Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza lampa - kilka pytań

    Cześć!

    Mając już pewne doświadczenie w błyskaniu lampami "zdjętymi" z aparatu postanowiłem zakupić pierwszą lampę studyjną - Quantuum Move 300.
    Rozpakowując lekko się zdziwiłem, bo na moje amatorskie oko zestaw jest niekompletny - brak lampy wkręcanej na gwint (światło pilotujące?), zasilacza sieciowego oraz czaszy, która miała być w zestawie.
    Pytanie do Was - czy to normalne?

    Pracując na lampach Nikona Sb-600 wyzwalałem je transmiterami YongNuo. Dziś próbując wyzwolić Quantuum sprzęt nie palił (działa tylko przez przycisk test).
    Czy jest jakaś specjalna procedura parowania transmiterów wobec takich lamp?

    Z góry dzięki za pomoc,
    Pozdrawiam,
    Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    O ile dobrze kojarzę, to:
    - Quantuum Move mają piloty z żarówek na gnieździe G6.35, a nie wkręcane.
    - w zestawie są: szklana osłona palnika, czasza, kabel i plastikowa osłona palnika (transportowa)

    Wyzwalacze - nowe Quantuumy mogą mieć problemy z niektórymi wyzwalaczami.
    Ja mam R+600 DualPower - lampa była w serwisie na wymianę płyty głównej. Po wymianie część wyzwalaczy (np. RF-603 i Pixel King) nie działało. Okazało się, że nowa elektronika ma mniejszą czułość gniazda wyzwalania i musieli wymienić jeszcze kondensatorek, aby działało.

    Sprawdź czy działa wyzwalanie na zwarcie styków gniazda synchro (włóż jakiś kabel i go po prostu zewrzyj) - jak zadziała, to jest dokładnie to samo co u mnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Z nieba mi spadłeś z tą odpowiedzią. Dziś bardziej przyłożyłem się do testu lampy i mam identyczny problem. Dla pewności zesparowałem ponownie wyzwalacze i zero reakcji. Przy włączonej lampie i wyzwalaczu lampa błyska kiedy dochodzi do zwarcia styków.
    Rozumiem, że w tej sytuacji pozostaje mi telefon do sklepu i odesłanie zabawki?

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz też skontaktować się z serwisem i spytać co zrobić.
    Jak im powiesz, że lampa wyzwala się przy zwarciu, a nie wyzwala się na niektórych wyzwalaczach (jak RF-603 czy Pixel King) i że to prawdopodobnie pojemność kondensatora - to już powinni wiedzieć dokładnie z czym problem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bamba04 Zobacz posta
    postanowiłem zakupić pierwszą lampę studyjną - Quantuum Move 300.
    Rozpakowując lekko się zdziwiłem, bo na moje amatorskie oko zestaw jest niekompletny - brak lampy wkręcanej na gwint (światło pilotujące?), zasilacza sieciowego oraz czaszy, która miała być w zestawie.
    Pytanie do Was - czy to normalne?
    Przeczytaj dokładnie na stronie sklepu, co ma być w zestawie, w pierwszym lepszym sklepie opis mówi
    "Zestaw zawiera: lampa Quantuum Move 300, czasza 7", kabel zasilający, kabel sync, instrukcja obsługi, żarówka modelującą" (na zdjęciach jest też szklana osłona palnika i żarówki)
    ale w innym sklepie mógł być inny.
    Nie wczytywałem się w opis akurat tej lampy, ale kiedyś ze znajomym przeglądałem oferty innych najtańszych lamp, w sklepach był dostępny "zestaw" z reflektorem standardowym, ale był też tańszy, bez reflektora.
    Żarówka powinna być (o ile jest w opisie), "zasilacz" - to lampa zasilana z gniazdka w ścianie, nie ma oddzielnego zasilacza, powinien być kabel zasilający.

  6. #6

    Domyślnie

    Otrzymałem kolejną lampę ze sklepu - już z kompletnym wyposażeniem. Niestety znowu wyzwalacze YongNuo RF603 nie wyzwalają lampy - jest identyczny problem co wcześniej. Serwis Quantuum niestety odmówił współpracy i zwalono całą winę na wyzwalacze.
    Co w tej sytuacji zrobić?

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdzić, czy lampa wyzwala się po podłączeniu bezpośrednio do aparatu - jeśli nie, to ja bym z tym uderzył do serwisu - skoro nie wyzwala się ani z wyzwalaczami, ani z aparatem, to ewidentnie wina lampy i nie mogą od tego uciec.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za radę! Sprawdzę to i może będzie to jakiś trop w sprawie

  9. #9
    Partycjusz
    Gość

    Domyślnie

    No to musi być lampa

  10. #10

    Domyślnie

    A mieliście kiedyś styczność z taką sytuacją, że lampa błyska za późno i aparat nie łapie błysku przy wyzwalaniu fotocelą?
    Zaznaczę, że stosuje w aparacie odpowiednie czasy (rzędu 1/100-1/250) i nie mam włączonych żadnych modyfikacji błysków.
    Czy to tylko potwierdzenie, że jest lipny egzemplarz?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •