Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Capture NX-D - wolne działanie niektórych funkcji.

    Witam,
    mam pytanie do użytkowników tego softu czy też zauważyli u siebie bardzo wolną
    reakcję programu na działanie niektórych funkcji. Szczególnie dot. to odszumiania i
    funkcji zoom-a. Gdy próbuje np. na 100% zobaczyć efekt funkcji odszumiania to trwa to
    strasznie długo (do kilku minut). Ten typ tak ma czy jest to wina jakiś ustawień?
    Dodam że kom jest raczej niezły i5.
    Za pomoc dziękuję.
    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba ten typ tak ma bo u mnie tak samo. Właśnie testuję Corel Paint Shop Pro x7 i jest spora różnica w szybkości.
    D7200 + N35mm 1.8G + S17-50/2.8 + T70-300 f/4-56 + T90/2.8 Macro + Metz 52

  3. #3

    Domyślnie

    Programy Nikona mają chyba najgorsze istniejące na rynku odszumianie. Przeraźliwie powolne i z beznadziejnym rezultatem. Jedyny sposób -> całkowicie wyłączać odszumianie w RAWach w puszce, całkowicie wyłączać w programie, odszumiać w czym innym.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  4. #4

    Domyślnie

    Potwierdzam- odszumianie w NX-D to jakaś atrapa. Nie dość, że zamula to w dodatku algorytmy są koszmarne i efekt bardzo kiepski.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ponieważ nie znalazłem iinego wątku, pytam w tym.
    Uaktualniłem Nikon Capture NX-D do ostatniej wersji - 1.4.2. Poprzednio program w wersji 1.3.0. pracował płynnie, bez zawieszania. Praktycznie bez opóźnień. Na nowej wersji praktycznie nie da się pracować. Wiesza się. Wszytuje kolejne NEF-y koszmarnie długo itp itd.
    Czy ktoś miał podobny problem?
    Na razie wróciłem do stabilnej wersji 1.3.0.
    O co tu chodzi?

  6. #6

    Domyślnie

    Odkryłeś właśnie, że nie zawsze nowsza wersja oznacza lepszą wersję. Nie wiem gdzie byłeś do tego czasu, ale witaj w dorosłym świecie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Nie chodziło mi o uwagi filozoficzne, a głównie o to, czy tak jest tylko u mnie, czy u innych też tak działa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •