Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Sam musisz wybrać ogniskową
    Pamiętaj, że do D5500 musisz mieć obiektywy z własnym napędem - AF-S.
    Na rynku używek można spotkac obiektywy 60 i 105 w wersjach na śrubokręt i z silnikiem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiście te z silnikiem są droższe od tych na śrubokręt
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  3. #23

    Domyślnie

    A jeśli trochę drożej to czy Pentax K-5 II / K-3 nie bedą lepiej wypadały niż D7100 ? Bo ostatnio dużo przypadków było z olejem na matrycy w Nikonie. Do Pentaxa macro 100 f/2.8. Oczywiście w każdym systemie sa jakieś wady. Ale sam juz nie wiem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #24

    Domyślnie

    Dobrze się zastanów jakich obiektywów chcesz używać (chodzi mi o ogniskowe). Potem sprawdź jaka jest oferta tych obiektywów w poszczególnych systemach (z uwzględnieniem producentów niezależnych). Na końcu wybierz aparat, który najlepiej będzie Ci pasował (jakość zdjęć, ergonomia, funkcje, bajery, itp). Tak naprawdę nikt za Ciebie wyboru nie dokona.
    Ja na przykład większość zdjęć robię podczas podróży (urlopy, wycieczki, itp). Moje potrzeby i wymagania świetnie spełnia system mikro 4/3 - obiektywy i aparaty są małe, lekkie, a jakość zdjęć z mojego Olympusa zadowala mnie w 100% - zdjęcia oglądane na ekranie monitora i wydruki do max A3. Oczywiście lustrzanka, szczególnie FF dla lepszą jakość, ale ja bardziej od tej jakości potrzebuję sprzętu lekkiego i małego, który mogę zabrać do kieszeni obszerniejszej kurtki, czy spodni. Mój D90 właśnie poszedł do ludzi (od prawie 2 lat leżał w plecaku na dnie szafy). A jak kiedyś zdecyduję się na ponowne dźwiganie lustra to będzie to FF + 2-3 stałki.
    Skoro zupełnie nie wiesz czego chcesz, to zanim wydasz pieniądze popatrz co oferują bezlusterkowce - pooglądaj zdjęcia na pixel peeper - może ich jakość będzie dla Ciebie zupełnie wystarczająca, więc zrezygnujesz z zakupu lustrzanki.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  5. #25

    Domyślnie

    Ogólnie jestem już zdecydowany na K-5 II + 18-55 WR + pentax 100 f/2.8 WR. Miałem przez chwile dylemat, bo zmienił mi sie budżet . Lustrzanka na pewno, bezlusterkowce odpadają. A z modelami K-5 II i K-3 to zapytałem, ponieważ chodzi mi głownie o filtr AA lub jego brak. Czy różnica jest bardzo widoczna ? Bo jeśli tak to moge wziąć K-3 .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26

    Domyślnie

    Brak filtra AA jest niezauważalny jak nie masz wybitnie dobrych optycznie szkieł.
    Jak takie masz, to jest szansa, że te parę % ostrzejszy obraz zobaczysz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuje. Wolałem sie upewnić . Czyli moge K-5 II spokojnie brać .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czyli się zdajesz na optyke Pentaxa, bo z Sigmami, Tamronami czy Tokinami - słabo, niewiele ich jest. Systemy optyki Canona i Nikona sa wiele większe i masz spory rynek używek - u Pentaxa mało. Popatrz na ilość wystawionych szkieł na allegro. W C czy N masz możliwość migracji na pełną klatkę - może ci się zachce, a jak rozsądnie pokupujesz szkła do C czy N to część z nich do FF będzie ci pasowała. Podobno Pentax ma mieć pierwszego FF kiedyś, ale .. to ma być ten z matrycą 50 Mpx - czyli cenowo górna półka, a optyka do tego musi być też z górnej pólki.
    System Pentaxa jest fajny przez możliwość dopinania z adapterami starych manuali i z redukcją drgań matrycy. Ale jednak .. wolę mieć ogromny wybór szkieł z AF - od tanich po d drogie w C i N niż opcje manuali w Pentaxie. Co po fajnym body, skoro w fotografii bardziej liczy się optyka niż body.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    W wyborze szkieł Pentax jest w tyle. Ale ja nie mam zamiaru kupować od razu duzo szkiełek. Na start KIT z tą " setką " do macro i portretów. Canon od razu odpada. Jeśli juz to cos z Nikona ewentualnie mógłbym wziąć. Mam okazje D90 z małym przebiegiem, tylko martwię sie czy nie jest juz za stare body, bo chciałbym na dłuższy czas kupic puszkę. I chyba jeśli nie Pentax to jedynie D7100 .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ale ja mówię nie o kupowaniu od razu, ale o tym co potem. Myślałeś o przyszłości? Teraz kupisz body i z 1 czy 2 obiektywy. To nie problem. Kłopoty pojawiają się wtedy gdy chcesz kupić trzeci, czwarty czy piąty obiektyw i gdy zechcesz przejść na FF bo spodobają ci się portrety z mniejszą GO.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-08-2015 o 09:50
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •