Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Fotobudka na wesele - jak zrobić samemu?

    Witam,
    za 2 mc mam wesele i myślałem o postawieniu lustrzanki w jednym miejscu na statywie do dyspozycji gości wyzwalanej wężykiem spustowym lub pilotem. Jak zrobić by każde zrobione zdjęcie było automatycznie drukowane ? Czy jest to możliwe? Rozważamy też opcję polaroida, ale myślałem czy tak też się da bo zamiast polaroida mógłbym kupić jakąś drukarkę do zdjęć.... Proszę o rady / tipy

  2. #2

    Domyślnie

    Koszt drukarki, która to ogarnie to około 4000zł plus papier (np: DS 40). Można też ją wynająć za około 600zł na tydzień. Zapomnij, że ogarniesz to na jakiejś zwykłej "plujce". No i dolicz jeszcze koszt gościa, który będzie przy tym stał i to nadzorował i pilnował, bo goście, nawet niechcący, jak sobie wypiją to z łatwością ten sprzęt rozwalą. Jak ustawisz Polaroida to też licz się z tym, że może mu się przytrafić "wypadek" jak nikt tego nie będzie pilnował, no i też musi być ktoś kto będzie zmieniał kasety z papierem itp. Także jeśli uważasz, że ta budka to super sprawa to wynajmij kogoś kto z tego żyje i nie żałuj bo to najważniejszy i jedyny taki dzień w życiu i szkoda potem nie mieć z niego żadnej pamiątki. Pozdro.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam dziwne wrażenie, że kolega z tego żyje...

    Nie wiem jakie wesele planujesz, jeśli niewielkie dla najbliższej rodziny i kilku znajomych, to bez większego problemu ogarniesz ten temat. Aparat statyw i na kabelku do laptopa (najlepiej za stołem 'nie wchodzić'), do laptopa też drukarka i programik, który każde pojawiające się w wybranym folderze zdjęcie z aparatu pcha od razu do drukarki.

    Wtedy wystarczy tylko rozkręcić profile w aparatu (oczywiście zdjęcia JPG) na maksa, żeby wychodziły cukierkowe do pożygu, bo takie lepiej na wydruku będą wyglądały niż 'szara' surówka i lecisz.


    Nie takie rzeczy ze szwagrem po pijaku się robiło (nie na weselu, ale zasada taka sama).

    Przy większej ilości osób niestety ryzyko rośnie, szczególnie jeśli to 'obcy'.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Złe kolega ma wrażenie, fotobudka nie jest źródłem mojego utrzymania. Próbuje tylko powiedzieć, że bawienie się samemu w takie coś nie ma najmniejszego sensu, a już na zwykłej drukarce to kompletna porażka.

  5. #5

    Domyślnie

    Może to dlatego, że zapomniałeś o argumentach...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6

    Domyślnie

    Proszę argumenty: duże lub bardzo duże ryzyko uszkodzenia sprzętu, wysoki koszt zakupu lub wynajmu drukarki, która to obsłuży (twierdzę, że na atramentówce to się nie uda bo jest zbyt wolna, ma drogi papier, drogie tusze, a napici goście na weselu od razu porozmazują wydruki), koszty zakupu gadżetów (peruki, okulary itp),koszt zakupu tła i statywów, konieczność ciągłego stania i pilnowania tego ustrojstwa itp itd. Generalnie gdyby pytanie było czy wogóle brać fotobudkę na wesele to powołując się na własne doświadczenie, bardzo bym to odradzał. Bywałem na weselach gdzie fotobudka była główną atrakcją i goście zapominali się bawić i że są na weselu. Poza tym co napisałem wcześniej to efekty (czyli zdjęcia) jakie z tego wychodzą, są najczęściej mizernej jakości. Pozdro

  7. #7

    Domyślnie

    Peruki?? Tła?
    Chyba w ogóle o czymś innym mówimy...

    Chce mieć ciocia zdjęcie z babcią, to sobie pstryka, wyciąga z drukarki i pakuje do torby... żeby babcię w perukę??
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #8

    Domyślnie

    No ja wiem akurat o czym mówię. Wpisz sobie w Google grafika frazę "fotobudka" to Ci się oświeci. Odnoszę też wrażenie, że jakoś na siłę próbujesz się ze mną skonfliktować dlatego ja już dziękuję za konwersacje i pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janek1977 Zobacz posta
    No ja wiem akurat o czym mówię. Wpisz sobie w Google grafika frazę "fotobudka" to Ci się oświeci.
    Nie każdy chce pójść w tym kierunku. Teraz rozumiem, dlaczego tak "zafiksowałeś się" na usłudze komercyjnej: zamawiasz, płacisz, dostajesz wszystko w zestawie, a goście zdjęcia.
    Być może autor tematu myśli o czymś innym?
    Jednak zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo sprzętu jest ważne, a jeśli ktoś musi tego pilnować, może się okazać, że warto będzie komuś zapłacić nie tylko za pilnowanie sprzętu ale także za funkcję "żywej fotobudki", a wtedy kwestie automatyki odpadają (jeśli będzie człowiek, który będzie mógł ręcznie puścić wydruki). Co prawda odpada wtedy część "atrakcyjności" takiej "atrakcji", ale mamy coś za coś, zdjęcia praktycznie bez nakładów na sprzęt kosztem braku teł i gadżetów (o ile nie zostaną wykonane samodzielnie).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Peruki?? Tła?
    Chyba w ogóle o czymś innym mówimy...

    Chce mieć ciocia zdjęcie z babcią, to sobie pstryka, wyciąga z drukarki i pakuje do torby... żeby babcię w perukę??
    A to fotograf weselny nie może zrobić zdjęcia babci czy cioci? Po cholerę do tego jakaś budka?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •