Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsodi Zobacz posta
    Zgadzam się, nie jest wielki -dla mnie. Jednak dla żony już niestety tak. Chciałbym zainwestować w coś co można przyszłościowo rozbudować, co do satysfakcję z użytkowania i nauki fotografowania. Kompromisem są właśnie bezlusterkowce, stąd też dylemat.
    Nadal nie jestem przekonany. Załóż na 6D naleśnik 40/2.8 i można się uczyć. Sony RX-100 ma wszystkie tryby pracy, RAW i w nauce fotografii nie powinien przeszkadzać.
    Bezlusterkowiec ze szkłem 1.4 przetaje być miniaturowy (zakładając, że kiedykolwiek był).
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #12

    Domyślnie

    Jak ci przyjdzie cokolwiek naprawic w Fuji, to od razu poczujesz nieprzeparta sympatie do Sony. Nie wiem, jak u innych , u mnie - NO MORE FUJI!!!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nadal nie jestem przekonany. Załóż na 6D naleśnik 40/2.8 i można się uczyć. Sony RX-100 ma wszystkie tryby pracy, RAW i w nauce fotografii nie powinien przeszkadzać.
    Bezlusterkowiec ze szkłem 1.4 przetaje być miniaturowy (zakładając, że kiedykolwiek był).
    Paweł,

    dzięki, masz w tym sporo racji, ale jak to w życiu bywa pojawia się "ale". Osobiście nie próbuję zastąpić C6D, gdyż dla mnie zestaw, który posiadam jest prawie pełeń( brak bardzo szerokiego zooma).

    Teraz muszę się skupić na wyborze czegoś, co będzie można przyszłościowo rozbudować. Co będzie mniejsze, lżejsze i poręczniejsze od lustrzanki (wakacje, na korzyść używania przez żonę na codzień) oraz co będzie dla mnie jako zapasowe body lub uzupełnienie luk (szeroki kąt np budżetowo samyang 12) i 50 1.8 (daje 75 na pełnej -oczywiście jako przykład).

    Skłaniam się osobiście najbardziej ku A6000, jednak jest tańszy. Obawiam się jedynie jakości KITa, który przez jakiś czas będzie musiał być mimo wszystko podstawowym obiektywem.

  4. #14

    Domyślnie

    Ten kitowy obiektyw do A6000 jest rzeczywiście dość słaby ale rekompensuje to jego wielkość (małość). W moim przypadku to kolosalna zaleta - mogę mieć relatywnie mały a jednocześnie znakomity sprzęt w miejscu gdzie liczę każdy gram. Rozmiar tego sprzętu umożliwia trzymanie w futerale zapiętym na szelkach plecaka i błyskawiczne wyciągnięcie nawet w ekstremalnych warunkach. W Fuji nie ma takiej możliwości bo z optyką to jest grzmot.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Ten kitowy obiektyw do A6000 jest rzeczywiście dość słaby ale rekompensuje to jego wielkość (małość). W moim przypadku to kolosalna zaleta - mogę mieć relatywnie mały a jednocześnie znakomity sprzęt w miejscu gdzie liczę każdy gram. Rozmiar tego sprzętu umożliwia trzymanie w futerale zapiętym na szelkach plecaka i błyskawiczne wyciągnięcie nawet w ekstremalnych warunkach. W Fuji nie ma takiej możliwości bo z optyką to jest grzmot.

    Pozdro
    Wiesiek
    I właśnie to jest ten sęk, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Jego właściwości optyczne. Dodatkowo jak się spisuje przy filmowaniu (KIT)?

    Dodam -jakby to coś zmieniało, że jestem w stanie dostać (kupując osobno) body plus 18-55 w podobnej cenie jak zestaw z KIT.

    Czy 18-55 wypada zauważalnie lepiej, czy różnica jest pomijalna?
    Ostatnio edytowane przez borsodi ; 08-07-2015 o 14:57

  6. #16

    Domyślnie

    Zobacz to

    http://www.skiforum.pl/gallery/sizes...2dzien3/large/

    http://www.skiforum.pl/gallery/sizes/35361-09866/large/

    http://www.skiforum.pl/gallery/sizes/35351-9758/large/

    http://www.skiforum.pl/gallery/sizes/35349-9747/large/

    Pierwsze jest chyba z tego małego kita a pozostałe ze słynącej z beznadziei 16. I co z tego? Ile jest warte posiadanie tak mobilnego sprzętu zawsze przy sobie? Małe jest piękne a jeśli to małe może stosunkowo dużo to jest naprawdę dobrze. A jak Ci się trafi ponadczasowy fantastyczny krajobraz to sobie go skleisz z paru fot i jakość będzie ekstremalna. jak nie przymierzając

    http://www.jurewicz.eu/index.php/w-p...obraz/islandia

    Oryginał ma pewnie z 50 MPx i można byłoby z niego walnąć olbrzymie zdjęcie.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 08-07-2015 o 15:11

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsodi Zobacz posta
    ...Dodatkowo jak się spisuje przy filmowaniu (KIT)?
    Cóż można rzec: filmuje. Nowy firmware 2.0 daje ci dodatkowo format XAVCS.

    Prawdziwym plusem jest tutaj 5-cio osiowa stabilizacja, ale to jak narazie Olek albo A7II.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #18

    Domyślnie

    Ja się może nie znam, ale czekając pół roku na a7000 robiłem dziesiątki porównań i analiz, nie tylko na tabelkach ale i na samplach, które zresztą potwierdzają tabelki. Uznaję kit 16-50 za ostrzejszy niż się spodziewałem, po prostu trzeba przymykać go do 5,6 a na 50mm do f8. Wg mnie jest on tak samo ostry, a może nawet ostrzejszy niż 16-70 zeissa, choć dla wielu to herezja. Ale takie są wyniki porównań nie tylko sampli, jakie widziałem, ale i wielu ludzi w sieci. Oczywiście można powiedzieć, że mam chore oczy Zeiss ma lepsze kolory i powiedzmy kontrast, ale załatwiam to podbiciem w body +1. Co do 18-55 to różnice wynikają z szerokości kita, który faktycznie rozmywa w rogach, znów napiszę, że wg mnie na 18mm i na 5.6 kit 16-50 lepszy. Jak juz napisałem, czekając na tego dziada a7000, pół roku analizowałem, bo mogłem się nawet szarpnąć na zeissa, ale rozmiar wziął górę nad... chyba tylko tymi 20mm dłuższej ogniskowej. Denerwuje mnie sterowanie PZtem, bo albo tym klawiszem sterujesz zoomem, albo klasycznie ale z takim motorkowym wspomaganiem (trudno precyzyjnie ustawić oczekiwaną ogniskową). Poniewaz dla mnie to aparat wycieczkowo-podrózniczo-rodzinno-imprezowy też pewnie będę kręcił filmy a tu już a6000 bije fuji na głowę. Dodatkowo jakoś tak przypasował mi swoim wyglądem bo dla mnie fuji to za bardzo old school.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Cóż można rzec: filmuje. Nowy firmware 2.0 daje ci dodatkowo format XAVCS.

    Prawdziwym plusem jest tutaj 5-cio osiowa stabilizacja, ale to jak narazie Olek albo A7II.
    Właśnie szukam jakiegoś filmu prosto z puszki w max jakości przy nowym kodeku( na KIT) tak aby ocenić jakość bez ewentualnej kompresji.


    Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć odnośnie 18-55 vs 16-50 -byłbym wdzięczny.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borsodi Zobacz posta
    oraz ewentualnie Samyang 12. 2.0 - dla szerokiego.
    Jakbyś się decydował to prawdopodobnie będę chciał sprzedać takie szkiełko z mocowaniem nex - kupiłem je na jeden dwutygodniowy wyjazd turystyczny i od tego czasu (czyli od maja) leży sobie w futerale, nie jest mi już potrzebny... Ciąglę się łamię, bo naprawdę fajne szkło i spisało się świetnie jako uzupełnienie 16-50, ale jak ma leżeć cały czas to lepiej przekazać dalej

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •