Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    Dużo dobrego słyszałem na temat odwzorowania kolorów skóry i jakości zdjęć wychodzących z C1P dlatego pytam praktyków o wrażenia
    To tak zwane "urban legends" bo na forum już był wątek mający pokazywać tę wyższość CP nad innymi programami i za proszeniem gówno z tego wyszło.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #12

    Domyślnie

    Tylko w tamtym wątku robiono co innego, wyciagano z cieni
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Nie, w tamtym wątku nie wyciągano z cienia. W tamtym wątku miały być przykłady tej mitycznej wyższości C1Pro nad innymi programami. No i rzeczywiście, choć błagałem, żeby dawali te przykłady wyższości - to nie sposób się nie zgodzić z Boratem: gówno z tego wyszło. Nikt niczego wyższego nei pokazał, a jedyne ślady wyższości programu były w zapewnieniach słownych, że jest lepszy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Kiedys bawilem sie w porownanie miedzy roznymi programami do RAWow, ale to byly czasy D70, C1P v.3.x, RawShootera i podobnych. Mi podpasowal C1P, lepiej skladal pliki od innych (ostrosc, lepsze profile aparatu) i tak juz zostalo. Mam obecnie tez licencje DxO ale wole C1P (v.7), bo jakos przyjemniej dziala z plikami D700. Moze to byc tylko autosugestia.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie, w tamtym wątku nie wyciągano z cienia. W tamtym wątku miały być przykłady tej mitycznej wyższości C1Pro nad innymi programami. No i rzeczywiście, choć błagałem, żeby dawali te przykłady wyższości - to nie sposób się nie zgodzić z Boratem: gówno z tego wyszło. Nikt niczego wyższego nei pokazał, a jedyne ślady wyższości programu były w zapewnieniach słownych, że jest lepszy.
    A masz linka? Bo nie mogę się doszukać takiego wątku.

    Ja się właśnie zastanawiam na ile prawdziwe są opowieści o jakości obrazka z C1P.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian Zobacz posta
    A masz linka? Bo nie mogę się doszukać takiego wątku.

    Ja się właśnie zastanawiam na ile prawdziwe są opowieści o jakości obrazka z C1P.
    Pobierz i sobie sprawdz zamiast czytac w nieskonczonosc i zadawac pytania.

    Wysyłane z mojego LG-P940 za pomocą Tapatalk 2
    Nikon d7000 Nikon d800 Nikkor 50 1.4 Nikkor 35 mm 1.8 Nikkor 80-200 2.8 ED Nikkor 14-24 SB900 i masa innych gratów

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tetunio Zobacz posta
    Pobierz i sobie sprawdz zamiast czytac w nieskonczonosc i zadawac pytania.
    Jeżeli będę miał więcej czasu na przegryzanie się przez soft to tak zrobię.

    Dzięki za odpowiedzi
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie, w tamtym wątku nie wyciągano z cienia. W tamtym wątku miały być przykłady tej mitycznej wyższości C1Pro nad innymi programami. No i rzeczywiście, choć błagałem, żeby dawali te przykłady wyższości - to nie sposób się nie zgodzić z Boratem: gówno z tego wyszło. Nikt niczego wyższego nei pokazał, a jedyne ślady wyższości programu były w zapewnieniach słownych, że jest lepszy.
    Może dla Ciebie, mocno zaawansowanego obrabiacza, różnic nie ma.
    Dla mnie, a w sumie dla mojej żony, różnica była na tyle duża, że zastanawialiśmy się nad kupnem ósemki za 299 EUR. I całe na szczęście okazało się, że można było zrobić kombinację i dostać go za 89 EUR, co z chęcią zrobiłem. Najpierw pracowaliśmy na NX2 + CEP 3, potem kupiliśmy PS CS6 a wujek google dał cały zestaw CEP za darmo. A mimo wszystko kupiliśmy CP. I głównie w tym siedzimy. Nam jest łatwiej po prostu. Może kiedyś zmienimy zdanie na ten temat, ale zdecydowanie warto było - tak na stan dzisiejszy .
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #19

    Domyślnie

    Pierwsze mądre słowo - co się komu bardziej podoba, z tym się w pełni zgodzę. Gdyby sformułowanie 'lepszy' zamienić na 'bardziej się podoba' - nie miałbym cienia wątpliwości. Wtedy pytać można by było nie który program jest lepszy, tylko który się wam koledzy bardziej podoba...

    Ja niestety uwierzylem przez chwilę, że można na poważnei pytać który jest lepszy, a nawet jak ostatni kretyn miałem nadzieję, że ktoś może pokaże mi jakieś zdjęcia, które taką tezę poprą. Nie dostawszy ani jednego obrazka, który by cokolwiek pokazał (w zamian były same ustne zapewnienia, że jakie to wszystko lepsze ma ten czy tamten program) uznałem, że samo pytanie jest bezsensowne.

    Lepszym programem jest ten, w którym się komuś lepiej pracuje, wszelkie pieprzenia o wyższości kolorów, niedościgłej plastyce i ogólnie lepszej jakości zdjęć to zwykłe pierdzenie i nic ponadto.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Lepszym programem jest ten, w którym się komuś lepiej pracuje, wszelkie pieprzenia o wyższości kolorów, niedościgłej plastyce i ogólnie lepszej jakości zdjęć to zwykłe pierdzenie i nic ponadto.
    I tak wszystko się opiera o znajomość programu, korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji niż obsługa podstawowych suwaków. Używanie podstawowych suwaków i szybkie osiąganie zamierzonych (bądź gdzieś podpatrzonych) efektów świadczy o "lepszości" programu dla mniej zaawansowanych użytkowników.
    Problem zaczyna się gdy ktoś z mojego poziomu kilku-suwakowego zacznie dyskutować z takim 2pompony i w swoim przekonaniu o odkryciu świętego Grala obróbki zaczyna zawzięcie bronić swoich racji. Ja też tak zrobiłem dwa razy, w swoim domu, w rozmowie z zawodowymi graficzkami. Komputer był pod ręką więc zostałem momentalnie sprowadzony na ziemię. Niestety, nie zdążyłem zapisać/zapamiętać/dostrzec ruchów...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •