Close

Strona 70 z 89 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 885
  1. #691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Podłączę się do powyższego pytania- czy ten obiektyw miewa jakieś typowe dla siebie "bolączki"? Planuję w tym miesiącu zakup więc dobrze byłoby wiedzieć conieco...
    Jedyne do czego można się przyczepić to odkręcająca się obejma stopki. Zakręcisz na fest tę śrubę a po jakimś czasie złapie luzu i obiektyw obraca się.

  2. #692

    Domyślnie

    Witam.
    Od siebie mogę dodać ze póki co obiektyw z feralnej serii nie sprawia problemów - albo ja ich nie zauważam. Jestem pod wrażeniem cichego i szybkiego AF.
    Jeśli chodzi o stopkę to widziałem opinie że obiektyw na statywie nie jest stabilny. Ja tego nie zauważyłem jakoś bardzo.
    Ale i na to jest rozwiązanie w postaci specjalnej ramki która podtrzymuje dodatkowo obiektyw.
    Wygląda to tak:
    https://www.kirkphoto.com/lens-mount...-6e-ed-vr.html

    Pozdrawiam
    Nikon D500 + MB-D17, Nikon 200-500mm, Nikon 85mm 1.8D, Nikon 35mm 1.8G, Tamron 18-270mm, Tokina 11-16mm, Nikon SB-800, Manfrotto 055XPROB

  3. #693

    Domyślnie

    Ja nie będę używał ze statywu więc ta kwestia mnie nie dotyczy. A która to seria zaliczana jest do feralnej?

  4. #694

    Domyślnie

    Jak dla mnie to mogła by lepiej-mocniej siedzieć osłona p.słoneczna. Ten zaczep nie do końca dopasowany jest.

  5. #695

    Domyślnie

    @wilk325 a wiesz coś odnośnie feralnej serii?

  6. #696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @wilk325 a wiesz coś odnośnie feralnej serii?
    Na początku wyszła seria z trefnym firmware: przestawał działać AF w obiektywie gdy był uruchomiony AF np w AF-C i równocześnie kręciło się zoomem od najdłuższej do najkrótszej ogniskowej, pomagało ponowne naciśnięcie migawki. Mój obiektyw otrzymałem później po zamówieniu w sklepie bo właśnie wtedy Nikkor zaczął akcję serwisową i wstrzymał dostawy do sklepów gdyż robił upgrade każdej sztuki. U siebie nigdy nie zauważyłem problemów z AF więc pewnie z powodzeniem akcja serwisowa przebiegła poprawnie. Ale tak jak piszę to były pierwsze sztuki na PL rynek z tym problemem bo Nikon szybko zareagował więc trzeba chyba mieć pecha by trafić na jedną z nich z trefnym firmware.
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 07-08-2017 o 10:11

  7. #697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @wilk325 a wiesz coś odnośnie feralnej serii?
    Nie wiem,
    ja już kupiłem wersję dobrą . Pewnie było jak rafik opisał.

  8. #698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Nie wiem,
    ja już kupiłem wersję dobrą . Pewnie było jak rafik opisał.
    Jestem tego pewien co piszę - rozmawiałem z serwisem Nikona i czytałem na zagranicznych forach. I z tego też powodu swoją sztukę otrzymałem z dużym opóźnieniem.

  9. #699

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o feralna serie to obiektywy bez wady miały numery seryjne: od 2007557 do 2007596, oraz od 2008365 w górę.
    Ja gdzieś wyczytałem że Nikon nie tylko uaktualniał firmware ale też zmieniał coś w elektronice obiektywu podczas tej akcji serwisowej. Ale jaka jest prawda to pewnie tylko sam Nikon wie...
    Nikon D500 + MB-D17, Nikon 200-500mm, Nikon 85mm 1.8D, Nikon 35mm 1.8G, Tamron 18-270mm, Tokina 11-16mm, Nikon SB-800, Manfrotto 055XPROB

  10. #700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Jak dla mnie to mogła by lepiej-mocniej siedzieć osłona p.słoneczna. Ten zaczep nie do końca dopasowany jest.
    Dokładnie, osłona też.

Strona 70 z 89 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •