Close

Strona 76 z 89 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 885
  1. #751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    okej okej - ja nie potrafię... ale może pokażesz jak - poproszę o przepis na zdjęcie z zamrożonym ruchem zawodnika kopiącego z przewrotki przy czasie otwarcia migawki np 1/30-1/60 (bo takie tu wartości padały jako przykładowe dla skuteczności stabilizacji)
    Tak jak wspomniałem- wszystko zależy od konkretnego kadru. Ten akurat wymaga stosunkowo krótkiego czasu...

  2. #752

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrPJ Zobacz posta
    okej okej - ja nie potrafię... ale może pokażesz jak - poproszę o przepis na zdjęcie z zamrożonym ruchem zawodnika kopiącego z przewrotki przy czasie otwarcia migawki np 1/30-1/60 (bo takie tu wartości padały jako przykładowe dla skuteczności stabilizacji)
    Te wartości padały pod kątem fotografii lotniczej i to konkretnie obiektów, które do lotu wykorzystują śmigła. Te śmigła trzeba rozmyć ( stąd te czasy ), bo samolot lub śmigłowiec ze stojącym śmigłem w powietrzy dość dziwnie wygląda, o lataniu nie wspomnę

  3. #753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Te wartości padały pod kątem fotografii lotniczej i to konkretnie obiektów, które do lotu wykorzystują śmigła. Te śmigła trzeba rozmyć ( stąd te czasy ), bo samolot lub śmigłowiec ze stojącym śmigłem w powietrzy dość dziwnie wygląda, o lataniu nie wspomnę
    wiem Wilku, wiem
    i ja też swoje spostrzeżenia formułowałem pod kątem konkretnej fotografii
    .
    fotografuję portrety, sport, teatr tańca i jeszcze kilka innych obszarów - w tym w szczególności reportaże wszelakie piotr.jaruga_at_gmail.com

  4. #754

    Domyślnie

    Minęły już dwa lata jak N200-500 jest na rynku i na pewno jest wśród nas sporo doświadczonych jak i początkujących użytkowników. Napiszcie proszę czy jesteście zadowoleni ze szkła wyróżniając głównie pracę i powtarzalność AF. Zwróćcie przy tym bacznie uwagę z jakim body pracujecie i w jakich warunkach świetlnych oraz z jakich odległości byliście mile/nie mile zaskoczeni. Czy mieliście możliwość porównania kilku egzemplarzy? Czy zrezygnowaliście na jego rzecz przechodząc z jakiejś stałki?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  5. #755

    Domyślnie

    Czołem Michał, miałem to szkło ok. 1,5 roku. Używałem początkowo z D700, potem z D500 głównie do przyrody i krajobrazu. Wg mnie szkło jest naprawdę godne uwagi i warte swojej ceny. Ostrość bdb w całym zakresie, szybki i pewny AF - niczego mi nie brakowało. Niestety po zakupie początkowo 300 2.8VRII i potem finalnie 500VR człowiek sobie uświadamia tak naprawdę co to znaczy ostrość, szybkość AF i piękny bokeh Niemniej jednak szkło nadal polecam i kto wie - może go kiedyś znowu kupię do krajobrazu (lub 80-400 bo jednak bardziej uniwersalny zakres). Moją sztukę kupiłem niedługo po premierze (po zawirowaniach z nr seryjnymi) i w ciemno przez internet. Podpytaj jeszcze kolegę Rafała @raftik - do dzisiaj używa z powodzeniem, chociaż też zapewne po swoim 300 2.8 VR patrzy już na szkło z dystansem p

  6. #756

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy muszę odpisać - faktycznie Nikkor 200-500 jest godny zakupu, jest ostry w pełnym zakresie ogniskowych na pełnej dziurze, oddaje ładne barwy, celny i powtarzalny ale po doświadczeniach z N300/2.8VR prędkość silnika zooma niestety pozostawia dużo do życzenia. Różnica w prędkości Af między stałką a zoomem jest ogromna (kilkukrotna) co przekłada się na znacznie większą ilość udanych zdjęć w akcji. Ale nie wiem czy porównanie szkieł za kilka tys a kilkanaście tys zł jest tu na miejscu i jeszcze ta ogromna różnica w światłosile. Sądzę, że porównanie tych dwóch szkieł nie ma sensu. To są dwa zupełnie różne obiektywy a jedynie mogą służyć do tego samego rodzaju foto. Co nie zmienia faktu, że jakbym miał kupić zoom do 10 tys zł to na pewno kupiłbym ponownie N200-500. Wiosną maluchy tylko tym szkiełkiem focę z racji świetnego zakresu i w pełni używalnego (ostrego) 500 mm. W moim przypadku stałka jest uzupełnieniem zooma. Z czatowni działam na N300/2.8 a z podchodu i na maluchy działam na N200-500.

    Dużo zdjęć (dość dużego rozmiaru) zamieszczam w temacie poświęconym temu szkłu: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=279695&page=7
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 07-12-2017 o 10:03

  7. #757

    Domyślnie

    Używam z D810 i potwierdzam co napisali przedmówcy. AF dość szybki i pewny w dobrych warunkach świetlnych. W gorszych warunkach świetlnych potrafi się gubić - jasność 5,6 robi swoje. Ogólnie bardzo dobra jakość w stosunku do ceny.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  8. #758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Różnica w prędkości Af między stałką a zoomem jest ogromna (kilkukrotna) co przekłada się na znacznie większą ilość udanych zdjęć w akcji. Ale nie wiem czy porównanie szkieł za kilka tys a kilkanaście tys zł jest tu na miejscu i jeszcze ta ogromna różnica w światłosile.

    Nie jestem pewien, czy ta różnica w prędkości AF to wynik stałki. Raczej tego, że 300/2.8 jest obiektywem profesjonalnym, a 200-500 nie. Od obiektywu PRO wymaga się znacznie więcej. Z tego też powodu jest większy, cięższy i przede wszystkim dużo więcej kosztuje. Przykładowo mogę powiedzieć, że prędkość AF w N200-400/4 jest podobna (lub taka sama w granicach błędów pomiarowych) do 300/2.8, a to nie jest stałka.
    Po prostu jest to całkiem inna klasa sprzętu
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  9. #759

    Domyślnie

    Ale ja się nie odniosłem do stałek i zoomów wszystkich na rynku a jedynie do określenia i wskazania dwóch moich szkieł tele. A posiadam zooma i stałkę więc tak je określałem w poście i tylko je porównałem.
    Również napisałem, że to są dwa różne obiektywy i o cenie też wspomniałem (wyznacznik jakości), że ich porównanie nie ma sensu. Każdy zainteresowany tematem wie, że jeden jest amatorski drugi pro.
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 07-12-2017 o 11:42

  10. #760

    Domyślnie

    A czy ktoś miał możliwość porównania z najnowszym N80-400. Chodzi mi o pracę AF, VR no i jakość obrazka.
    Ostatnio podpiąłem ten obiektyw testowo w sklepie i trzeba przyznać zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie,
    szczególnie VR. Cenowo chyba wychodzi drożej, ale uniwersalność jednak większa. Przeznaczenie : "spacerowa"
    przyroda i krajobraz.

Strona 76 z 89 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •