Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    151

    Domyślnie Czy zostawać przy D60?

    Witam serdecznie.

    Miałem sporą przerwę w robieniu zdjęć, ale szykuje mi się wyjazd do USA i uważam że to dobry moment żeby do tego wrócić. I tutaj pytania mam dwa, może więcej, mianowicie :
    1) Dysponuję D60 i Nikkorem 35 1.8 - przy obiektywie jak najbardziej chcę zostać, natomiast D60 ma już swoje lata i zastanawiam się czy nie warto byłoby zmienić. Fotografem profesjonalnym nie jestem i aspiracji takich nie mam, ale przesiadka na nowy sprzęt zmobilizowałaby mnie do powrotu do starej pasji. Jeśli zmieniać to na jakie body i czy jest sens? Pytanie mocno ogólne, ale 3 lata temu wypadłem z tematu i nie śledzę rynku.

    2) Może warto jednak zainwestować w jakiś obiektyw? Albo coś szerokiego poniżej tej 35 albo może coś z zakresu 18-75.

    3) Czy warto sprzęt kupić w USA czy jednak poszukać w Polsce?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maaati Zobacz posta
    ... Fotografem profesjonalnym nie jestem i aspiracji takich nie mam, ale przesiadka na nowy sprzęt zmobilizowałaby mnie do powrotu do starej pasji.
    Może warto zastanowić się nad bezlusterkowcem? Zmienić warto, zależy tylko ile chcesz stracić kasy Podaj orientacyjny budżet, a posypią się pomysły.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    W USA taniej, ale nie zrealizujesz gwarancji z USA w Europie (na body). Optyke kupuj za to tam spokojnie.
    Okresl ile chcesz wydac.
    Kup D5200 z 18-105VR. D60 ma jednak slabe wysokie ISO. A tak sobie porobisz zdjecia (niemal) nocne z ręki
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-08-2015 o 14:50
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    151

    Domyślnie

    Tak, zdaje sobie sprawę z wad D60. Na bezlusterkowca nie chce się przesiadać na pewno.

    Powiedzmy, że niech to będzie 2000-3000zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy co focisz.

    Podobnie jak ty zaczynałem z D60 i nadal mam sentyment do tej puszki.

    18-105 lub 18-200 jest przydatne na róznego typu wyjazdach.

    Do miast przydaje się szeroki kąt i frajdę daje 10mm na szerokim końcu.

    Na Twoim miejscu patrzyłbym w kierunku N10-24/ Sigmy 10-20, 18-200, 70-300 VR, bo to szkła, które dają zupełnie inną perspektywę - > przekładają się na większą zabawę

    Body szybko tanieje, jak złapiesz zajawkę z nowymi szkłami to za jakis czas cos fajnego sobie dokupisz.
    Ostatnio edytowane przez Julius ; 11-08-2015 o 19:52
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu kupiłbym sobie D90 i sigme 17-50 2.8. Mieścisz się w budżecie 2k.
    Albo taki zestaw: http://allegro.pl/nikon-d90-tamron-2...593111710.html
    28mm na DX trochę wąsko ale daje radę. A za resztę kasy sigme 10-20 i masz bardzo fajny zestaw ogniskowych

  7. #7

    Domyślnie

    A ja na wyjazd wakacyjny do USA, będąc na Twoim miejscu, dokupiłbym do posiadanego już d60 tylko 2 rzeczy : Tamrona 16-300 oraz malutki podróżny statyw. No , może dodatkowo wziąłbym też jakieś filtry ( kołowe ND oraz połówkę Cokina) . Akurat w założonym budżecie bym się zmieścił, a wraz z posiadaną 35/1.8 miałbym pełną uniwersalność zestawu... Tanio , lekko , uniwersalnie , nieźle jakościowo. Czego chcieć więcej w amatorskim fotografowaniu?
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 12-08-2015 o 10:18

  8. #8

    Domyślnie

    Odpowiedz mi na pytanie co Ci przeszkadza w D60, jeśli jesteś w stanie dalej robić nim zdjęcia, to dokup obiektywy, jeśli coś Ci w tym aparacie nie pasuje, wtedy dopiero pomyśl o wymianie body. Piszę to, bo mam oba i tylko jedna rzecz mnie irytowała w D60 i nie było to niskie użyteczne ISO, ani trzy pola AF. Do tego można się było przyzwyczaić i jakoś zdjęcia wychodziły. Tylko mi nie podobało się jak wyglądał kolor czerwony na matrycach CCD. Poza tym kolory były żywsze trochę bardziej sztuczne, ale zdjęcia bardzo "wesołe", żywe i kolorowe.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maaati Zobacz posta
    Na bezlusterkowca nie chce się przesiadać na pewno.
    Ale masz jakiś określony powód? Bo jak nie masz żadnych pro aspiracji to moim zdaniem bezlusterkowiec to zdecydowanie najlepszy wybór. Przy podobnej kwocie zakupu zrobisz nim to samo co zestawem D5200 z 18-105VR, a w podróży jego rozmiary są bezkonkurencyjne w porównaniu do nawet najmniejszych lustrzanek. Dopiero jak zależy ci np na zoomie z dobrym światłem i małą głębią albo szerszych kątach to lustrzanka zaczyna być atrakcyjna. I tu także polecałbym to co proponowano wyżej: D90 i Sigma 17-50 2.8.

  10. #10

    Domyślnie

    Za takie kase to olympus epl5 plus dwa kity. I fajny statyw.
    Małe. Lekkie.
    Jakość - wystarczająca do wszystkiego.

    Ja z epl5 jeżdzę a ff w domu lezy.
    I spokojnie daje rade.
    Matryca na pewno lepsza duzo niz w d60.
    AF wymiata.
    Polecam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •