Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Moje autoportety

    Uf. Nawet nie wiecie, jak się stresuję.

    Parę razy już skomentowałam tutaj (i w pochodnych forach), więc nie chcę się cały czas chować.
    Dodam może małego zarysu mojej osoby, żebyście wiedzieli, z kim macie do czynienia - mam za sobą jeden kurs, uczę się ciągle, zaczęłam zdecydowanie za późno, ciągle próbuję i... Wasza opinia może mi pomóc w skorygowaniu błędów.
    Chciałabym się przekonać, czy to w ogóle zajęcie dla mnie. Póki co bardzo lubuję się w portrecie.

    Pstryki poniżej to... moje autoportrety, stwierdziłam, że poćwiczę w domu.

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.


    Mogłam zrobić coś z włosami...


    Z góry dziękuję za każdą opinię i proszę o litość.
    Ostatnio edytowane przez rybuuu ; 03-08-2015 o 21:00
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  2. #2

    Domyślnie

    Włosy i światło na zdjęciach in minus, jedynie na 4 światło w miarę zagrało, 5 wyszła jakaś płaska i średnia w odbiorze, jakiś ekran dokup by doświetlać w portretach i jak $ dodatkową lampę, w Photoshopie można dużo poprawić ale niektóre błędy nienaprawialne, w każdym razie warto ćwiczyć niekiedy wychodzą ciekawe zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    - Ja proponowałbym zacząć od tych w ubraniu
    - Niekorzystny wyraz twarzy, dziwię się, że to puściłaś zwł. jako pierwsze
    - 2 mimika fajna, jednak brak jakiegoś wypełnienia cieni z prawej strony modela
    - 3 jak na moje oko przyjemne, aczkolwiek trochę płasko wyszło
    - jakoś do mnie nie trafia (?)
    - za mocno zaświecone

    Spróbuj czegoś w wysokim kluczu następnym razem.
    OM-D 10 Mk II

  4. #4

    Domyślnie

    Koledzy RaditZ oraz irek6311 to artyzmu się doszukują i eliminacji do Word Press...
    Trening prowadzi do doskonałości. Te zdjęcia są sympatyczne. Fakt, tam włosy, gdzieś światło poleciało. Mnie się ogólnie podoba. Na ścianie w salonie chyba nie, ale w domowych archiwum można zostawić. Przy autoportretach liczy się głównie pomysł. Może na początek coś bardziej delikatnego i subtelnego. MZ rzuciłaś się na zbyt głęboką wodę i wyszło jak wyszło. Z rozmachem i przytupem
    ps. przy fotach nie garbimy się! Kilka lat wstecz były podobne autoportrety, tylko nie pamiętam loga dziewczyny. Warto by odszukać jako "wzornik".
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 03-08-2015 o 22:43
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie 2 i 3 najlepsze. Może powodem jest wspomniane trochę garbienie na pozostałych.
    Widać po fotkach że trochę czasu na nie poszło, nie są to aż takie zwykłe pstryki także jest ok.

  6. #6

    Domyślnie

    Wybieram #2. Można smiało powiedzieć, że masz co pokazać ale mogłabyś to zrobić inaczej, z innym światłem i większym entuzjazmem.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za opinie.

    Fakt... predyspozycji do pozowania nie mam. Pominę to.

    Ale wielu z Was pisze o świetle. Tutaj chętnie skorygowałabym błędy.
    Piszecie, że niepoprawne, niekorzystne, można by lepiej, inaczej, że ucieka itp. Ale mało kto napisze, co w tym wypadku znaczy lepiej i inaczej. A to mogłoby mi pomóc, bo pewnie nie widzę jakiejś oczywistości.
    W powyższym zestawieniu użyłam zwykłego flasha reporterskiego z softboxem i do tego blendę od dołu - innymi modyfikatorami nie dysponuję póki co i nie planuję na razie tego zmieniać. Nie chciałabym popadać w przeświadczenie, że kiedy dokupię parę parasolek i lamp, to nagle skill mi urośnie +100. Z jednym źródłem światła chyba też można poszaleć i dopóki nie wycisnę z tego 110%, to raczej nie będę inwestować w nic nowego.

    Co można tu było zrobić lepiej? Lampę ustawiłam u góry pod lekkim kątem (co zresztą widać po rozłożeniu światła), wydało mi się, że niżej i bardziej na wprost wypadnie słabo. Będę Wam bardzo wdzięczna za sugestie.

    A fakt, że jest intensywnie, kontrastowo itp. wyszedł z faktu, że mam takie ciągoty po prostu przy edycji.
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Obejrzyj sobie ten filmik, dwukrotnie... https://www.youtube.com/watch?v=H2nNxaBA6ss
    Dalej nie jest to konkretna odpowiedź, ale staaaary... dziękuję Ci bardzo za ten materiał, obejrzałam wczoraj cały z wypiekami na twarzy. A potem jeszcze materiał o pozowaniu, o mało odleżyn nie dostałam od wchłaniania tej wiedzy na kanapie. Koleś mówi niby o bardzo prostych sprawach, ale dawno nie słuchałam nikogo o tak dużej pasji, ciekawym spojrzeniu i... zdrowym rozsądku. Aż mi jakiś trybik przeskoczył pod czachą, to z pewnością zaowocuje w kolejnych zdjęciach. Dzięki!
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  10. #10

    Domyślnie

    Są to Twoje początki a już zrobiłaś lepsze foty niż można spotkać u nie jednego "profesjonalisty". Widać, że masz wyczucie i nie jedno przeczytałaś zanim wybrałaś taki a nie inny set up światła czy pozę.
    Do garbienia bym się nie czepiał, bo jest to kwestia gustu i tego jak fotograf chciał pokazać modelkę, w tym wypadku Ty sama siebie.
    Postaram się coś doradzić, choć jestem jedynie skromnym amatorem.
    1. Myślę, że twarz za bardzo odcina się od reszty, jest za jasna, choć nie ma przepałów. Kadrowanie, poza, mina jak i światło (nie licząc zbyt jasnego na twarzy) mi pasuje.
    2. Masz jakiegoś kwadratowego softboxa, nie wygląda to odbicie ładnie w oczach. Poza również nie przypadła mi do gustu z tą ręka wychodzącą z dołu ekranu... ale to chyba też kwestia upodobań.
    3. To mi się podoba, tylko trochę czerni mi brakuje.
    4. Nie podoba mi się i nie potrafię powiedzieć dlaczego ale za to odbicie w oczach jest ładne
    5. Podoba mi się bardziej niż 4 i nie przez to, że jest w BW, myślę, że chodzi o pozę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •