Close

Strona 69 z 89 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 885
  1. #681

    Domyślnie

    Witam! Czytam w komentarzach na optycznych ze komuś to szkło potrafiło na porannej zasiadce nad wodą zaparowac od środka przedniej soczewki. Fikcja czy jednak jest coś na rzeczy?...

  2. #682

    Domyślnie

    Cześć, też mnie ta opinia zaniepokoila i przed zakupem zadałem w tym wątku to samo pytanie. Użytkownicy zaprzeczyli, a dziś po kilku miesiącach użytkowania ja również nie potwierdzam tej opinii z optycznych. Użytkuje głównie w warunkach sprzyjających parowaniu - para pojawia się tylko na zewnętrznej powierzchni soczewki, co w pewnych warunkach jest normalne.

  3. #683

    Domyślnie

    A więc albo fikcja albo jakiś przypadek szczególny...
    O właśnie przypomniało mi się! Kolegę @raftik wywołuję niniejszym do tablicy z odpowiedzią na zadane pytanie. Człowiek w temacie organoleptycznie obeznany...
    Ostatnio edytowane przez zeberek1 ; 13-07-2017 o 16:41

  4. #684

    Domyślnie

    Tak, patrząc na Raftika, mozna być pewnym opini posiadacza a nie filozofa. "Patrzałem" na foty i wiem że jeszcze 10 lat temu to tylko długie tele za ówczesne 28 tysia pln ów ( obecnie coś koło 40 kpln ) takie foty produkowało. Mnie osobiście trochę dziwi cena tego obiektywu . "Tylko" 7 tysiaków czyli tyle co Sigma 150-600 Sport. "Grubas" Sigmy( rzeczona 150-600 S ) jest dobry a Nikon nie sprzedaje podobnych jakościowo Sigmie obiektywów za taką samą bądź tylko niewiele większa kwotę. COś tu śmierdzi. Jako osoba nie posiadająca ani nie mająca nawet w dłoni żadnego z nich , trocszkę czytałem , szukałem po necie, nie tylko na polskim www i tak sobie kminię że w NIkonie jakośc organoleptyczna co najwyżej jest typowo "chińska" . Z napisem "made in China na obudowie włącznie". I może by to jakoś szczególnie nie bolało, gdyby mieć pewność że za 8 lat ten obiektyw nie "rozlekota się", nie rozkalibruje, nie nabierze luzów etc. Reasumując- jak byłem głupi w wyborze na maszynę do "fotoloto" tak dalej jestem głupi i nie wiem co wybrać.
    D90, D7500, N18-105, N70-300VRII, N35 1.8, N AFP-10-20 i zbieram dalej

  5. #685

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Edelmann Zobacz posta
    Tak, patrząc na Raftika, mozna być pewnym opini posiadacza a nie filozofa. "Patrzałem" na foty i wiem że jeszcze 10 lat temu to tylko długie tele za ówczesne 28 tysia pln ów ( obecnie coś koło 40 kpln ) takie foty produkowało. Mnie osobiście trochę dziwi cena tego obiektywu . "Tylko" 7 tysiaków czyli tyle co Sigma 150-600 Sport. "Grubas" Sigmy( rzeczona 150-600 S ) jest dobry a Nikon nie sprzedaje podobnych jakościowo Sigmie obiektywów za taką samą bądź tylko niewiele większa kwotę. COś tu śmierdzi. Jako osoba nie posiadająca ani nie mająca nawet w dłoni żadnego z nich , trocszkę czytałem , szukałem po necie, nie tylko na polskim www i tak sobie kminię że w NIkonie jakośc organoleptyczna co najwyżej jest typowo "chińska" . Z napisem "made in China na obudowie włącznie". I może by to jakoś szczególnie nie bolało, gdyby mieć pewność że za 8 lat ten obiektyw nie "rozlekota się", nie rozkalibruje, nie nabierze luzów etc. Reasumując- jak byłem głupi w wyborze na maszynę do "fotoloto" tak dalej jestem głupi i nie wiem co wybrać.
    Nie miałem problemów nigdy z parowaniem szkła od wewnątrz. Tamron 150-600 G1 (wersja pierwsza) parował jak cholera ale na zewnątrz soczewki. Nikkor 200-500 jeszcze mi nie zaparował na zewnętrznej soczewce, może też odpowiednich warunków mnie było. Napiszę krótko - szkło jest świetne.

  6. #686

    Domyślnie

    Wg mnie szkoda czasu i straconych kadrów na takie dywagacje kolegi Edelmann , na początku sam się zastanawiałem kombinowałem, aż w końcu los za mnie zdecydował- pojawiła się dobra cena, więc kupiłem 200-500. Jestem bardzo zadowolony!
    D600

  7. #687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Edelmann Zobacz posta
    ...jakośc organoleptyczna co najwyżej jest typowo "chińska" . Z napisem "made in China na obudowie włącznie"...
    Niedługo będziecie się czepiać chińskiej porcelany "Made in China" już dawno przestało oznaczać, kiepski produkt. Czasy się zmieniają. Podejście do biznesu przez chińskie firmy także ☺

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mu2yk Zobacz posta
    los za mnie zdecydował- pojawiła się dobra cena, więc kupiłem 200-500.
    Czy możesz zdradzić gdzie tego losu szukać i ile kosztował?
    Pozdrawiam.

  9. #689

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym zapytać, czy ktoś z was miał szkiełko z serii gdzie występowały znane problemy z AF?
    Namierzyłem takie szkiełko które chce w niedziele obejrzeć ale numer seryjny mówi mi że to jest z feralnej serii. Sprzedawca jednak zarzeka się że żadnych problemów z jego D500 i D810 nie doświadczył.
    Czy kłamie czy nie to się okaże jutro...
    Interesuje mnie kwestia odsyłania obiektywu do Nikona jako że jest już po gwarancji - zakładam że za przesyłkę będę musiał zapłacić. Ale czy za naprawę też? Rzekomo podobno uaktualnienie firmware w obiektywie rozwiązuje problem. Ale czy aby na pewno? Macie z naprawą jakieś doświadczenia?
    Pytanie poza konkursem... Czy są jakieś inne problemy ze tym szkłem które mi umknęły a warto zwrócić na nie uwagę?

    Pozdrawiam
    Nikon D500 + MB-D17, Nikon 200-500mm, Nikon 85mm 1.8D, Nikon 35mm 1.8G, Tamron 18-270mm, Tokina 11-16mm, Nikon SB-800, Manfrotto 055XPROB

  10. #690

    Domyślnie

    Podłączę się do powyższego pytania- czy ten obiektyw miewa jakieś typowe dla siebie "bolączki"? Planuję w tym miesiącu zakup więc dobrze byłoby wiedzieć conieco...

Strona 69 z 89 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •