Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Capture NX-D

  1. #11

    Domyślnie

    Ale która bo przejrzałem wszystkie i nie zauważyłem chyba że ślepy jestem

  2. #12

    Domyślnie

    W tym programie ta funkcja nazywa się "convert files". Jest dostępna w menu File lub jako chyba pierwsza ikonka od prawej.

  3. #13

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedz, w tym programie nie da się czegoś dodawać bądz usuwać jak w fotoshopie?

  4. #14

    Domyślnie

    Nie, to jest program do wywoływania rawów - z resztą bardziej zaawansowany poprzednik też tego nie potafił (nie licząc pędzla do retuszu)
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  5. #15

    Domyślnie

    dzięki zasadniczo to i tak mam dobrze...

  6. #16

    Domyślnie

    mój Capture NX-D wkleja mi zdjęcia po obróbce i konwersji z RAW na JPG do jakiegoś przypadkowego pliku sprzed roku cz paru lat. Ktoś wie co robię nie tak ? Będę wdzięczny

  7. #17

    Domyślnie

    Akurat nie mam na komputerze, na którym piszę, tego programu, ale wnioskując z jego poprzednika, Capture NX2: trzeba wybrać folder, w którym zapisuje się nowobrabiane zdjęcia, bo zawsze domyślnie jest otwierany folder, w którym zapisywało się poprzednie pliki zdjęciowe.

  8. #18

    Domyślnie

    No właśnie tak było że wg daty zrobienia zdjęcia otwierał się kolejny folder (tak jest ustawione w programie) Tak było do końca roku 2016. Potem już nie otworzył się żaden kolejny plik i zdjęcia są wstawiane w różne przypadkowe pliki sprzed lat pomimo że dane z aparatu mają prawidłową datę 2017

  9. #19

    Domyślnie

    Od 3 tygodni używam D5. i zaczęło się to czego się obawiałem. CNX2 nie widzi NEf-ów z D5. Mój mac jest za stary na aktualizacje głównego oprogramowania , więc nie mogłem wgrać nowego CNX-D....Na szczęście przypomniałem sobie,że mam nowszy MacBooc Air. Po kilku godz. podniosłem mu oprogramowanie główne do najnowszego (sierra) i wgrałem CNX-D. No i....kiszka. Nie otwiera w CNX-D.Nic nie widać (stare NEF- z D700 widzi). Proszę o pomoc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •