Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie D610 D750 i Tokina 16-28 praca AF

    Mam problem z duetem D750-Tokina, chodzi o pracę AF. Jest strasznie powolny i się zastanawia. Wrzucam link do filmów. https://drive.google.com/folderview?...kk&usp=sharing
    Jeden to D610 gdzie problem nie występuje a drugi to D750. Ustawienia AF oba aparaty AF-C S Blokada ostrości OFF i srodkowy punkt AF. Ostrość na ścianę i daleko budynek. Spust cały czas na pierwszy stopień.
    Na filmach widać wyraźnie że D610 cały czas "szuka ostrości" a D750 ma gdzieś. Nie ma tu mowy o szybkim kotlecie
    Aparat ma jeszcze wadę flary i migawki w tym tygodniu jedzie na serwis. Tokina Spory BF ale -20 korekcji załatwia sprawę, oraz
    oczywiście zawieszanie się na AMEN pod D750 a D610 nie zdarzyło się. Szkoda że nie połapałem się wcześniej i nie testowałem wnikliwie tokiny z D610 podczas rtepo,
    ale na sucho jest ogromna różnica :/ Posiadam Również 35 DX i 85mm 1.8G i na tych szkłach oba body chodzą identycznie szybko i sprawnie. Wydaje mi się że to problem D750- Tokina.
    Jak u was to wygląda ? Ciekawe gdzie tkwi problem? Czy nikon nie lubi "nieoryginalnych" szkieł. Czy może Tokina ma stary firmware? Tak czy inaczej to i to leci do serwisu.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem z tamronem 28-75, z 610 chodzi ok a z 750 już są problemy -> filmować się nim nie da bo AF przelatuje skale od początku do końca i tak w kółko, co do fotografowania to ustawia ostrość wolno i mam wrażenie ze nie trafia
    Nikon D700, Nikon D750 + Tamron 28-75 2.8 , Nikon 50 1.8G + SB 900 , Metz 58 AF-1 , YONGNUO YN-0906 II

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam sprawdzenie opcji blokady sledzenia AF(znajduje się w zakładce ust. osobistych->Autofocus). Wygląda to tak ze w d610 moze byc wyłączona a w d750 ustawiona na długie.
    FujiFilm X10, Manfrotto mt190XPRO3, Pixel King Pro+X

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej nie w tym problem, przy włączonym LV z tamronem wogule nie działa AF (bez LV działa tyko jakoś inaczej niż w d700 d610) natomiast z 50 1.8G wszystko jest OK, poza tym po włączeniu LV opcje z sekcji F (autofokus) są nieaktywne
    Nikon D700, Nikon D750 + Tamron 28-75 2.8 , Nikon 50 1.8G + SB 900 , Metz 58 AF-1 , YONGNUO YN-0906 II

  5. #5

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    A z jakiej jest serii ?? tej wadliwej ? Bo dostałem info z Tokiny że to może być problemem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Neskas Zobacz posta
    A z jakiej jest serii ?? tej wadliwej ? Bo dostałem info z Tokiny że to może być problemem.
    A która seria jest wadliwa jeśli można zapytać? Wybieram się w tym tygodniu po to szkiełko i miło by było znać taką informację...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Chodzi o body czy z wadą flary i migawki. Czy już bez. Ja czekam teraz na swoje body jak zostanie naprawione to mam sprawdzić jak będzie działać. Jak masz zamiar nabyć Tokinę to sprawdź czy nie ma bf lub ff. Bo regulacja w serwisie tylko z wysłanym body.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Neskas Zobacz posta
    Chodzi o body czy z wadą flary i migawki. Czy już bez. Ja czekam teraz na swoje body jak zostanie naprawione to mam sprawdzić jak będzie działać. Jak masz zamiar nabyć Tokinę to sprawdź czy nie ma bf lub ff. Bo regulacja w serwisie tylko z wysłanym body.
    Okej, dzięki za info bo już myślałem, że nie doczytałem w wątku o Tokinie o jakiejś wadliwej serii. A co do sprawdzenia samego szkła- to oczywista oczywistość i właśnie dlatego jadę coś wybrać osobiście.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Sprawa przedstawia się następująco. Nikon był na serwisie flary i migawki, zawiozłem go osobiście. Naprawili w przeciągu 3 tygodni. Długo bo zabrakło części, ale jestem zadowolony. Body jak nówka. Co do Tokiny nic się nie zmieniło chodzi dalej tak samo, co gorsza byłem w wawie i sprawdziłem 3 inne sztuki, czy na nich występuje problem i jest TAK SAMO. Jedna nawet zacięła się podczas testu AF. Sprawdzałem czy inne tośki mają BF i jest tak samo jak na mojej D610 i D750 BF jak diabli, tak się nie da robić zdjęć, może -30 korekcji coś by pomogło. Udostępniono mi nawet sklepowe D600 na którym jest to samo. Szlak mnie trafia. Na kalibrację tylko ze swoim body. Tak se myślę będą mi kręcić Body do Tokiny. Mówię wysyłam sam obiektyw, a serwis że jak będzie same szkło to wcale go nie ruszą. Cyrk

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •