Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Podkowa Leśna
    Posty
    22

    Domyślnie

    NEC EA275WMi to sRGB a nie AdobeRGB, co dla niektórych jest podstawowym parametrem wyboru. Mówiąc o sprzętach marketowych masz na myśli również markę Eizo, którego produktów ostatnio coraz więcej jest na półkach w tvmarketach ?
    Skąd wiedza, że powyższy LG nie posiada możliwości kalibracji sprzętowej ?

  2. #12

    Domyślnie

    EA275WMi ma przestrzeń nieco ponad sRGB. Przy czym paleta jest reprodukowana z dobrą wiarygodnością. Po co komu monitor z większymi nasyceniami, ale wyświetlanymi z błędami kilka, do kilkunastu razy większymi?

    Najtańszy szerokogamutowy amatorski monitor 27" o ludzkich poziomach błędów kosztuje ponad 4 tys.

    Kalibrację sprzętową mają telewizory LG, nawet opartą o 3DLUT, monitor żaden nie ma. Modyfikacja parametrów normalnie dostępnych w menu przez jakiś dedykowany soft to jeszcze nie jest kalibracja.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Podkowa Leśna
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tom1, czy testowałeś monitor, który tak bardzo krytykujesz ? Widzę, że sporo o nim wiesz, ale czy miałeś z nim do czynienia na trochę dłużej ? Ja wiem, że w cenie do 3 tys. nie ma idealnych monitorów. Do wspomnianego przez Cienie NEC'a zniechęciłem się po przeczytaniu wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=274051. Widać i wśród wychwalanych przez Ciebie Nec'ów i Eizo także zdarzają się wpadki. Wyższa cena nie oznacza więc zawsze lepszej jakości.
    Cała sytuacja przypomina mi trochę początki odtwarzaczy DVD. Czytałem, radziłem się, jeździłem, oglądałem. Wyszło na to że najlepsze i jedyne jakiegokolwiek zainteresowania odtwarzacze DVD robi firma SONY. Kupiłem więc taki z wyższej półki za jedyne .... 1800 zł ! Moja siostra, mniej trochę przykładająca wagę do jakości, wkrótce po mnie kupiła jakąś egzotyczną marketówkę za 300 zł, która nie dość że filmy DVD odtwarzał równie dobrze co moje "wypasione" SONY, to jeszcze potrafił wiele rzeczy, o których w SONY można było tylko pomarzyć (np. odtwarzanie nagranych płyt, AVI, MP3, Txt filmów i wiele, wiele więcej). Miejsce mojego SONY z czasem zajął odtwarzacz marki ...... Manta. I po doświadczeniach z poprzednim markowym sprzętem, byłem nim naprawdę zachwycony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Po co komu monitor z większymi nasyceniami, ale wyświetlanymi z błędami kilka, do kilkunastu razy większymi?
    [...]
    Kalibrację sprzętową mają telewizory LG, nawet opartą o 3DLUT, monitor żaden nie ma. Modyfikacja parametrów normalnie dostępnych w menu przez jakiś dedykowany soft to jeszcze nie jest kalibracja.
    1. Skąd wiesz o błędach, o których mówisz ? Robiłeś testy ?
    2. Skąd wiesz wiesz, że to co mówi LG o swoim monitorze odnośnie kalibracji sprzętowej to kłamstwo ?
    3. Czy przypadkiem kalibracja w EIZO nie odbywa się właśnie przez "Modyfikacja parametrów normalnie dostępnych w menu przez jakiś dedykowany soft" ? Oczywiście zakładam, że do prawidłowej kalibracji, niezbędny jest zewnętrzny kaliabrator.
    Ostatnio edytowane przez gregory ; 31-12-2016 o 23:35

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    Tom1, czy testowałeś monitor, który tak bardzo krytykujesz ?
    "Bardzo krytykujesz"??? Stwierdzenie kilku prostych faktów to "bardzo krytyka"? Przez moje ręce i oczy przeszła większość monitorów jakie są na rynku. Od prawie 25 lat jest to moja praca i płacą mi za to, aby wiedzieć takie rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    Do wspomnianego przez Cienie NEC'a zniechęciłem się po przeczytaniu wątku
    Sądzi Pan, że na tym LG defekty nierówności będą mniejsze? Są kilka razy (sic!) większe, przez brak stabilizacji, co potęguje wady w połączeniu z szerokogamutowym podświetleniem. Myśli Pan, że w EIZO czy NEC-u pracują idioci, skoro nie montują szerokogamutowych matryc w tanich modelach? Jest ku temu kilka poważnych przyczyn technicznych. Fakt, że Asus, Benq, DELL, czy LG itp takie monitory robią, świadczy wyłącznie o tym, że mają klientów za ignorantów, którzy nie potrafią rozpoznać defektów połączenia takiej matrycy z tradycyjnym sterowaniem 1D.

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    1. Skąd wiesz o błędach, o których mówisz ? Robiłeś testy ?
    Jak mówiłem, utrzymuję się z tego, że wiem o czym piszę. Nie przeprowadzam testów masówki, nawet tej koloryzowanej. Wystarczy mi rzut oka aby widzieć, że to chłam. Mój czas jest cenny i nie marnuję go więcej niż konieczne na monitory tej klasy.

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    2. Skąd wiesz wiesz, że to co mówi LG o swoim monitorze odnośnie kalibracji sprzętowej to kłamstwo ?
    Wiem jaki jest w nim procesor i jakie mechanizmy sterowania. Termin "sprzętowa kalibracja" jest bardzo naciągany. Wystarczy, że producent monitora dołoży soft, który modyfikuje jasność i już pisze "kalibracja". Soft wchodzi w monitor, więc niewątpliwie jest "sprzętowo". Jednak faktyczna sprzętowa kalibracja powinna polegać na modyfikacji współrzędnych chromatycznych tablicy koloru za pomocą macierzy przekształceń lub dodatkowej tablicy LUT. Tu tego nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    3. Czy przypadkiem kalibracja w EIZO nie odbywa się właśnie przez "Modyfikacja parametrów normalnie dostępnych w menu przez jakiś dedykowany soft" ?
    Oczywiście, że nie. Kalibrowane modele EIZO mają wbudowaną prawdziwą kalibrację.

    Cytat Zamieszczone przez gregory Zobacz posta
    Oczywiście zakładam, że do prawidłowej kalibracji, niezbędny jest zewnętrzny kaliabrator.
    Jak zawsze. Nie ma kalibracji bez czujnika pomiarowego.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #15

    Domyślnie

    Budżetowo polecam Dell'a UP2716D

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kolejny raz widzę że ktoś próbuje udowadniać że dokonał najlepszego zakupu w historii, ignoruje czyjeś doświadczenie i wiedzę, a nawet stawia osoby znające się od strony technicznej jako wroga, którego jedynymi motywami jest super interes na eizo lub necach.

    Sam przyoszczędziłem na monitorze bo chciałem mieć 27" z zadowalającymi parametrami do pracy z fotografią i na potrzeby małej poligrafii, wybrałem Nec EA275WMi mimo że Tom odradzał i wspominał jakimi wadami cechują się profesjonalne biurowe monitory.
    Jednak dobrze odwzorowane sRGB z bardzo dobrym równomiernym podświetleniem po selekcji kusiło i zakupiłem, jestem zadowolony obecnie co też wytłumaczyłem dokładnie w wspomnianym temacie o tym monitorze.
    Jeśli ktoś uważa że benq, lg, asus itp są świetne to niech kupuje, ja bałem się tanich monitorów z adobeRGB bo pomiary mówią wprost że to loteria, nie trzymanie ustawień w dłuższym okresie i potrafi to tylko namieszać i psuć pracę, dlatego ograniczenie się do sRGB ale zmierzone i trwałe jest istotniejsze.
    Decyzja należy do kupującego na co wydać kasę, dziwi tylko atakowanie sprzedawcy za jego przyzwoitość i że nie wciska jak inni kilo kitu po taniości.

  7. #17

    Domyślnie

    Ale czy ja cokolwiek próbuję udowodnić? Dla mnie monitor to narzędzie takie jak obiektyw czy aparat. I tańszym i droższym można osiągnąć dany efekt. Nie twierdzę, że Tom nie ma racji. Ale twierdzę, że jego zdanie jako sprzedawcy można traktować na równi ze zdaniem innych sprzedawców/osób/portali testujących ekrany i wyrobić sobie własną opinię

  8. #18

    Domyślnie

    Nikoniarz, będąc technikiem od monitorów, ma się tą przewagę, że sprzęt się ogląda na żywo, nie na zdjęciach. Często też od środka, co w ogóle jest niedostępne dla amatorów. Na bazie powyższego piszę więc jak jest, a nie brednie z ulotek. Czy ktoś uwierzy, czy nie, szczerze mówiąc mi wisi, w przeciwieństwie do "testerów". Testy nie mogą za bardzo zjechać sprzętu, bo inaczej nie dostaną innych zabawek, a jak nie będzie zabawek to nie będzie oglądalności, a więc i reklam. Prosta sprawa. Mi natomiast nie płacą mi za pisanie na forum i uszczęśliwianie na siłę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #19

    Domyślnie

    Okej, nie neguję Twoich wypowiedzi. Ale są też inne testy które nie są mi obojętne.

  10. #20

    Domyślnie

    Niestety Tom ma rację. Warto go słuchać, wie co mówi i od lat siedzi w monitorach. Testy ? kupiłem niestety kilka lat temu iiyame XB2776QS-B1. Na papierze extra, prawie 86% adobe RGB, 116 chyba sRGB. I co ? mam okropny cross hatching co jest akurat w tym modelu niestety normą, dostałem drugi monitor bo nie wiedzieli co to jest i w drugim to samo. Wiekszosc ludzi tego nie widzi ale jak ktos pracuje na monitorze to naprawde widać. Monitor niby graficzny, duża przestrzeń barw i co ? słabe odwzorowanie kolorów, nie można nawet dobrze temperatury ustawić.
    W pracy mamy Eizo Flexscana starszego i chyba nawet tańszego i mniejszego bo 22 cale. Jest on 100 razy lepszy, kolory, działanie po prostu wszystko. Mamy w naszym studio graficznym okolo 30-40 monitorów Eizo od Color Edge po Flexscany i wszystkie działają idealnie. Mało tego, pracuję w DTP i na tym Flexscanie puszczamy pliki do drukarni i jest wszystko pięknie ładnie.

    Podsumowując naprawdę Eizo czy Nec gwarantują prawdziwą solidną jakość obrazu itd. Reszta może pisać jakiego to nie mają kontrastu, jakiej przestrzeni barw ogromnej itp a ostatecznie sami się przekonacie jak to jest w praktyce.
    Powinienem chwalić Iiyame gdyż ją jeszcze posiadam ale niestety tego nie zrobię. Naprawdę zwykły biurowy Eizo może okazać się ciekawszym monitorem niż masówki dla grafików.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •