Cześć!


Przejrzałam całe to forum w poszukiwaniu informacji o polecanych statywach, mało jest jednak wątków, które byłyby precyzyjne tak, jakbym tego potrzebowała. (Jeśli taki wątek istnieje to proszę mnie nie bić i wskazać link.. )
Szukam czegoś dla siebie i stwierdzam, że przy tak dużej ilości arytukułów sponsorowanych w internecie ciężko będzie mi znaleźć opcję idealną. Wasze opinie byłyby na miarę złota.
Moja prośba brzmi:

Czy bylibyście w stanie opisać statywy, jakimi dysponujecie?
Może mniej więcej takim schematem:
- jaki model
- w jakich celach używacie
- jakie ma bajery
- ile za niego daliście
- podstawowe parametry techniczne (np. udźwig)
- czy jesteście z niego zadowoleni i dlaczego tak albo nie




A jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić przy moich potrzebach, to też byłabym bardzo wdzięczna. Nie są one duże:
- używałabym sporadycznie do dłuższych ekspozycji w terenie, użytku domowego (zdjęcia rodzinne itp. na których bądź co bądź - też chcę być ) lub zdjęć przedmiotów
- najcięższy zestaw jaki mam póki co to nikon d610 + 105 mm 2.8, czyli jakieś 1,5 kg, nie wydaje mi się, żeby w przyszłości mogło być więcej - może asekuracyjnie do 2,5... ?
- byłoby cudnie, gdybym poza kadrem poziomym mogła też np. zmienić go na pionowy albo robić zdjęcia z góry (np. tym wspomniamym przedmiotom)
- jeżeli miałabym go zabierać w teren, to nie chciałabym się czuć, jakbym niosła wór kamieni ze sobą
- ... ale żeby też nie zwiało mi go przy pierwszym lepszym podmuchu
- powiedzmy, że cena na razie nie gra roli, chociaż miło byłoby gdyby osoba taka jak ja, czyt. mieszkająca w Polsce, dorabiająca sobie i odkładająca na większe zmiany w życiu nie musiała brać kredytu na statyw po zobaczeniu ceny


Zdaję sobie sprawę, że wymagania są dość chaotyczne... dlatego Wasze recenzje będą nieocenione!
Z góry dziękuję