Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93
  1. #1

    Domyślnie Wybór bezlusterkowca Fuji X-T10 czy Sony A6000 dylemat

    Hej,

    wyselekcjonowałem dwa systemy, dwa bezlusterkowce, z których trzeba wybrać ten ostateczny.

    Na codzień działam na systemie Canona, szukam teraz czegoś bez lustra dla żony, na wakacje i dla mnie jako uzupełnienie- taki uniwersalny. C6D mam z S35 1.4 oraz 135 2.0 (głównie portrety).

    Na najbliższe wakacje chciałbym zabrać oba i przetestować w typowo wakacyjnych zastosowaniach. Póki co będzie kupiony z podstawowym obiektywem oraz ewentualnie Samyang 12. 2.0 - dla szerokiego.

    Skłaniałem się do tej pory do Sony A6000 ze względu na:
    -subiektywny odbiór wykonania, wyglądu (bardziej mi pasuje)
    - tańsze szkła (50 1.8 oraz 35 1.4)
    - bardzo dobry system AF

    Minusy w stosunku do Fuji X-T10 ( słabsze wyższe ISO-wg testów, gorszy AF pojedynczy - 99% takiego używam w Canonie).
    KIT 16-50 - dość kiepskie opinie a póki co musiałby spełniać rolę podstawowego szkła wakacyjnego

    Plusy Fuji - jakość szkieł, wbudowany wizjer, ISO?, lepszy Kit - ale czy faktycznie?
    Minusy Fuji - droższe szkła, subiektywnie - oldschoolowy wygląd. Wyższa cena, całkowicie na granicy możliwości.

    Liczę na Wasze opinie, sporo jest tutaj osób, które miały styczność zapewne z jednym i drugim.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam !

    Fuji X-T10 ma migawke od 30s do... 1/32000s !!!
    Wiec mozliwosci rejestracji sa imponujace.

    Latwo robi sie foty przy jasnych szklach na pelnej dziurze.

    Pozdrawiam
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #3

    Domyślnie

    A6000 tez ma wbudowany wizjer.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym wybrał jednak a6000 ale tylko dlatego, że na wakacjach filmuję a sample które wypluwa X-T10 (przynajmniej te które widziałem) to moim zdaniem dno i dwa metry mułu. Jeśli szukasz aparatu tylko i wyłącznie do zdjęć to sprawa jest otwarta (przynajmniej u mnie bo też się zastanawiam nad bezlustrem).
    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    A6000 tez ma wbudowany wizjer.
    Może chodzi o to, że wizjer fujika jest lepszej jakości.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja bym wybrał jednak a6000 ale tylko dlatego, że na wakacjach filmuję a sample które wypluwa X-T10 (przynajmniej te które widziałem) to moim zdaniem dno i dwa metry mułu. Jeśli szukasz aparatu tylko i wyłącznie do zdjęć to sprawa jest otwarta (przynajmniej u mnie bo też się zastanawiam nad bezlustrem).

    Może chodzi o to, że wizjer fujika jest lepszej jakości.

    Tak, niejasno się wyraziłem, chodzi o fakt iż Fuji ma lepszej jakości.

    Odnośnie filmowania, też mam zamiar używać go póki co z kitem do nagrywania filmów z wakacji. Jednak fotografowanie zawsze będzie podstawową funkcją.

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie tak.

    Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy à propos wysokiego ISO: jeżeli pamięć mnie nie myli, to Fuji miało w tej kwestii lekkie problemy z arytmetyką.

    Miałem dwa bezlusterkowce Fuji oraz miałem i mam bezlusterkowce Sony. Ani jeden ani drugi system nie przekonał mnie do końca. Czasem czytam o doskonałym wykonaniu lub fantastycznej ergonomii jednego bądź drugiego systemu i wtedy mam nieodparte wrażenie, że jestem z innej bajki.
    Na miejscu autora wątku dokupilbym do Canona (6D nie jest taki wielki) jakieś maleństwo Sony typu RX-100 (obojętne jaki model) a nie wchodził w drugi system z wymiennymi obiektywanimi, akcesoriami, itp., itd.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 08-07-2015 o 12:41
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Pewnie tak.

    Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy à propos wysokiego ISO: jeżeli pamięć mnie nie myli, to Fuji miało w tej kwestii lekkie problemy z arytmetyką.

    Miałem dwa bezlusterkowce Fuji oraz miałem i mam bezlusterkowce Sony. Ani jeden ani drugi system nie przekonał mnie do końca. Czasem czytam o doskonałym wykonaniu lub fantastycznej ergonomii jednego bądź drugiego systemu i wtedy mam nieodparte wrażenie, że jestem z innej bajki.
    Na miejscu autora wątku dokupilbym do Canona (6D nie jest taki wielki) jakieś maleństwo Sony typu RX-100 (obojętne jaki model) a nie wchodził w drugi system z wymiennymi obiektywanimi, akcesoriami, itp., itd.
    Zgadzam się, nie jest wielki -dla mnie. Jednak dla żony już niestety tak. Chciałbym zainwestować w coś co można przyszłościowo rozbudować, co do satysfakcję z użytkowania i nauki fotografowania. Kompromisem są właśnie bezlusterkowce, stąd też dylemat.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja do portretu mam 5D, a na wycieczki, spacerki, góry kupiłem RX100 III i nawet sie sprawdza
    Fuji z małymi stałkami typu 18f2 i 35f1.4 jest ciekawe, ale obrazek jest specyficzny i nie każdemu może się podobać.
    Pozdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  9. #9

    Domyślnie

    Poczekaj na Sony A7000 i wtedy dylemat co kupić, sam się rozwiąże.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Poczekaj na Sony A7000 i wtedy dylemat co kupić, sam się rozwiąże.
    Gdyby to było takie proste, aparat chciałbym kupić przed najbliższymi wakacjami ( daleki wyjazd-brak możliwości zabrania lustrzanki na ten konkretny). Jeszcze jest chwila czasu ( 2,5) miesiąca, ale wolałem zostawić sobie czas na podjęcie decyzji.

    Do tego czasu raczej następca A6000 się nie pojawi.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •