Close

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 122
  1. #101

    Domyślnie

    Dobra, wyjaśniło się..., pierwsza seria poszła.

    Niestety z produkcją kolejnych już tak szybko nie idzie.

    Wyjścia były dwa:
    1. Puścić po normalnej cenie - sprzeda się migiem, później będzie posucha i oczekiwanie i jęczenie klientów....
    2. Puścić pierwszą serię z zaporową ceną..., kto potrzebuje kupi, będzie się sprzedawał na tyle wolno, że zdążą wyprodukować kolejne serie i jak przyjdzie kolejna partia można zacząć wprowadzać cenę normalną... nikt nie powie i nie zauważy, że szkieł brakowało, a wprowadzana normalna cena,,, będzie wyglądała na naturalną obniżkę


    Przy 20mm 1.8 wybrano punkt 1.
    Przy 24mm 1.8 - już takiego błędu nie popełniono... ustawiając cenę zaporową i wybierając wyjście z punktu 2.

    Informacje powiedziałbym pewne, mam nadzieje, że w miarę to jasno opisałem z tego co zostało mi przekazane.
    "Nikon"

  2. #102

    Domyślnie

    Znasz kogoś z centrali Nikona?
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  3. #103

    Domyślnie

    W tym sęk że cena była i jest zaporowa, i tego obiektywu od początku "premiery" ani widu ani słychu. Już kupa czasu minęła i wciąż go nie ma. Ja dzisiaj przeleciałem sklepy we Wrocławiu i pytając w dużych sieciówkach ze sprzętem foto, sprzedawcy nawet nie słyszeli że taki obiektyw istnienie. W tym ABfoto była odpowiedź że jeszcze nie mieli na stanie tego szkła, i generalnie chyba ode mnie dowiedzieli się że takie szkło wyszło. A nowymi sprzedawcami nie są, bo często ten sklep odwiedzam. Sigma spoko, była ale się sprzedała, też dziś nigdzie nie mogłem znaleźć, ale ta sigma 24 chociaż wiadomo o co chodzi o dostałem info kiedy będzie itp... a o Nikkorze nikt nic nie wie Dla mnie jakaś dziwna sytuacja z tym Nikkorem jest. Może to teoria spiskowa, ale zobaczcie ile wyszło na YT takiego 20mm Nikkora filmów od momentu premiery, ciągle coś się pojawia do tej pory. A 24mm od miesięcy wiszą te same filmy, z których niczego się nie można dowiedzieć... ?!

  4. #104

    Domyślnie

    W krk jest na miejscu na studenckiej 6, mowa o nikorze ale w srode pojade ujrzec na wlasne oczy... czy ściemniaja czy nie
    "Nikon"

  5. #105
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie testuje ten obiektyw podpięty do D750. Pierwsze wrażenia mega pozytywne. Kupiłem go jako uzupełnienie zestawu stałek Nikona 35/50/85 1.8G. W przeszłości miałem Nikona 28mm 1.8G podpiętego do D700, ale jakoś go nie polubiłem (wciąż wydawało mi się że AF żył swoim życiem).

    Szybkość AF bardzo mnie zaskoczyła na plus. Specjalnie sprawdziłem jak szybko przelatują całą skalę ostrości pozostałe wymienione stałki i 24mm jest najszybszy. Prawdopodobnie wynika to z tego że skala ostrości w 24mm jest najkrótsza z pośród tych obiektywów.

    Jeżeli chodzi o dokładność AF to jest ok, ale dopiero po wprowadzeniu korekty w okolicach +10. Z pozostałych stałek tylko 35mm 1.8 G nie wymagała korekty. Pozostałe musiałem ustawić od +3 do +7. Więc jakoś nie rozpaczam z tego powodu.

    Jakość obrazka... jestem bardzo zadowolony. Przysłona 1.8 daje zadowalający obraz, domknięcie do 2.8 powoduje że jest jeszcze lepiej.

    Póki co to wszystko to takie testy "OKD". Postaram się przetestować go w najbliższy weekend. Jednak uzależnione jest to od pogody.

    PS.
    Jakość wykonania jest ok, porównywalna do pozostałych stałek 1.8G. Oczywiście jest pewna mała bezwładność lub luz na pierścieniu ostrości jednak nie zauważyłem żeby powodowało to jakieś większe problemy. Obiektyw jest lekki ale wygląda masywniej niż 35mm.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 08-02-2016 o 19:06

  6. #106

    Domyślnie

    Ja mam z głowy ten obiektyw. Sigma 24 jest w domu

  7. #107

    Domyślnie

    Czy ktoś z posiadaczy tego szkła może wrzucić parę fotek?. Chodzi mi nie o zdjęcia na pełnej dziurze ale gdzieś w granicach od f/5,6 do f/11. Chciałbym go zastosować do krajobrazu.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Czy ktoś z posiadaczy tego szkła może wrzucić parę fotek?. Chodzi mi nie o zdjęcia na pełnej dziurze ale gdzieś w granicach od f/5,6 do f/11. Chciałbym go zastosować do krajobrazu.
    Podaj mi maila to ci podeślę kilka fotek w zakresie 8-11
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  9. #109

    Domyślnie

    Czy ktos mial tego Nikona i S24 Art?
    Chciałbym zamienić N28 wlasnie na 24 . Sklaniam się bardziej ku N24
    R | 35 | 50 | 135

  10. #110
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    straszna cisza w temacie tego szkła.

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •