Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2017
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    2

    Domyślnie

    Najmocniej przepraszam mmluty, słusznie zauważyłeś , już się poprawiam fotografia typowo amatorska, dosyć często za pomocą aparatu relacjonuje konkursy psów myśliwskich tutaj 70-300 vr sprawuje się naprawdę przyzwoicie co do 17-70 sigmy, jej używam jako obiektyw spacerowo-reporterski w podróżach i na codzień.
    Zdaję sobie sprawę, że przejście na pełną klatkę sporo by mnie kosztowało, dlatego też 7200 stawiam na pierwszym miejscu no ale...
    Kolejne pytanie dotyczy właśnie tej sigmy 17-70 co polecili jako jej zamiennik do DX.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigme 17-50 ze względu na f/2.8 w całym zakresie jak i jakość obrazka jakie daje.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemek8808 Zobacz posta
    Najmocniej przepraszam mmluty, słusznie zauważyłeś , już się poprawiam fotografia typowo amatorska, dosyć często za pomocą aparatu relacjonuje konkursy psów myśliwskich tutaj 70-300 vr sprawuje się naprawdę przyzwoicie co do 17-70 sigmy, jej używam jako obiektyw spacerowo-reporterski w podróżach i na codzień.
    Zdaję sobie sprawę, że przejście na pełną klatkę sporo by mnie kosztowało, dlatego też 7200 stawiam na pierwszym miejscu no ale...
    Kolejne pytanie dotyczy właśnie tej sigmy 17-70 co polecili jako jej zamiennik do DX.
    W przypadku użytkowania jakie opisujesz przejście z D80 na D7200 i zamiana S17-70 na S17-50 to bedzie duża poprawa możliwości. Ten wariant umożliwia zamianę body i zastanowienie się czy zmiana obiektywu jest celowa. Wariant z D750 daje większy potencjał, ale jest znacznie droższy i musisz wydać jednorazowa na droższe body i nowy obiektyw (jaki to inny temat) ktory też będzie znacznie droższy od S17-50. W moim odczuciu do fotografowania wyścigu psów i fotografii rodzinnej D7200 będzie dobrym wyborem. Osobiście w takim przypadku szedłbym prędzej w stronę D500 niż D750.
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 06-10-2017 o 18:08

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    dylematy, dylematy.
    Pozwolę sobie odświeżyć temat.
    Posiadam D7200 oraz szkła S17-50 f/2.8 oraz S70-200 f/2.8.
    Zajmuję się głównie fotografowaniem uroczystości kościelnych dla potrzeb strony internetowej gdzie potrzebuję dobrego/jasnego szkła. Sigma jak najbardziej mi odpowiada ale czasami jest za ciasno.
    W związku z tym proszę o podpowiedź, czy zamienić D7200 na D750 czy lepiej zakupić coś szerokiego.? a może jakaś inna opcja.??
    D7200 :: S 17-70 f/2.8 :: S 70-200 f/2.8 :: SB-800 :: Velbon Sherpa ::

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratg Zobacz posta
    Witam Wszystkich.
    dylematy, dylematy.
    Pozwolę sobie odświeżyć temat.
    Posiadam D7200 oraz szkła S17-50 f/2.8 oraz S70-200 f/2.8.
    Zajmuję się głównie fotografowaniem uroczystości kościelnych dla potrzeb strony internetowej gdzie potrzebuję dobrego/jasnego szkła. Sigma jak najbardziej mi odpowiada ale czasami jest za ciasno.
    W związku z tym proszę o podpowiedź, czy zamienić D7200 na D750 czy lepiej zakupić coś szerokiego.? a może jakaś inna opcja.??
    Ale która Sigma jest za ciasna? Jak 70-200 to faktycznie FX ją "poszerzy" a jak 17-50, to i tak musisz ją wymienić.

  6. #16

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, jak szeroki kąt zniekształca ludzi (domyślam się, że pojawiają się na tych uroczystościach). Może to nie przeszkadzać, może przeszkadzać, kwestia indywidualna. Generalnie chyba nikt sfotografowany szerokim kątem, zwłaszcza z boku kadru nie będzie zadowolony... chociaż w dobie fonów poprzeczka się obniżyła. Tym niemniej pań w ten sposób nie fotografuj

    Szeroki kąt do DX i jasny to Tokina (albo manualny Samyang), np.11-16/2.8, 11-20/2.8 czy 14-20/2. Tej pierwszej w wersji na śrubokręt używam np. do zdjęć z wnętrz kościołów (generalnie pustych ) i zasadniczo sobie chwalę. Reszta jest kwestią oczekiwań.

    Przejście na FX da tyle, że jak kupisz np. N20/1.8, to będziesz miał odpowiednik ~14 mm na DX, trochę jaśniej (o ile głębia ostrości będzie odpowiadała) no i zniekształcenia mniejsze niż przy tych 14 mm. Przy zoomach zaczynających się od 14, 15 mm na FX, będzie ogólnie trochę lepiej niż z DX ~10 mm, ale cena takich szkieł jest sporo wyższa, no i są to spore klocki. Tak czy inaczej, ja poniżej 20 mm bym nie schodził.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja również mam ten dylemat, co wybrać. Nikon D750 czy D7200. Czy mogę tutaj napisać pytanie odnośnie wyboru, czy muszę zakładać nowy wątek? Jestem tu nowy, więc potrzebuję informacji, aby wszystko dobrze grało

  8. #18

    Domyślnie

    Hmmm... Dziwny dylemat. Chcesz FXa czy nie? Oba aparaty dobre, ale porównywanie ich jest bez sensu.

  9. #19

    Domyślnie

    Zatem...
    Nie jestem pewien co wybrać. Mam na oku nikona D750 i D7200. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że d750 to pełna klatka, a d7200 to APS-C. Zdaję sobie z tego sprawę. Aparat ma służyć do fotografowania na wyjazdach (wakacje, wypady na miasto), parki, portrety, pojazdy w ruchu (ale rzadko), a także nierzadko w nocy. Przeczytałem wiele opinii odnośnie tych modeli i nie wiem na który się zdecydować... Aparat musi być dobry pod względem AF, obraz musi być bardzo dobrej jakości i body wygodne w obsłudze. Nie wiem czy jest sens kupować aparat z matrycą aps-c czy może lepiej zainwestować w pełną klatkę. Jestem średniozaawansowanym amatorem i chciałbym kupić coś, co będzie służyć na lata a jednocześnie być w pełni zadowolonym użytkownikiem...

  10. #20

    Domyślnie

    A ile masz kasy na obiektywy? Tak raczej więcej, czy mniej? I D7200, podobnie jak D750 spokojnie ogarnie wszystko co chcesz fotografować, AF ma podobny poziom, ergonomia jest taka sama.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •