Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Capture NX-D

  1. #1

    Question Capture NX-D

    Witam,
    Probuje zainstalowac NX-D , ale niestety , mimo sciagniecia i "instalacji" nic wiecej nie dziala . Owszem utworzyl sie katalog z skrotem do uruchomienia ( trzeba go najpierw znalezc) ale nie uruchamia to zadnego dzialania. Probowalem odinstalowania i ponownego sciagniecia i instalacji ale tez bez efektu. Czy moze to miec zwiazek z tym , ze mam triala Capture NX 2 oraz ViewNX 2?
    Rece opadaja , Nikon odpuscil Capture NX 2 nie mowiac o jego cenie , oferujac skromnego NX-D ktory nie dziala. A moze to ja robie cos zle , chociaz trudno tu cos skopac.

  2. #2

    Domyślnie

    Coś ,,skopałeś''. Ten program bardzo łatwo się instaluje. Teraz powinieneś odinstalować NX-D, specjalnym programem Nikona, do odinstalowywania ich produktów, i ponownie zainstalować NX-D. Tylko nie mogę teraz znaleźć linku do tego programu. Może jakaś dusza zlituje się nad Tobą i zapoda ten link do tego programu.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  3. #3

    Domyślnie

    Odinstalujesz rowniez Revo Uninstallerem. Wybierz tryb advances. Oczyści rejestry i inne śmieci.
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki za szczere checi , ale tego tez probowalem ale nie pomagalo.
    rozwiazanie przyszlo dzisiaj. po zamknieciu wczoraj komputera czyli dla systemu restart , dzisiaj jest wszystko OK. Nie rozumiem dlaczego, ale wszystko gra . przepraszam za falszywy alarm, ale swoja droga , moze nalezaloby dodac na koniec zdanie o potrzebie restartu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptasiek49 Zobacz posta
    dzieki za szczere checi , ale tego tez probowalem ale nie pomagalo.
    rozwiazanie przyszlo dzisiaj. po zamknieciu wczoraj komputera czyli dla systemu restart , dzisiaj jest wszystko OK. Nie rozumiem dlaczego, ale wszystko gra . przepraszam za falszywy alarm, ale swoja droga , moze nalezaloby dodac na koniec zdanie o potrzebie restartu?
    W sumie, to ja zawsze restartuję kompa, po instalacji/odinstalowaniu programu.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć

    Jest w tym programie opcja do pokazywania punktu ostrzenia, jednak przy kadrach pionowych niestety nie pokazuje tego kwadratu. Czy jest na to jakaś rada?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie zauwazylem problemow z pokazywaniem punktu ostrzenia w oryginalnych kadrach poziomych czy pionowych.W niektorych zdjeciach po obrobce faktycznie go nie widac, ale wiaze to z przeprowadzona edycja i sposobie zapisu.
    Mam za to pytanie jak zapisac zdjecie po przeprowadzonej edycji NX-D? Na razie jedynym sposobem jaki widze to konwersja bez konwersji czyli opcje konwertowania zdjec , jednak bez zmiany tj zachowania .jpg przed i po . troche to dziwne , po opcja "zapisz" czy "zapisz jako" wydaje sie byc tak oczywista!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptasiek49 Zobacz posta
    Nie zauwazylem problemow z pokazywaniem punktu ostrzenia w oryginalnych kadrach poziomych czy pionowych.W niektorych zdjeciach po obrobce faktycznie go nie widac, ale wiaze to z przeprowadzona edycja i sposobie zapisu.
    Mam za to pytanie jak zapisac zdjecie po przeprowadzonej edycji NX-D? Na razie jedynym sposobem jaki widze to konwersja bez konwersji czyli opcje konwertowania zdjec , jednak bez zmiany tj zachowania .jpg przed i po . troche to dziwne , po opcja "zapisz" czy "zapisz jako" wydaje sie byc tak oczywista!
    a dziękuję za podpowiedź, ostotnie brak tego wiąże się chyba z obróbką, bo znalazłem zdjęcia obrócone o 90st. i mają punkt ostrości.
    co do zapisu - to konwersja to jest 'zapisz jako' w zasadzie... no cóż, tak to ma. Podobnie jest o ile pamiętam w Fuji RAW converter (silkypix), który jest bardzo podobny do Capture nx. Capture wygląda jak jego wcześniejsza wersja.

    ciekawe, że przy używaniu rozszerzonego zakresu dynamiki, nie można zmieniać kompensacji ekspozycji w jpgach..

  9. #9

    Domyślnie

    a jak w tym programie można zapisać poprawione zdjęcie z rawa na jpg

  10. #10

    Domyślnie

    Na górnym pasku masz odpowiednią ikonkę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •