Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie LG 27MB85Z-B 27" do obróbki zdjęć. Czy ktoś coś może powiedzieć o tym modelu?

    Cześć,
    Potrzebuje monitora do obróbki zdjęć(głownie do internetu, czasem druk) i montażu filmów. Budżet mam ograniczony, około 2700zł. Do montażu miło by było mieć co większego. Myślę o kupnie LG 27MB85Z-B, ale w internecie niewiele można znaleźć o nim informacji. Podobno to następca modelu 27EA83. Może będzie tu ktoś kto taki monitor ma, albo zna kogoś kto ma, albo chociaż coś słyszał. Zastanawia mnie czy równomierność jest bardzo fatalna i czy monitor daje się w miarę dobrze skalibrować sprzętowo.
    Przykro mi, że nie pytam o Eizo i Neca, ale może ktoś pomoże w tym temacie.

    Pozdrawiam,
    aśka

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Już ten artykuł (z pomocą translatora ) czytałam. Chyba test jedyny jaki można znaleźć w sieci. Myślałam, że może komuś było dane popracować na tym monitorze i coś podpowie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mysza83 Zobacz posta
    Przykro mi, że nie pytam o Eizo i Neca, ale może ktoś pomoże w tym temacie.
    Cytat Zamieszczone przez mysza83 Zobacz posta
    Myślałam, że może komuś było dane popracować na tym monitorze i coś podpowie
    Sądzę, że nikt logicznie myślący nie wywali 2700 zł w monitor LG, kiedy za te pieniądze można kupić już rozsądnego 27-calowego NECa EV274WMi a i EIZO EV2736W jest blisko.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za odpowiedź i jeszcze proszę o rade, ponieważ sama nie mam wystarczającej wiedzy i doświadczenia

    Czyli lepszym wyborem będzie EIZO EV2736W? Widze, że jest dla mnie przystępny cenowo, bo można go mieć juz za 2700zl
    Pominęłam go bo myślałam, że to model typowo biurowy, ale jak nada sie do obróbki zdjęć lepiej niż ten LG to byłoby pięknie.
    Jakie argumenty przemawiają za EIZO EV2736W? Wiem, że pytanie lamerskie, ale odpowiedź bardzo by mi pomogła w wyborze.

    aśka

  6. #6

    Domyślnie

    EIZO EV jest lepiej zaprojektowane i wykonane, ma dłuższą gwarancję, matowy ekran. NEC EA za to ma ukrytą możliwość dostania się do LUT co da sprzętową kalibrację. W tej klasie nie jest jakaś szalona zaleta, ale zawsze coś. Minusem jest praktycznie błyszczący ekran, bardzo "ekonomiczne" rozwiązania w środku. Oba nadają się do amatorskich zastosowań związanych z kolorem, przygotowywania video do internetu. Do publikacji na telewizorach, nie.

    Tak z ogóle to proponowałbym zrezygnować z rozmiaru na korzyść jakości i poważnie pomyśleć o EIZO ColorEdge CS240. Szeroki gamut, sprzętowa kalibracja, 3D LUT, dwukolorowe sterowane podświetlenie. Słowem krok w stronę zawodowej jakości obrazu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Podkowa Leśna
    Posty
    22

    Domyślnie

    Wątek stary, ale może jeszcze nie umarł. Monitor LG ColorPrime 27mb85z faktycznie wydaje się atrakcyjny cenowo, jak na swoje parametry (27", AdobeRGB, kalibracja sprzętowa). W testach zdobywa on dosyć wysokie noty za odwzorowanie kolorów. Plusem monitora jest także Thunderbolt, który zapewne ucieszy posiadaczy Mac'ów Ja rozumiem, że tylko i wyłącznie Eizo lub NEC ale czy ktoś mógłby konkretnie napisać dlaczego nie ten model LG ? Fajnie byłoby, żeby wypowiedź była poparta doświadczeniem, lub chociażby linkami do testów.

  8. #8

    Domyślnie

    Takich którzy są chętni na wydanie 3tys zł na zakup kota w worku to jest pewnie niewielu, jeżeli za niewiele większe pieniądze można kupić coś lepszego i pewnego. Dobry monitor to zakup dla amatora na jakieś 10 lat. Policz ile zaoszczędzisz miesiecznie wydając na niego mniej o 500 czy nawet 1000 zł, a w zamian tracisz: sprawdzoną jakość, powszechną i w dużej ilości informację o produkcie i gwarancję na 5 lat.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Podkowa Leśna
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nie 3 tys, tylko 2,5 (bo taka jest obecnie cena LG 27MB85Z). Pokaż mi monitor Eizo o takich parametrach droższy o 500 zł. Jeśli taki jest, to faktycznie nie ma się co zastanawiać.

  10. #10

    Domyślnie

    Za 2,5 tys nie kupi się monitora 27" sensownej jakości. Zakup tego eldżika to zwyczajne wywalanie pieniędzy. Zwykła marketówa. O żadnych "parametrach" nie ma mowy. Żadnej też prawdziwej kalibracji sprzętowej nie ma, TB potrzebny na grzyba, również macowcom. Żadnych też nie ma "wysokich not". Nie mylmy amatorskich opisów z badaniem technicznym. Tego drugiego nikt nie robi sprzętowi marketowemu, szkoda czasu. Najtańszy warty uwagi NEC EA275WMi jest droższy o raptem kilka stów, więc bez dramatu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •