Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie D7200 czy D610 ?

    Witam,
    chce zmienic mojego wysluzonego Nikona D5000 na cos lepszego poniewaz chyba juz nic wiecej z niego nie wycisne. Biore pod uwage D7200 i D610.
    Obiektywy jakie posiadam to :
    - Nikkor 35mm 1.8
    - Nikkor 18-105 VR
    - Nikkor 18-55.
    Obiektywy jakie bede chcial kupic to:
    - cos do krajobrazu typu Sigma 10-20mm 3.5
    - jakis zoom o zakresie mniej wiecej 20-80mm z dobra jasnoscia
    Przeczytalem sporo testow na Polskich i zagranicznych stronkach. Poczytalem forum ale zalozylem temat poniewaz moze mnie ktos bardziej nakieruje.
    Fotografuje glownie w podrozy ale tez chcialbym miec sprzet, ktory pozwoli mi od czasu do czasu na zarobek poniewaz czasami mam zlecenia na jakis slub lub zdjecia dzieci(tutaj lepszy chyba bedzie D610) lub zdjecia sportowe (tutaj ponoc lepszy jest D7200). Wazna kwestia jest tez dla mnie filmowanie poniewaz lubie sobie zmontowac jakis fajny filmik z podrozy.
    Z tego co wyczytalem to D610 "da" mi lepsza plastyke zdjecia ale czy az tak mocno rozniaca sie od D7200 ? Wiadomo liczy sie tez kwestia kasy poniewaz pelna klatka wyniesie mnie pewnie sporo wiecej. Totalnie zglupialem. Za D610 przemawia mi bardziej jakosc fotek jakie mozna wyczarowac a za D7200 bardziej cena. Co byscie zrobili na moim miejscu ? Bylbym wdzieczny za jakies sugestie oraz porady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W mojej ocenie, biorąc pod uwagę szklarnię, optimum to 7100.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale D7100 jest stary, czyli pokazując się z nim na mieście wypadamy słabo. I jako DX - w dodatku stary - nei ma za grosz plastyki.

    A D7200 to całkiem inna historia! Jest nowy, ładny, z każdym testem na optycznych nabiera plastyki - słowem same plusy. Albo jeśli Karolowi się nie spieszy - co może być wyjściem najlepszym w tej bolesnej sytuacji - może zaczekać na D620? To dopiero będzie fajny zakup! Nowy, plastyka - samo dobre!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    I jako DX - w dodatku stary - nei ma za grosz plastyki.
    ma ale dużo plastiku , rozumiem ironię ale jej tutaj chyba jest trochę za dużo
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    ma ale dużo plastiku
    WŁAŚNIE! A dla odmiany D7200 nei ma plastiku (jeszcze).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    2pompony o co Ci chodzi chlopie ? chyba pomyliles watki. Moze przytoczysz cytujac fragment mojej wypowiedzi gdzie wypowiedzialem sie na temat D7100, ze jest plastikowy itd ? Dla Twojej wiadomosc nie kupuje sprzetu dla lansu bo nawet go nie nosze na widoku...

  7. #7

    Domyślnie

    Wiem, że Ty nei mówiłeś o D7100. Mam maturę, przeczytałem, że mówiłeś o D7200. Dlatego chciałem Cię przed tym uchronić, bo w drugim poście ktoś Ci radzi D7100, co stanowi pewien nietakt.

    Moja odpowiedź była do tego drugiego postu. Radzić komuś D7100? Bez plastyki? Nie no...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Autor wątku ma szklarnię pod DX, planuje kupić kolejne DX-owe szkło...
    Wybór między d7200 a D610 reczej prosty w tej sytuacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Pierwszy, który zauważył. Gratulacje panie Darek.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Darku napisalem "cos do krajobrazu typu Sigma 10-20". Moze zle to ubralem w slowa ale chodzi mi po prostu o krajobraz. Co do mojej obecnej szklarni to w razie gdybym przeszedl na FX to 35mm bym sobie zostawil bo z tego co sie orientuje da rade spokojnie z D610. Na pozostale mam w razie czego kupca. Dlatego chcialbym spytac jakie obiektywy byscie proponowali do D7200 oraz D610 jezeli chodzi o krajobraz i zoom w zakresie 20-80mm.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •