Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D5300 - problem z kurzem wewnątrz wizjera

    Witam, drugi raz wyszedłem z aparatem na dwór, kupiony parę miesięcy temu, łącznie nie ma nawet 2000 zrobionych zdjęć i zaczęły się z nim problemy - w wizjerze pojawiły się jakieś dziwne włoski i kropka które widać nawet po zdjęciu obiektywu.

    Postanowiłem coś z tym zrobić tak więc zdjąłem obiektyw, wyczyściłem lustro, zdemontowałem matówkę i ją wyczyściłem, i od spodu wyczyściłem szybkę pryzmatu ponad matówką, i nic się nie zmieniło, syfy są dalej widoczne



    całe szczęście nie rzutują się na sensor

    1/60 f22 iso 100

    miał ktoś może styczność z czymś takim, albo ewentualnie wie jak się tych włosków pozbyć? przyznam że jest to mega irytujące jak się patrzy przez wizjer

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    droga jest operacja czyszczenia pryzmatu, matówki, i lustra w serwisie? kto był by w stanie ogarnąć taką operację, żeby nie stracić gwarancji?
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  3. #3

    Domyślnie

    A próbowałeś do tego się po prostu przyzwyczaić?
    Mam tak samo, a po minięciu obawy że to w obiektywie nie zwracam uwagi.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    próbowałem, ale strasznie mnie irytują te włoski :/
    Ostatnio edytowane przez Seiji ; 27-07-2015 o 20:02
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  5. #5

    Domyślnie

    To nie patrz się na nie, a na to co masz w kadrze.Wizjer w D5x00 będzie się syfił i nic na to nie poradzisz. Jak przeszkadza, to najlepiej zamknąć aparat w hermetycznym pudełku.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    w aparacie którego body kosztuje ponad 2k pln nikt nie wpadł na to, że powinna tam być jakaś uszczelka?
    Nikon D5300 + Grip Newell
    AF-S Nikkor 18-200 f/3.5-5.6GII ED VR II + Marumi MC UV + Hoya HRT CIR-PL UV
    AF-S Nikkor 35 f/1.8G ED + Marumi MC UV

  7. #7

    Domyślnie

    Kosztuje ponad 2k, bo trzeba zapłacić podatek od nowości.Wartość rynkowa jest znacznie poniżej 2k.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Dodatkowe uszczelki Nikon montuje od kwoty 3500zł
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Dodatkowe uszczelki Nikon montuje od kwoty 3500zł
    Ja w aparacie z tymi dodatkowymi uszczelkami mam w wizjerze muszkę owocówkę (prawie centralnie) Lustrzanka to nie sala operacyjna, takie rzeczy się zdarzają i nie ma co psioczyć na producenta tylko trza przywyknąć.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Dodatkowe uszczelki Nikon montuje od kwoty 3500zł
    No nie wiem.
    W kwesti brudnej matówki to ja jestem jakis pechowy, bo mijają ze 2 tygodnie do miesiąca od kupna nowego body, a ja mam paprochy. I to obojętnie jakie body (zdecydowanie to były aparaty ponad 6 tys).
    Nie przejmowac sie tym i już.
    Co ciekawe - nie mam kurzu na matrycy. Nigdy nie czyściłem matrycy w D800 (ok, raz serwis wyczyścił - całkiem niepotrzebnie , bo robił w nim co innego - kalibracje AF) w D700 czyściłem raz, w D200 - raz. Czyli miałem 3 czyszczenia matryc w 7 lat. A matówki ... zawsze brudne
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •