dzwonienia, żadnego mailowania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Skontaktować się warto prze FB nikona, zgłosić sprawę na "tablicy" nie w wiadomości prywatnej wtedy inne podejście mają, bardziej "ludzkie" bo problem jest na forum publicznym Napiszą wiadomość, poproszą o podanie numeru telefonu i miły "ktoś" z serwisu się skontaktuje, wyjaśni co i jak i powie aby na kartce z opisem problemu dopisać coś w stylu "zgodnie z tym co ustaliliśmy na FB Nikon polska....". Sprzęt krócej poleży w serwisie a i pewność dobrego ustawienia body jak i obiektywu jest niemal 100%
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem jak ja zrobiłem. Zarejestrowałem się na stronie internetowej. Zadzwoniłem i Pan od razu spytał czy jestem zarejestrowany, zgłosiłem problem i stosowałem się do zaleceń. Każda rozmowa telefoniczna jest rejestrowana na Twoim koncie wraz z tematem rozmowy. Wszystkie etapy prac serwisu przy twoim sprzęcie również (przyjęcie, naprawa itd).
    D7200 + N35mm 1.8G + S17-50/2.8 + T70-300 f/4-56 + T90/2.8 Macro + Metz 52

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu postaram się wysłać sprzęt. Testowałem body z dwoma różnymi Nikkorami 35mm i to wina po stronie body. Choć w przypadku LIVE VIEW lepiej ostrzy szkło kolegi.

    Oto przykład z mojego szkiełka (ostrość ustawiona na przełącznik A/M)

  10. #10

    Domyślnie

    a nie masz czasem tendencji do ruszenia sie w momencie robienia zdjecia tuz po ustawieniu ostrosci?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •