Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Jakbyś się decydował to prawdopodobnie będę chciał sprzedać takie szkiełko z mocowaniem nex - kupiłem je na jeden dwutygodniowy wyjazd turystyczny i od tego czasu (czyli od maja) leży sobie w futerale, nie jest mi już potrzebny... Ciąglę się łamię, bo naprawdę fajne szkło i spisało się świetnie jako uzupełnienie 16-50, ale jak ma leżeć cały czas to lepiej przekazać dalej
    Dzięki za propozycję. Warta rozważenia, ale po zakupie samego aparatu

    Na razie dylemat pomiędzy dwoma (choć tak na prawdę skłaniam się ku A6000) oraz kwestia KIT 16 czy KIT 18

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsodi Zobacz posta
    Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć odnośnie 18-55 vs 16-50 -byłbym wdzięczny.
    Pierwszy jest dużo większy i wyraźnie lepszy. Gdy podstawowym kryterium nie jest rozmiar i waga to można go wybrać.

    pozdro
    Wiesiek

  3. #23

    Domyślnie

    18-55 to fajny kit i optycznie na pewno lepszy od 16-50.
    Ciekawym doświadczeniem było podpięcie N18-105mm f3.5-5.6 do nexa, 18-55 został znokautowany w całym zakresie.
    D50 nex5n x-pro1

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barkowx Zobacz posta
    18-55 to fajny kit i optycznie na pewno lepszy od 16-50.
    Ciekawym doświadczeniem było podpięcie N18-105mm f3.5-5.6 do nexa, 18-55 został znokautowany w całym zakresie.
    hehhh..... czyli wywnioskować można że kit 18-55 to optyczna bryndza, a kit 16-50 to optyczna padlina ...... (przy dość przeciętnym przecież N 18-105 ) ........ ; jakoś nie chce mi się w to wierzyć ......

    Jak już któryś z kolegów wcześniej napisał - do okazjonalnego wakacyjnego focenia dobrze sprawdzi się RX100.
    Jeżeli jednak musi to być koniecznie bezlustro to może warto wnikliwiej przyjrzeć się Panasowi GX7 lub Olkowi z serii E-M.
    Nowy naleśnikowaty kit 14-42EZ zbiera bardzo dobre recenzje jeżeli chodzi o jakość optyczną.

    EDIT; a już bez dwóch zdań, za 1k eurasów, warto wyhaczyć lekko przechodzone A7(m1) , choćby z kitem 28-70 ...
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 08-07-2015 o 18:46

  5. #25

    Domyślnie

    Z grubsza mniej więcej . 18-55 to duża kupa, a 16-50 to taka malutka kupka

    Jak dorwałem 32 1.8 i 24 1.8 to dobrowolnie do kita nie wracam :P

  6. #26

    Domyślnie

    Ale marudzicie z tym PZ. Na wycieczki jest naprawdę dobry, na tyle, że nawet nie chciało mi się przepinać na 35/1.8.

  7. #27

    Domyślnie

    Aby nieco urozmaicić naszą debatę, jedno zdjęcie z wczorajszego koncertu: A6000+PZ, 50mm, f5.6 (pełna dziura ), ISO8000, 1/80s, Dx010 PRIME.
    No, demonem ostrości to ten PZ nie jest
    A dla Państwa grał Ritchie Blackmore...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #28

    Domyślnie

    Swoją drogą w kategorii Inne systemy jest tyle o rożnych aparatach ale coś mało o Olympusach. Czyżby nie było za dużo użytkowników Olympusa?

    Ja to bym chciał A6000 z jakimś fajnym Manualnym szkłem.

  9. #29

    Domyślnie

    Olympus ma swoje mocne forum. A pozostałe marki mają swoje miejsce w sieci właśnie na nikoniarzach
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Ja to bym chciał A6000 z jakimś fajnym Manualnym szkłem.
    W czym problem? Hexanon 40/1.8. Malutki i ostry, ogniskowa podobna do Heliosa na Zenicie, więc da się żyć.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •