Close

Strona 68 z 89 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 885
  1. #671

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mec Zobacz posta
    Dziekuje koledzy. Teraz spokoojnie moge brac go pod uwage. Gdzies tam jeszcze chodzi mi po glowie te lowepro i manfrotto Access H17, ale te chyba musialbym pomacac przed podjeciem decyzji
    Z tego co kojarzę to Manfrotto AH17 jest pokrowcem na obiektyw z aparatem. Zdaje się, że jest znacznie droższy i raczej nie ma co marzyć żeby Nikkor 200-500 z body się tam zmieścił.

  2. #672

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych - kilka uwag o Nikkorze 200-500 w stosunku do Sigmy C 150-600 i S 150-600.
    Wreszcie udało się mi zrobić nim nieco więcej zdjęć. Oto spostrzeżenia:
    - przy f 5.6 Nikkor jest nieco mniej ostry niż Sigma przy f 6.3 czy f.8.0, ale po przymknięciu do f7.1 staje się od Sigmy o wiele ostrzejszy.
    - autofocus w Nikkorze działa , szczególnie w trybie 3D o wiele szybciej i pewniej niż w Sigmach C i S. O ile w Sigmach , przy dynamicznych zdjęciach miałem około 30 % trafionych o tyle w Nikkorze jest to w granicach 90%.
    - ponownie autofocus - użytkownicy Sigmy wiedzą, że jej bolączką jest znaczne zwolnienie AF przy niskich temperaturach. Zauważyłem to zarówno w Sigmie C150-600, S150-600 jak i 70-700 OS. Przy temperaturze koło -10 stopni Nikkor staje się od Sigm kilkukrotnie szybszy.
    - autofocus Nikkora jest znacznie szybszy i pewniejszy także w gorszych warunkach oświetleniowych.
    - nie zauważyłem zmiany szybkość AF zależnej od ustawionej ogniskowej obiektywu.
    - pomiar światła w trudnych warunkach (np: na skraju śniegu i wody) z obiektywem Nikkora jest dużo pewniejszy - brak prześwietleń czy niedoświetleń, choć oczywiście należy to także korygować w samym aparacie.
    Ogólnie - ze zmiany jestem coraz bardziej zadowolony.

  3. #673

    Domyślnie

    Ktoś z lubuskiego dysponuje tym obiektywem? Mam możliwość nabycia Sigmy 100-300 w cenie śmiesznej w porównaniu z nowym N 200-500, ale te 500mm i stabilizacja kusi, chciałbym zobaczyć jak to cudo się sprawuje na żywo. Jeśli ktoś byłby skłonny udostępnić obiektyw chociaż na parę minut w plenerze to proszę o kontakt n PW.

  4. #674

    Domyślnie

    Wczoraj rozpakowałem tytułowego Nikkora. Zwróciła moją uwagę wyraźnie słyszalna praca VR. Przy VR OFF AF działa prawie bezgłośnie, na VR ON słychać wyraźnie prawdopodobnie przemieszczające się soczewki.
    Ponieważ to mój pierwszy Nikkor z VR, stąd moje pytanie do użytkowników N 200-500, czy to normalne i czy u Was też tak jest?
    http://rafalokraj.flog.pl/

  5. #675

    Domyślnie

    Normalne w każdym z VR
    D500 ; D300s; N35 1.8G ; N17-55 2.8 ; N70-200 2.8 VR; SB-900; SB-5000 ; N P610

  6. #676

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne, rzeczywiście chyba wszystko jest o.k. tm bardziej, że stabilizuje bardzo skutecznie.
    Ogólnie obiektyw robi bardzo dobre wrażenie. Lubie mieć rzeczy najwyższej jakości, a to szkło jest z półki średniej.
    Mimo tego N 200-500 zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Na razie przeszedł tylko oględziny w chałupie i krótką chwilę na powietrzu.
    Teraz niecierpliwie czekam na dobrą pogodę w wolnym czasie

    Pozdrawiam...
    http://rafalokraj.flog.pl/

  7. #677

    Domyślnie

    Mam pytanie do właścicieli N200-500.
    Jakich plecaków używacie do przenoszenia body z przypiętym obiektywem?

  8. #678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzejf Zobacz posta
    Mam pytanie do właścicieli N200-500.
    Jakich plecaków używacie do przenoszenia body z przypiętym obiektywem?
    Od czasu, kiedy mi spadł plecak z podpiętym body ( wymiana bagnety ) nie podpinam.

  9. #679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzejf Zobacz posta
    Mam pytanie do właścicieli N200-500.
    Jakich plecaków używacie do przenoszenia body z przypiętym obiektywem?
    Lowepro Flipside 400AW, pasuje idealnie. Osłona złożona.
    Moja strona sluzenko.com

  10. #680
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Również korzystam z tego plecaka i polecam. Obiektyw z podpiętym body wchodzi bez problemu i jeszcze jest trochę miejsca na inne graty.

Strona 68 z 89 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •