Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez don_marcinos Zobacz posta
    .........Jeżeli autor posta korzysta z ergonomi d90 to przesiadka na D5xxx bardzo go ograniczy lub wręcz wkurzy. .............od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem D90. Szczęśliwym, bo wreszcie mam najpotrzebniejsze guziki na wierzchu i nie muszę każdorazowo wchodzić w menu... ....................
    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    Skoro masz D90 to kupowanie aparatu poniżej D7000 nie ma najmniejszego sensu. Zrezygnowanie z ergonomii D90 na rzecz np D5100 to niepotrzebne cofanie się. ............
    Przypominam co napisał autor :

    Cytat Zamieszczone przez -tomasz- Zobacz posta
    ...........Zależy mi tylko i wyłącznie na finalnej jakości obrazka. Milion pól AF,99 kl/sek, obudowa z tytanu, 5 wejść na karty,czy czas włączania 1/100000000000000 sek mnie nie interesuje.
    Nie fotografuję ślubów,ani rzeczy które wymagają szybkiej reakcji. Mam do wydania ok.1300 zł ...............
    Równolegle używam (amatorsko) d5100 , d300 , d700 i d4s i kompletnie nic mnie nie wkurza w d5100 ......... , powiem więcej : najchętniej to właśnie po niego sięgam jeżeli wiem że zdjęcia które będę za chwilę robił nie wymagają pośpiechu i super pewnego AF ; bardzo cenię sobie jego zalety (o których pisałem wcześniej).
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 06-08-2015 o 11:21

  2. #12

    Domyślnie

    Autor wątku jasno sprecyzował czego potrzebuje i ile może na to wydać. W tej kwocie nie kupi się nic lepszego i z lepszą od D90 matrycą poza serią D5xxx . Ja osobiście dozbierałbym jeszcze ze 2 stówki i kupił używkę D7000 choćby ze względu na wizjer, ale skoro koledze zależy tylko na jakości obrazka to taki d5100 będzie ok. Od siebie tylko dodam, że po zamianie D90 na D7100 wielkiej różnicy w obrazku nie widzę w przypadku 90 procent zdjęć jakie robię i gdybym miał jeszcze raz wybierać do dla tych 10 procent bym się raczej nie fatygował. Za różnicę w cenie wolałbym jakiś obiektyw lub bilet lotniczy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 06-08-2015 o 11:42 Powód: smartfonowy słownik

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez don_marcinos Zobacz posta
    Myślę, że wiem co miał na myśli RigorMortis.
    Jeżeli autor posta korzysta z ergonomi d90 to przesiadka na D5xxx bardzo go ograniczy lub wręcz wkurzy. U mnie było odwrotnie - miałem d3000 (przez rok, pierwsze lustro) i od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem D90. Szczęśliwym, bo wreszcie mam najpotrzebniejsze guziki na wierzchu i nie muszę każdorazowo wchodzić w menu... Owszem, gdybym wiedział jeszcze o paru niuansach to poczekałbym z d90 i dozbierałbym od razu do d300s. Więc podzielam zdanie RigorMortis, że przesiadka na d5xxx pod względem ergonomii byłaby uwstecznieniem. Na twoim miejscu zbierałbym na serię d7xxx, wtedy różnica będzie na pewno widoczna.
    Dokładnie to miałem na myśli.

    Andrzej1974 - to nie jest niechęć tylko własne doświadczenie. A wracając do D90 to ciągle przyzwoity aparat i na pewno nie zamieniłbym go na żaden z serii 5K ze względu na ergonomię właśnie.

  4. #14

    Domyślnie

    Doskonale rozumiem RigorMortis oraz don_marcinos- sam kiedyś przeszedłem z D3100 na D300. A raczej dokupiłem do kompletu. Z czasem po D3100 sięgałem coraz mniej. W końcu sprzedałem.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcemy zachować komfort i przyzwyczajenie do D90 to jedyny sensowny upgrade to D7000, droższa opcja do D7100, odradzam D3xxx/D5xxx.

  6. #16

    Domyślnie

    Autor wyraźnie napisal ile ma kasy do wydania (ok. 1300 zl) i czy kupi za nia cos, co da mu lepszy obrazek od D90. A wy mu polecacie np. D7100. Czytanie ze zrozumieniem sie klania.
    BTW gdzie mozna kupic za ok. 1300 zl... D7100? Z checia kupie sobie ze dwie sztuki.

    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    [...] D90 to ciągle przyzwoity aparat i na pewno nie zamieniłbym go na żaden z serii 5K ze względu na ergonomię właśnie.
    Wiem wiem, że dla wielu D90 to ciągle legenda ale... jak wyżej: czytanie ze zrozumieniem sie klania => kwota do wydania (ok. 1300 zl) + lepszy obrazek a nie kilka dodatkowych funkcji na obudowie, które nie mają żadnego wplywu na finalny obrazek. To sa, tak dla przypomnienia, priorytety autora wątku.
    BTW MZ lepszy obrazek od D90 dają nowsze aparat (np. polecany wczesniej D5100, który ma choćby matryce z nastepcy D90 - D7000), mieszczące sie dodatkowo w podanym budżecie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 07-08-2015 o 09:46
    Nikon

  7. #17

    Domyślnie

    Cofam część tego co napisałem wcześniej. Za grosze można też kupić używanego D3200. Nowa matryca z kupą Mpx moim zdaniem lepiej się sprawdzi od tej z D5100 bo daje więcej możliwości cropowania czy skalowania. Do dostania w cenie sporo poniżej zadanego budżetu.
    P.s Dopytałbym jeszcze o jaka 50kę chodzi (bo nie ma przy niej literki G) i w zależności od tego poprzestałbym na linii 3xxx (ewentualnie 5xxx) lub poszedł w D7000.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 07-08-2015 o 13:12

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, miałem okazję pobawić się w sobotę na weselu body D7100 znajomego fotografa i w ten model będę wchodził.
    Dołożę do budżetu, ale będzie konkretny przeskok.
    Canon 5D mark 2 + 24-70 F.4L, 24 F.1.8
    Lampki: chińczyk Voking VK 750II
    Były: Nikony D50, D90, D200, D610, D7000.
    Canony: 20D, 40D, 5D mk1, 7D

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Przypominam co napisał autor :



    Równolegle używam (amatorsko) d5100 , d300 , d700 i d4s i kompletnie nic mnie nie wkurza w d5100 ......... , powiem więcej : najchętniej to właśnie po niego sięgam jeżeli wiem że zdjęcia które będę za chwilę robił nie wymagają pośpiechu i super pewnego AF ; bardzo cenię sobie jego zalety (o których pisałem wcześniej).
    Jestem identycznego zdania.Przy warunkach jakie postawil Autor wątku, d5100 jet swietnym rozwiązaniem.Obrazek bez zarzutu,poręczny,lekki.Sam go czesto uzywam obok FF.Gdybys kiedyś chcial filmowac,to jest zhakowany soft,ktory umozliwia manualne sterowanie. <edit> dopiero przeczytalem ze zmieniasz budzet i wchodzisz w d7xxx. Tez dobry wybor,powodzenia
    Ostatnio edytowane przez fotouśmieszek ; 13-08-2015 o 22:35
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •