Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Czy ty próbujesz razem z lampami Quantuum uzywać lampy SB600? Jesli tak to czy ją wyzwalasz w CLS?
    W Quantuumach jest włączona fotocela? Czy mieszasz wyzwalanie radiowe z wyzwalaniem z fotoceli?
    Tam sa rózne opcje ustawienia fotoceli - np pomijanie przedbłysku.
    Jest mnóstwo opcji które mogą powodowac zamieszanie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-08-2015 o 11:41
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bamba04 Zobacz posta
    A mieliście kiedyś styczność z taką sytuacją, że lampa błyska za późno i aparat nie łapie błysku przy wyzwalaniu fotocelą?
    Zaznaczę, że stosuje w aparacie odpowiednie czasy (rzędu 1/100-1/250) i nie mam włączonych żadnych modyfikacji błysków.
    Czy to tylko potwierdzenie, że jest lipny egzemplarz?
    Za późno się jeszcze nie spotkałem, ale za wcześnie tak. Dzieje się tak gdy lampy głównej w używasz w innym trybie niż manual.
    Sterownik CLS, TTL, redukcja czerwonych oczu powodują że lampa błyska też przed zdjęciem i na ten błysk wyzwalają się lampy z fotocelą.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Nie udało mi się wyzwolić lampy Quantuum Move przez fotocelę za pomocą CLS-a w aparacie (chciałem wyzwolić Move'a i dodatkowo SB700, a moja empiryczna obserwacja pokrywa się z tym co GonzoG napisał powyżej).

    Co do sterowników radiowych to używam tanich sterowników Phottixa Ares i działają bez problemu z lampami Quantuum.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •