Close

Strona 27 z 89 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 885
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Daliście mi trochę do myślenia, brakowało by mi cropa ale przecież DX można ustawić w puszcze Jak duże wtedy wypluwa RAW'y w ustawieniach DX ?
    Przy D750 wygląda to tak:

    FX - 6,016 x 4,016 (24MP)

    1.2x - 5.008 x 3,336 (17MP)

    DX - 3,936 x 2,624 (10MP)

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Dzięki. Boję się tylko, że po tej mojej krótkiej recenzji kupi ktoś szkło, nie przypasuje mu i dostanę zjebki.

    Generalnie nie sugerujcie się za mocno moim zdaniem bo ja mam małe wymagania.
    Świetnie to wygląda! Może to głupie pytanie, ale one są robione ze statywu czy z ręki?

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Daliście mi trochę do myślenia, brakowało by mi cropa ale przecież DX można ustawić w puszcze Jak duże wtedy wypluwa RAW'y w ustawieniach DX ?
    Tak jak kolega napisał wyżej w DX masz całe 10mpix i jestem przekonany że pod względem detalu nie będzie to mniej niż znasz z d300s. Ale myślę że jest sens się na ten tryb przełączać tylko jeśli będzie Ci zależało na szybkości obróbki, zajętości kart, albo wilkości bufora. W przeciwnym razie wygodniej pracować na FX a na kompie kropować ostateczny kadr - jeśli naprawdę trzeba; zapewne wiele kadrów po prostu zrobisz na FX
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Generalnie nie sugerujcie się za mocno moim zdaniem bo ja mam małe wymagania.
    Male wymagania? Na 1 w drugim secie o dziob mozna palca pocharatac Extra! Dostalem teraz do myslenia.Po tym sezonie lotniczym zaplanowalem wymiane szkla N70-300,napalilem sie na Bigme 50-500 mk2 ze wzgledu na uniwersalnosc ogniskowej a tera dylemat mam czy nie dolozyc i kupic 70-200 2.8 i tego Nikkora na dluzsze dystanse.

  5. #265
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie

    No ja tak właśnie planuję zrobić tylko nie 2.8 a 4

  6. #266

    Domyślnie

    Bylem na roadshow BEIKSa i testowalem 200-500mm. Nie bardzo jest jak wyciagac wnioski, bo lepiej jest to zrobic po kilku zleceniach/meczach, ale z tych kilkunastu minut obcowania moge powiedziec "na czuja" ze AF jest góra średni. I nie w sensie "do dupy" tylko raczej "tylka nie urywa". Ot, sredni. A szkoda, bo byslalem, ze tym powalczy Nikon na polu z Tamronem i Sigma.
    Najciekawsza rzecza jest jest jednak ten skopany piersciej ogniskowej. Jejku, ile tam sie trzeba nagibac aby szybko przejsc z 200mm na 500mm. Wrecz niemozliwe. Podzielilem sie ta opinia z Panami z Nikona, na co ten najstarszy (i pewnie najbardziej doswiadczony) wyskoczyl jak poparzony i zaczal przekonywac ze jako to, przeciez mozna bardzo szybko... O widzi Pan, jeden ruch reka... I jak tak patrzylem na niego to mi sie go zal zrobilo, bo chlopina drobna, a tak zawijal lokciem ze prawie koledzie zeby wybil (przejaskrawiam oczywiscie). Na to ja mowie, ze nie musi sie Pan tak gimastykowac, ze przeto widac iz jest za duzy obrot i tyle. On swoje, ja swoje. Po chwili nie wytrzymal i powiedzial: jak sie Panu nie podoba niech Pan sobie Sigme kupi! Mina kolegi bezcenna. Powiedzial nawet "nie no, tego jeszcze nie grali. Pan z Nikona mowi, aby kupic Sigme"

    ps. Zapytalem tez, czy slyszal o takiej stronie jak PNS/ZSF. "Pierwszo slysze" uslyszalem

  7. #267

    Domyślnie

    Dlaczego mnie to nie dziwi ?
    Piotr Blawicki po meczu fotografowany tym szkłem chwali AF i stawia go niemal na równi z 400VR
    Ale co on tam wiem...
    docxxx-owi po kilkunastu minutach testów dupy nie urywa. Myślę że Ty miałbyś problem nawet jakbyś dostał d4s i 400E 2.8
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #268

    Domyślnie

    O wypraszam sobie! Byl tam tez D4s z 600/4 i zabil mnie ten sprzet...

  9. #269

    Domyślnie

    Ja za to zastosowałem metodę na pompkę, bez kręcenia zoomem , błyskawiczna zmiana z 200 na 500 i z powrotem . Wystarczy złapać za osłonę psłoneczną i pociągnąć albo odwrotnie.
    No niestety, jak widać nie jest to szkło dla każdego

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zetec Zobacz posta
    Dlaczego Sigma o tyle słabiej? Stoję przed tym samym dylematem i 200mm to trochę wąsko więc bliżej jest do sigmy pod warunkiem, że jakość jest podobna. Z długiej strony włączając cropa robi się 900mm.
    Mnie potrzebne szkło do grup z D3s i zakres 200-500 mnie pasuje, do tego jednak waga 800g też robi różnicę. Jak się namacham 4h 500'tą to chciałbym przez chwilę mieć coś lżejszego, ale dobrego. Jedyne co w Sigmie mnie jeszcze trzyma to indywidualizacja szkła po dmoje preferencje-chodzi o zakres ostrości, bo ja potrzebuję od 100m zamiast 8m
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 08-11-2015 o 23:34

  10. #270

    Domyślnie

    A ok. Ja to pasuje do d750 i 150 jest na styk aby miga zmieścić bez spadochronu ?
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

Strona 27 z 89 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •