Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr do Sigma 10-20 3,5 o średnicy 88mm

    Witam kolegów.
    Zainwestowałem w zakup sigmy 10-20mm i zastanawiam się nad zakupem filtra do niego. Rozmyślałem nad Marumi Polaryzacyjnym lub ew UV do ochrony. Zdjęcia to większości krajobrazy. Myslę też nad zakupem filtra szarego do niego. Czy ND 1000 do rozmycia się nada czy mogę mieć z nim problemy przy szerokim kącie. Czytałem też o ograniczeniach Polara na szerokim kącie i zastanawiam się czy w ogóle jest sens kupowania takowego czy celować np w system Cokina ?
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc i podpowiedzi w tym zakresie.

    Oczywiście omyłka pisarska - średnica obiektywu 82 mm
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 21-04-2017 o 22:24 Powód: nie piszemy posta pod postem
    D7100+dodatki

  2. #2

    Domyślnie

    Z filtrem szarym problemów nie będzie chyba, że kupisz niskiej jakości filtr - wtedy pojawią się trudne do usunięcia przebarwienia itp. Ale to nikezależnie od rodzaju obiektywu. Natomiast przy super szerokim kącie i filtrze polaryzacyjnym, czyli w granicach 10 do 17 mm (DX) będzie pojawiała się nierównomierna polaryzacja widoczna szczególnie na niebie lub jednolitych barwnie powierzchniach.

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę dziwne pytanie, nie odbierz tego źle!
    Chodzi mi mianowicie, chcesz wydać pieniądze i to nie małe (82mm to nic taniego ) i pytasz się*innych co by polecili - wnioskując, sam nie wiesz co chcesz?

    Poczytaj lub przejrzyj YT odnośnie fotografii krajobrazowej i filtrów jakie mają zastosowanie.
    To ty sam musisz wiedzieć co chcesz na zdjęciach uzyskać, a my możemy ewentualnie polecić taką firmę lub inną

    Z tego co napisałeś, widać że nie masz pojęcia (lub nie zagłębiłeś się*bardziej) zadając tak podstawowe pytania - wciąż nie odbieraj tego jako ataku!
    Chodzi mi o to, abyś*sam przejrzał/ zainteresował się w internecie czego chcesz
    To czego ja potrzebuje lub inny Pan Kowalski, nie koniecznie będzie tobie odpowiadać - a jak wydasz pieniądze, może być za późno!

    Polaryzacyjny - w krajobrazie przydatny, ale na UW jak nie wiesz jak stosować - odpuść
    UV - nie znajduje zastosowania - nie wiem, do czego?
    ND - owszem, różne gęstości dają różne efekty
    Aby wykonywać długie naświetlania filtr minimum 9 działek przysłony
    Połówkowe typu Cokin - jak najbardziej, ale jeśli nie wiesz jak stosować będzie problem.

    Na koniec dodam że przydała by się*jakaś książka do krajobrazu
    Oczywiście koledzy mogą polecić różne, ale to ty sam musisz wiedzieć jakich informacji potrzebujesz i którą wybrać!
    Życzę powodzenia.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •