Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jakie body? D3300 VS D5200 + parę dodatkowych pytań

    Na początku witam wszystkich

    Zamierzam kupić swoją pierwszą lustrzankę, choć o fotografi pojęcie teoretyczne mam...więc czas na praktykę Chcę zacząć od D3300 lub D5200 z kitowym obiektywem.

    1. Który da mi więcej możliwości D3300 czy D5200??
    2. Który z tych body ma więcej wyciągniętych funkcji na zewnątrz? (czytałem że to charakteryzuje dobre aparaty, że dostęp do funkcji jest zawsze pod jakimś palcem)
    3. Który z tych body ma więcej możliwości zmiany jakichś funkcji?
    4. Jak z awaryjnością tych body?
    5. Pytanie dodatkowe to...chce za miesiąc dwa zainwestować w stałkę 35mm lub 50mm f/1.8 (zależy jaka ogniskowa przypadnie mi bardziej do gustu bawiąc się kitem). Czy taka jasna stałka ma silnik AF w sobie? i Czy wszystkie funkcje tej stałki wg będą współpracować z tymi body? i jaki to jest skok w stosunku do ciemnych zoomów? czy to kosmetyczne zmiany czy całkiem inny rodzaj fotografii?
    6. Czy brak filtra dolnoprzepustowego w D3300 zauważalnie wpływa na jakość zdjęć? czy to chwyt marketingowy i delikatna kosmetyka?

    Dziękuję za pomoc

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odradzam inwestowanie w coś, a tak na serio to zapewne jak pofocisz obiektywem z kita to zaobserwujesz jaka ogniskowa ci odpowiada i wtedy dokupisz, co do obiektywu w zestawie to tradycyjnie polecam 18-105VR.
    Co do samego aparatu chyba wiele różnic nie ma ale niech się wypowiedzą inni, ja widzę jedynie ze D5200 ma teoretycznie lepszy af.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    1. Który da mi więcej możliwości D3300 czy D5200??
    Nie wiem o co tu pytać - zawsze wyższy model ma więcej możliwości.

    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    2. Który z tych body ma więcej wyciągniętych funkcji na zewnątrz? (czytałem że to charakteryzuje dobre aparaty, że dostęp do funkcji jest zawsze pod jakimś palcem)
    Mają tyle samo - czyli prawie nic. Jak chcesz więcej, to D7100 lub D7200.

    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    3. Który z tych body ma więcej możliwości zmiany jakichś funkcji?
    to samo co pkt 1.

    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    4. Jak z awaryjnością tych body?
    Okaże się jak minie 5-6 lat od wejścia na rynek.
    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    5. Pytanie dodatkowe to...chce za miesiąc dwa zainwestować w stałkę 35mm lub 50mm f/1.8 (zależy jaka ogniskowa przypadnie mi bardziej do gustu bawiąc się kitem). Czy taka jasna stałka ma silnik AF w sobie? i Czy wszystkie funkcje tej stałki wg będą współpracować z tymi body? i jaki to jest skok w stosunku do ciemnych zoomów? czy to kosmetyczne zmiany czy całkiem inny rodzaj fotografii?
    Wszystkie obiektywy z silnikami AF będą w pełni działać.

    Cytat Zamieszczone przez marek12321 Zobacz posta
    6. Czy brak filtra dolnoprzepustowego w D3300 zauważalnie wpływa na jakość zdjęć? czy to chwyt marketingowy i delikatna kosmetyka?
    Widać, ale trzeba mieć bardzo dobre obiektywy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu miałem okazję wytłumaczyć znajomej "co i jak" która kupiła właśnie D3300. Jako posiadacz D5200 powiem od siebie, że gdy wziąłem go do ręki, przyłożyłem wizjer do oka to było "coś nie tak". Może to przyzwyczajenie do mojego sprzętu ale rozmieszczenie przycisków i obsługa była mniej intuicyjna. No i te 11 pól AF... nie wyobrażam sobie przesiadki na D3300. Co do stałek - niebo a ziemia w porównaniu z kitem. Do mojej puszki dołączony był 18-55VR II, niby tragiczny nie był ale zakup 35 1.8g był krokiem milowym

  5. #5

    Domyślnie

    5200 ma lepszy AF.


    Moim zdaniem powinieneś też zwrócić uwagę na wielkość body. Pójdź do sklepu i weź obydwa do ręki. Zauważysz od razu różnice, szczególnie w wielkości i wygodzie chwytu. Zdaje się że 5200 jest nieco większy więc chwyt jest nieco pewniejszy - to tez bardzo ważne.

    W sieci znajdziesz dużo porównań tych dwóch. Wygooglowalem d3300 vs d5200 i pokazało się parę porównań w postaci tabelki jeden obok drugiego.

    Zastanawiam się czemu nie porównujesz z d5300 tylko 5200, może chodzi o cenę bo 5300 to kilkaset PLN więcej.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak planujesz jasne stałki to ja bym brał coś z serii 7XXX
    Po prostu tamte modele mają kalibracje AF.
    Jasne obiektywy często wymagają dostrajania do body.
    A serwis Nikona to jest taki, że rozpacz człowieka ogarnia.
    Ja tylko z powodu tego ostatniego zmieniłem system na Canona.

  7. #7

    Domyślnie

    A do takiego zestawu D5200 + 18-55 i do tego 35/50mm f/1.8 jaką polecacie torbe? możliwe że kiedyś dokupie jeszcze jakiś obiektyw jak mi czegoś bedzie brakowało albo niewielką lampę + miejsce na pierdółki (typu ładowarka, dodatkowy akumulator jakby mi coś kiedyś odbiło i bym kupił) np. takie cuś http://www.fotosoft.pl/torba-nikon-cfeu-p-488.html lub http://www.fotosoft.pl/nikon-cfeu10-...300-p-938.html

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Byłem już w sklepie...D5200 jest większy i lepiej trzyma się w dłoni, a ja mam duże dłonie więc to przemawia za D5200. Czyli D5xxx nie współpracują ze stałkami czy jak?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie współpracują z tańszymi stałkami AF, które nie posiadają silnika np: 50mm 1.8D czy 85mm 1.8D. Obiektywy te są znaczne tańsze niż ich odpowiedniki AF-S z silnikiem 50mm 1.8G i 85mm 1.8G
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    aaa...no to spoko. Na zakup 35 1.8 G właśnie jestem przygotowany rozumiem że ona jest z silnikiem i z D5200 będzie współpracować

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, będzie. Pamiętaj że obiektywy muszą mieć oznaczenie AF-S(oczywiście Nikona), bo inaczej będziesz musiał ostrzyć ręcznie.
    Nikon D500, D810 -N50/1.8, N17-55/2.8, N70-200/4, Samyang 85/1.4, Sigma 500/4.5, YN-565EX
    https://czapajew24.wixsite.com/rafalbieroza --- https://500px.com/czapajew24

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •