Close

Strona 81 z 89 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 885
  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    To forum nie zawodzi - zawsze można tutaj mieć uciechę z wynurzeń jakiegoś chwalipięty ("mam dużo drogich obiektywów i moje są większe i droższe niż twoje i jak nie wydałeś tyle to się nie odzywaj" . Jak poczytać uważniej to dokładnie wszystko co zarzuca innym sam robi, ale przecież jest nieomylny a pozostali po prostu nie mają racji. Ciekawe tez, że temat stał martwy dopóki nie umieściłem wpisu "urażającego" uczucia wrażliwków od Sigm . Każdy kto jeszcze nie kupił długiego tele powinien udać się do sklepu i osobiście przekonać co mu bardziej pasuje. Jak pisałem wyżej - przewaga Sigmy S to wspaniała jakość wykonania no i te 100 mm na długim końcu. Reszta to już tylko substytut Nikkora. Naprawdę nie wiem jakiej trzeba wyobraźni żeby nawet w takich sprawach jak łatwość zmiany ogniskowej twierdzić, że lepsza jest Sigma - tutaj chyba muszą w grę wchodzić uczucia (zranienie przez Nikona albo miłość do Sigmy) bo racjonalnie nie da się tego wyjaśnić.
    Niemniej - nikogo na siłę nie przekonuję - każdy może przecież przekonać się osobiście jak jest naprawdę. A wrażliwkom od złych wyborów doradzam nieco więcej luzu - jak macie jakieś argumenty dzieciaki to je przytaczajcie - to przekona bardziej niż jazgot na kogoś kto waszej miłości nie podziela.
    Ciekawe...
    Napiszę wzorem jednego forumowicza, który zwie się Zelber. Pokaż Twoje zdjęcia zrobione tym obiektywem, ale takie które udowodnią twoją tezę i spowodują że Sigma wycofa się z produkcji długich tele.

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Pokaż Twoje zdjęcia zrobione tym obiektywem, ale takie które udowodnią twoją tezę i spowodują że Sigma wycofa się z produkcji długich tele.
    Przyłączam się do powyższego i ponawiam swoją prośbę sprzed tygodnia- pokaż przewagę swojego Nikkora nad swoimi Sigmami. Bo póki co to czcze pisanie. I o dziwo- wg. Ciebie wszyscy chwalący Sigmę NA PEWNO trafili na "gorszego" Nikkora, ale oczywiście Ty NA PEWNO nie trafiłeś odwrotnie...
    @Khedron, wypowiadasz się bardzo autorytatywnie, negujesz wypowiedzi innych, a jednocześnie niczego nie potrafisz udowodnić.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 21-03-2018 o 21:40

  3. #803

    Domyślnie

    Widać też wyraźnie, że mamy do czynienia z wrażliwkiem od Nikorka Za to ja używałem trzech egzemplarzy 200-500, we wszystkich zoomowanie jako pompki, czy też poprzez pierścień było równie uciążliwe.
    D7200 | T 100-400 | N 10-24 | N 35/1.8 | N 50/1.8 | N 18-105 | SY 8mm |

  4. #804

    Domyślnie

    Nie ma sensu karmić trolla. Takich kwiatków w jego wykonaniu jak ten poniżej można znaleźć więcej. Wystarczy poczytać jego posty...
    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    wymieniłem Nikkora 200-500 na Sigmę 150-600 Sport i pod każdym względem widzę poprawę. Obecnie, jeśli zdecyduję się na D850, Sigma daje mi jeszcze możliwość perfekcyjnego skalibrowania dla każdej odległości co jest bezcenne.
    Czasy w których szkła producentów niezależnych były wyłącznie tańszą i gorszą alternatywą dla systemówek mamy już dawno za sobą.

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    To forum nie zawodzi - zawsze można tutaj mieć uciechę z wynurzeń jakiegoś chwalipięty(...) A wrażliwkom od złych wyborów doradzam nieco więcej luzu - jak macie jakieś argumenty dzieciaki to je przytaczajcie - to przekona bardziej niż jazgot na kogoś kto waszej miłości nie podziela.
    Przeczytaj swój powyższy post i zastanów się, kto tu jest zakompleksionym "dzieciakiem"...

    Ad meritum... Nie zauważasz, co do ciebie ludzie piszą? Sigma i Nikkor mają różne parametry. Jedno szkło jest lepsze w jednym, drugie w czym innym. Zasadniczo są podobne. Ale wybór między nimi zależy od okoliczności, do których zamierzamy ich używać. Ja do lotnictwa zdecydowałem się używać Sigmy ze względu na lepszy obrazek (który ty kwestionujesz) bo w warunkach, w których focę, i z moimy body sprawdza się świetnie. Ktoś inny wybierze Nikkora bo lepiej się sprawdzi tam, gdzie jest mniej światła. Ktoś inny ma priorytet wagowy. Jeszcze innemu nie odpowiada tryb pracy sigmowej stabilizacji w wizjerze. Ale ty wiesz lepiej. Pod każdym względem i do wszystkiego "Nikon jest WOW, Sigma jest BE"...
    Obrażasz ludzi bo piszą, co im się w nikonowskim szkle nie podoba... W ten sposób wystawiasz jedynie świadectwo swojej (nie)dojrzałości. Ja wielokrotnie pisałem, co mi się w Sigmie nie podoba. Ty naprawdę nie widzisz żadnych wad w swoim Nikkorze? Kupiłeś szkło idealne?
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #806

    Domyślnie

    Nikogo nie obrażam a każde użyte przeze mnie określenie zostało wcześniej użyte w tej rozmowie wobec mnie. No, ale jakoś to nie przeszkadzało trollom ujadającym na Nikona. Czasem zastanawiam się czy na tym forum więcej jest faktycznych użytkowników tego systemu czy też mądrali-teoretyków lub nawet zwyczajnie złośliwych osób chcących kierować na złe wybory. Radzę więc myśleć przed wypisywaniem zarzutów i chociaż pobieżnie przeglądać to co napisanow wcześniej. Jak ktoś się ośmiesza to na własne życzenie , ale niech później nie próbuje przykryć wstydu hałasem .
    Dla tych, którzy nie ulegają histerii trolli i narzucanej przez nich matrixowej wizji świata - w sieci można znaleźć mnóstwo testów i opisów Nikkora 200-500 VR, robionych nie przez zazdrośników i nieudaczników, ale profesjonalnych fotografów i prawdziwych miłośników fotografii. W większości z nich ten obiektyw zbiera ogromne superlatywy. Owszem, tak jak pisałem wcześniej - narzeka się na dość wolny autofocus przy gorszym świetle, ale nie oczekujmy , że szkło za 7000 zł nie będzie miało wad. Za to jakość obrazu to bajka , szczególnie uwzględniając cenę. Jak równy rywalizuje z obiektywami kilkukrotnie droższymi. Nie znalazłem też dotąd (co nie znaczy, że na pewno nigdzie tego nie ma) opisów kłopotu z kalibracją autofocusa będących przecież regułą w przypadku szkieł Sigmy. Po prostu - kupuje się Nikkora, zakłada na aparat i robi zdjęcia a ostrość jest tam gdzie być powinna. Sporadyczne wady w jakością zdarzały się na początku produkcji, obecnie też o nich już nie słychać.
    Oczywiście, teoretycy będą nadal snuli swoje zabawne historyjki "ze spotterskiego plecaka", ale warto wczytać się w ich bajdurzenie żeby widzieć w jaki wielu sprawach sami sobie przeczą - byle tylko kogoś zaatakować, namieszać a przy okazji pobłyszczeć forumową mądrością .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I warto też wziąć pod uwagę, że hardcorowi przeciwnicy Nikkora w swoich wywodach atakują nie tylko mnie, ale też i każdą osobę o innym niż ich . jedynie słusznym , zdaniu.

    http://piotrblawicki.com/nikkor-af-s...football-test/

    https://www.naturettl.com/wildlife-p...0mm-f5-6-lens/

    https://roymangersnes.wordpress.com/...500mm-f56e-ed/

    Nie bardzo rozumiem po co ktoś wybiera system , na który później tylko narzeka, ale różne bywają potrzeby psychiczne. Ja tam wolę cieszyć się z tego co mam , być zadowolonym ze swoich wyborów i , jeśli mogę, dzielić się tym z innymi a zamiast ujadania na wszystko co tylko się rusza nie po mojej myśli
    Nikon D850, Nikkor 24-70/2.8 G, Nikkor 70-200/4 VR, Sigma 50 Art 50/1.4, Sigma Art 105/1.4 Nikkor 200-500/5.6 VR, Tamron 90/2.8 VC USD, Samyang 14/2.8 AE UMC, Samyang 135/2, Carl Zeiss Jena Sonnar 180/2.8

  7. #807

    Domyślnie

    "kupuje się Nikkora, zakłada na aparat i robi zdjęcia a ostrość jest tam gdzie być powinna." - z tym to niestety nie do końca tak jest. Już gdzieś pisałem, że miałem w rękach trzy sztuki tego szkła i dwa mocno nie trafiały na dalsze odległości. Pomogła mikroregulacja w body, ale o dziwo w przeciwnych kierunkach - jedna sztuka na minus druga na plus (było to chyba +8 i -10), więc to nie kwestia body, a po prostu rozjechanych szkieł.

  8. #808

    Domyślnie

    Tadek nie wiem jakie tu teraz zwyczaje moderatorskie panują ale w ciągu kilku dni Khedron nazwał mnie zbiorowo: zazdrośnikiem, nieudacznikiem, teoretykiem (qrna ponad 100 fotek było za mało żeby zostać nazwany chociaż dyletantem), racjonalizatorem swoich mylnych wyborów i wrażliwkiem od Sigm a Yanisa personalnie nieomylnym chwalipiętą (Yanis spokojnie co do pięt to ja do Twoich nie sięgam).

    Ale nas szczęście , pewnie dla równowagi, wykluczył mnie również z zacnego grona: prawdziwych miłośników fotografii i profesjonalnych fotografów.

    Ale cóż, przecież że Go zacytuję "nikogo nie obrażam..." i tak w ogóle to "nikogo na siłę nie przekonuje..." buchachacha
    Khedron jeśli ktoś personalnie użył jakiegoś określenia przeciwko Tobie to nie znaczy że masz tym oddać wszystkim na forum.

    Czy wszystkie powyższe cytaty żywcem wzięte z Jego postów nie wystarczą aby przyhamować trochę tego trolla?


    Khedron ja osobiście nie wiem które szkło jest lepsze. Serio! Do moich zastosowań Sport sprawdza się bardzo dobrze co w przeciwieństwie do Ciebie udowodniłem linkiem do zdjęć.
    W żadnej wypowiedzi Cię nie obrażam a szczytem mojego "zacietrzewienia" było określenie "Twoje arbitralne wywody są z lekka mało obiektywne".
    Jeśli nie widzisz różnicy argumentów sugeruję nie zniżać się do naszego poziomu i opuścić tę dyskusję albo podać linki do Swoich zdjęć i przyhamować język do poziomu kulturalnej i merytorycznej rozmowy.
    Acha, ja swojej Sigmy nie kalibrowałem. O dziwo od razu trafiała w punkt na kilku body
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  9. #809

    Domyślnie

    Testowałem Sigmę 150-600 w wersjach Sport i Contemporary razem z nikkorem 200-500.
    No cóż. Jeśli chodzi o obrazek bardzo podobnie wszystkie, różnice do skorygowania w postprocesie (ostrość).
    Sport jest mega ciężki i ciężko działa zoom, dodatkowo sam rozwija się po przechyleniu, trzeba go lockować cały czas.

    Osobiście preferuję 200-500 nikkora, jest lżejszy, można z ręki dłużej robić. Nie rozwija tubusa sam po przechyleniu, no i jaśniejszy. Dodatkowo VR najlepszy ze szklarni nikkora (400 2,8 FL ma podobny vr).
    To szkło jest tanie i naprawdę udało się nikkorowi.

  10. #810

    Domyślnie

    Dziwię się, że w ogóle zabieracie tu głos... Przecież tu nie ma z kim dyskutować
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

Strona 81 z 89 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •