Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak zmienić datę w Rawach?

    Hej, przed zleceniem niechcący przestawiłem sobie datę w jednym z aparatów i nie mam pomysłu jak teraz posegregować chronologicznie rawy z dwóch aparatów.
    Inne nazwy, inne daty...
    Zawsze segregowałem i następnie wybierałem po dacie a teraz mam najpierw zdjęcia z jednego aparatu potem z drugiego.
    Do ogarnięcia w sumie ponad 2tys zdjęć
    Jakieś pomysły?
    D780|17-35|35|50|85

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taki programik ReNamer - poszukaj, wiele potrafi (czyta Exif).

    Za jego pomocą można zmienić datę i nazwać pliki tak jak powinny być (z tego jednego aparatu).
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 12-07-2015 o 18:21 Powód: Dodanie informacji
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chodzi o zmianę nazwy pliku, to po co szukać osobnych programów, skoro byle Total Commander zrobi wszystko: zmieni nazwę według patternu, wsadzi tam datę z dokłądnością do sekundy z exifa, albo datę powstania pliku (to nie to samo), albo jeszcze inne czary...

    Ale jak rozumiem pytanie, to chodzi o prgram, który zmieni w pliku RAW datę, a nie nazwę tego pliku - a o to juz trudniej. Jest cała masa tzw. edytorów EXIFa, problem w tym, ze nie wiadomo które zapisują RAWy, w sensie że odczytają datę, zmienią ją według schematu, a potem nową zapiszą w tym samym pliku RAW. Są takie, które edytują dane z EXIFa, ale niestety nei zapisują zmian do RAWów, tylko do plików xml siedzących obok. I teraz w zależności jakim programem się wywołuje - te zmienione daty w sidecarach xml albo będą widoczne, albo nie...

    Proponuję wpisać do gugla EXIF editor, a następnei udać się na strony każdego znalezionego programu i zobaczyć, czy i jak edytuje RAWy - to jest kluczowe. CHyba, ze ktoś z forumowiczów to przerabiał i już po prostu wie, ze ten a ten to umie, zapisuje do RAWa i się tą wiedzą pochwali.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    generalnie chodzi o to żeby zmienić miesiąc w pliku nie ruszając godziny. Nazwa nie ma znaczenia.

    Total Comander potrafi to zrobić ale tylko dla jednego pliku. Gdy wrzucam więcej to zmienia ten miesiąc ale jednocześnie zapisuje taką samą jedną godzinę dla wszystkich plików :/

    popatrzę na ReNamer
    D780|17-35|35|50|85

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tworas Zobacz posta
    generalnie chodzi o to żeby zmienić miesiąc w pliku nie ruszając godziny. Nazwa nie ma znaczenia.

    Total Comander potrafi to zrobić ale tylko dla jednego pliku. Gdy wrzucam więcej to zmienia ten miesiąc ale jednocześnie zapisuje taką samą jedną godzinę dla wszystkich plików :/

    popatrzę na ReNamer
    Ten ReNamer pomógł mi poukładać ponad 200GB zdjęć - ma dość ładne skrypty do ustawienia pracy - oczywiście pracuje 'grupowo'.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    E, jak chcesz zmienić nazwę pliku, to spokojnie są do tego programy. Myślałem, że chcesz edytować RAWa, z tym by było gorzej...

    Total Commanderem zrobisz to w dwóch kropach: najpierw we wszyskich plikach (CTRL M) zmień nazwę na ten ze złym miesiącem, a potem tez we wszystkich na raz zmień miesiąc na właściwy. I finał, jeśli to jest to, co chcialeś zrobić...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    nie chodzi o nazwę tylko o edytowanie daty w RAWach przecież
    D780|17-35|35|50|85

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tworas Zobacz posta
    nie chodzi o nazwę tylko o edytowanie daty w RAWach przecież
    I tak wyświetlasz pliki po nazwie - ReNamerem wyciągniesz np. datę z Exifa i umieścisz w nazwie (zmienioną albo nie).
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tworas Zobacz posta
    nie chodzi o nazwę tylko o edytowanie daty w RAWach przecież
    To ten ReNamer to robi? Myślałem, że włąśnie zmienia nazwę, a nie edytuje RAWy...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    To ten ReNamer to robi? Myślałem, że włąśnie zmienia nazwę, a nie edytuje RAWy...
    Ja pracowałem na JPG i NEF, program jest świetny, a przede wszystkim szybki i trochę podchodzi pod 'programer' (język programowania).
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •