Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D7000 - problem z wydłużeniem czasu naświetlania w LV

    Witam serdecznie.
    Mój problem polega na tym, że podczas korzystania z trybu LV nie mogę wydłużyć czasu naświetlania bardziej niż 1/30 sek. Korzystając z wizjera spokojnie mogę ustawić na 5 sek. lecz gdy włączę LV automatycznie zmieni się na 1/30 sek.
    (wyłączenie LV nie spowoduje powrotu do 5 sek.)
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Być może to głupie pytanie, ale czy przed wyłączeniem aparatu należ najpierw wyłączyć LV?
    Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam tak samo. Oprócz tego włącz LV i w trybach P,S i A naciśnij do połowy spust migawki. Nawet, jeśli jest zbyt ciemno, to przy Auto ISO obraz będzie jasny a aparat dobierze wartość czułości. Włącz tryb M, aparat przez chwilę pokaże poprawny obraz a potem "ciemność widzę"( i tylko w LV ). Próbuję znaleźć w instrukcji jakieś wyjaśnienie, ale nie potrafię.
    Bo chodzi Ci o tryb M i wybór czasu większego niż 1/30?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orzech_orzech Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    Mój problem polega na tym, że podczas korzystania z trybu LV nie mogę wydłużyć czasu naświetlania bardziej niż 1/30 sek. Korzystając z wizjera spokojnie mogę ustawić na 5 sek. lecz gdy włączę LV automatycznie zmieni się na 1/30 sek.
    (wyłączenie LV nie spowoduje powrotu do 5 sek.)
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
    Być może to głupie pytanie, ale czy przed wyłączeniem aparatu należ najpierw wyłączyć LV?
    Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam.
    Wyłącz manualne ustawienia ekspozycji dla filmów przy trybie "M" (menu -> ustawienia filmów).
    Nie wydłużysz czasu poniżej prędkości klatek, bo to fizycznie nie możliwe.

    Cytat Zamieszczone przez Kali_69 Zobacz posta
    Ja mam tak samo. Oprócz tego włącz LV i w trybach P,S i A naciśnij do połowy spust migawki. Nawet, jeśli jest zbyt ciemno, to przy Auto ISO obraz będzie jasny a aparat dobierze wartość czułości. Włącz tryb M, aparat przez chwilę pokaże poprawny obraz a potem "ciemność widzę"( i tylko w LV ). Próbuję znaleźć w instrukcji jakieś wyjaśnienie, ale nie potrafię.
    Bo chodzi Ci o tryb M i wybór czasu większego niż 1/30?
    Po naciśnięciu spustu do połowy (uruchomieniu AF) aparat ma w d**ie ustawienia ekspozycji. Obraz jest rozjaśniany tylko w celu ustawienia AF, nie ma to nic wspólnego z pomiarem światła.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 07-08-2015 o 02:20
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie jestem pewien czy zrozumiałeś o co mi chodziło, ale dobrze mnie nakierowałeś. Dopiero teraz znalazłem na str.59 instrukcji: "Czas otwarcia migawki i czułość ISO są dostosowywane automatycznie, chyba, że ustawienie Włączone zostało wybrane dla opcji Manual. ustaw. filmów str.60, a aparat pracuje w trybie M." Przy włączonej opcji aparat w LV źle ustawiał wartość ekspozycji. Teraz wiem dlaczego.
    Trudno jest znaleźć odpowiedź w instrukcji, skoro nie wiadomo gdzie szukać.
    Jeszcze raz dziękuję za miłą i wyczerpującą odpowiedź.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, serdecznie dziękuję za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •