Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie GOPRO 3+ - uszczelnienia ?

    Szukam po różnych forach, poradnikach itp. Ale nei mogę takiej informacji znaleźć.
    po ostatnich szaleństwach w morzu,po otwarciu obudowy kamerki zobaczyłem że na przycisku do nagrywania jest woda i niestety też jest dookoła tego przycisku.( w tej mikro szczelinie dookoła) Więc wytrzepałem wodę, wyjąłem baterię i kamerkę położyłem do góry nogami tak aby ew. woda spływała poza obudowę a nie "do środka".

    Dziś rano zrobiłem test w umywalce - naciskając przycisk nagrywania, obracając obudowę na wszystkie strony itp. Pomimo lecących bąbelków - ani grama wody w obudowie. Tym razem to mam już zagwozdkę. Rozumiem że obudowa dookoła przycisków musi mieć przestrzeń, ale tych bąbelków było dużo. A wody w obudowie brak.

    I teraz pytanie - czy ktoś miał taki przypadek?
    Czy ktoś wie czy ten górny przycisk do nagrywania jest uszczelniony? Kamerka działa normalnie...

  2. #2

    Domyślnie

    Jakby co, to ja mam wprawę
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    tak samo jak w zegarkach Casio, angielska instrukcja do GoPro mówi wyraźnie, że pod wodą nie należy naciskać przycisków
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  4. #4

    Domyślnie

    TOP67 - w razie czego to na pewno się odezwę. Na razie muszę wrócić z wojaży
    Seiji - dziękuję bardzo za informację, ale nie wiele wnosi ona do tematu

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy piankową podkładkę można traktować jako uszczelnienie przed wodą. W/g mnie nie.
    Sam przycisk wygląda tak:
    https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.ne...ZKkLeFxVZqPghu
    To ten po lewej stronie, obok kciuka. Widać że jest wykonany w sposób uniemożliwiający przedostanie się pod niego wody. Ale to już sytuacja w której woda dostała się do kamerki. A że obok są odsłonięte złącza, to sól może to żreć, nie uszkadzając samego przycisku.
    Na klawisz natomiast, tak jak napisałem powyżej, jest naklejona okrągła pianka, która ma za zadanie uniemożliwić przedostawanie się pyłów i ewentualnej wody na przycisk - niestety, wokół niego już nie.

  6. #6

    Domyślnie

    mam HERO 4 Black i po pierwszej kąpieli w jeziorze o dziwo zaparowało wnętrze obudowy , ale jeszcze działa .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Seiji - dziękuję bardzo za informację, ale nie wiele wnosi ona do tematu
    założyłem, że kolega klikał nagrywanie ew zmieniał ustawienia w kamerce świeżo wyjętej z wody - wtedy też woda może dostać się do środka

    tak przy okazji po każdej kąpieli w wodzie słonej należy dodatkowo całą obudowę umyć pod wodą bieżącą, a podczas przechowywania korzystać z tylnych drzwiczek z dziurami aka skeleton backdoor żeby nie wypatrzyć uszczelki

    @up
    parowanie w obudowie występuje gdyż kamerka się bardzo mocno grzeje podczas nagrywania a kontakt z zimną od zewnątrz obudową powoduje skraplanie wody z powietrza które uprzednio zamknęło się w obudowie z kamerką

    najlepszym rozwiązaniem są kupowane na allegro papierki pochłaniające wilgoć bądź budżetowo... torebeczka z kulkami pochłaniającymi wilgoć np z butów
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  8. #8

    Domyślnie

    Ew. otwórz obudowę pod wodą. Problem z parowaniem zniknie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •