Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie fotografia osób

    Witam poszukuję konkretnego i rozsądnego cenowo zestawu do fotografii bezcieniowej osób.
    Nie musi to być mega profesjonalny zestaw studyjny, tylko do własnych potrzeb, np robienia zdjęć osób do stron www bez tła itp.

    Czy ktoś może polecić taki kompletny zestawik lub ewentualnie doradzić model namiotu, lampy?
    Obsłuchałem się, że zestawy sprzedawane w sklepach czy na allegro są niefunkcjonalne.
    Wzmienię, że mamy na firmie lustrzanke nikon d3300 ze standardowym obiektywem nikkor i dodatkowo obiektyw Fisheye samyanga 8/12mm. Czyli sprzęt dla początkującego fotografa i takiego też zestawu szukamy czyli raczej do amatorskich zastosowan od czasu do czasu.


    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandez Zobacz posta
    Witam poszukuję konkretnego i rozsądnego cenowo zestawu do fotografii bezcieniowej osób.
    Nie musi to być mega profesjonalny zestaw studyjny, tylko do własnych potrzeb, np robienia zdjęć osób do stron www bez tła itp.
    Czy możesz podać link do konkretnego zdjęcia (z internetu), które Ci się podoba? Na stronie http://strobox.com/ masz masę przykładów...

    Cytat Zamieszczone przez dandez Zobacz posta
    [...] Obsłuchałem się, że zestawy sprzedawane w sklepach czy na allegro są niefunkcjonalne.
    Hmm... a gdzie chcesz ewentualny zestaw zakupić?

    Cytat Zamieszczone przez dandez Zobacz posta
    [...] Wzmienię, że mamy na firmie lustrzanke nikon d3300 ze standardowym obiektywem nikkor i dodatkowo obiektyw Fisheye samyanga 8/12mm.
    I tymi obiektywami chcesz robić ludziom zdjęcia?
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandez Zobacz posta
    rozsądnego cenowo zestawu do fotografii bezcieniowej osób
    do stron www bez tła itp.

    mamy na firmie lustrzanke
    do amatorskich zastosowan
    Obawiam się, że moja propozycja nie będzie rozsądna cenowo dla amatorskiej firmy
    - pomieszczenie o odpowiednich wymiarach i ścianach w neutralnym kolorze (biały, szary, sufit i podłoga najlepiej też)
    - tło: najlepiej kartonowe, białe, 2.75 (powieszone może być "na kiju od szczotki" i sznurkach jak ma być tanio)
    - dwie lampy 200Ws - 300Ws oświetlające tło
    - dwie-trzy lampy (300Ws) do oświetlenia osób, modyfikatory np. okta 150cm (lub 120cm), stripy (30x140cm lub podobne) do zaznaczenia krawędzi
    - kilka innych dodatków np. duże arkusze "pianki kartonowej" (tak czasem to nazywają w agencjach reklamowych, w angielskich źródłach spotkasz nazwę "foamcore"), coś do wyzwalania lamp
    - albo samodzielne nauczenie się pracy z tym wszystkim, albo zapłacenie zawodowemu fotografowi, aby nauczył kogoś z amatorskiej firmy robić takie zdjęcia (może być taniej i sprawniej, niż tracenie czasu na własne próby), tutoriale można znaleźć w google na hasło "white seamless".

    @Andrzej1974: czy "kitem" na 55mm przymkniętym do 8 nie uda się zrobić poprawnego zdjęcia osób na białym tle z przeznaczeniem na strony www?
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 04-07-2015 o 09:56

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandez Zobacz posta
    ...zestawu do fotografii bezcieniowej osób.
    .....
    doradzić model namiotu, ....
    Ludzi w namiocie chcesz focić?
    r_m poradzil rozsądny zestaw.
    Lampy na tlo - jak kupisz 1 to będziesz musial poprawiac w PS. 2 jest OK. 4 by bylo prawie idealnie.
    Do oświetlenia ludzi minimum 2 lampy. Choc kontra tez by sie przydala.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    @r_m prawie wszystkim można robić zdjęcia... ludziom. Pytanie tylko jaki będzie efekt. Jeżeli to ma mieć sens to polecałbym właściwy do tego obiektyw. Tak ja to widzę. Oczywiście... z braku laku dobry kit.
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    @r_m prawie wszystkim można robić zdjęcia... ludziom. Pytanie tylko jaki będzie efekt. Jeżeli to ma mieć sens to polecałbym właściwy do tego obiektyw. Tak ja to widzę. Oczywiście... z braku laku dobry kit.
    Masz rację, najlepiej byłoby mieć jak najlepszy sprzęt do danego celu, jednak jeśli mamy najtańsze body i obiektyw z zestawu, to można spróbować, czy efekt nie będzie wystarczający na stronę www - jeśli nie, do listy zakupów można bez problemu dopisać np d810 i 85/1.4, ale czy to będzie optymalne dla amatorskiej firmy?

  7. #7

    Domyślnie

    O to to już trzeba zapytać amatorską firmę...
    Nikon

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Andrzej - katalogówka w studiu, zdjecia na gładkim tłem nie wymaga jakiejkolwiek dobrej optyki. Gdy sie zdjecia przeskaluje na 1000 pikseli to każdy słoik przymkniety do f8 jest świetny. A na takich przysłonach sie pracuje. Bokehu w tego typu fotografii nie uswiadczysz zadnego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Aby wyjaśnic niektórym kontekst. Jeśli chodzi już o eksponowanie określenia "amatorskiej firmy" trącące sarkazmem to wzmienię, że firma nie jest akurat amatorska w konkretnych usługach projektowania jakie robi od paru lat, natomiast nie jesteśmy zawodowcami jeśli chodzi o zdjęcia i po to napisałem tutaj na forum. Nie spotkałem bowiem firmy profesjonalnej we wszystkim.
    Usługi fotografii zlecamy na zewnątrz i pomyślałem, że fajnie by było wyposażyć się w sprzęt własny aby móc na miejscu robić zdjęcia na www tymbardziej, że nie robimy ich wiele i nie widzę uzasadnienia ekonomicznego, żeby pchać się w najdroższy sprzęt PRO LEVEL a właśnie taki, który wystarczy do niewielkich zastosowań. Osoby, prowadzące firmę, którę chcą poszerzyć ofertę o coś nowego w co dopiero się wdrażają, wiedzą o co chodzi.
    Myślę, że jedna odpowiedź na pytanie typu:
    model obiektywu taki i taki
    lampy takie i takie...
    jest lepsza aniżeli odpowiedzi typu "czym ja w ogóle chcę zdjęcia robić" - bo właśnie szukam odpowiedzi czym od profesjonalistów

    Dziękuję za info i pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Ależ Jacku mi o żaden bokeh tu nie chodzi. Chodzi o coś zupełnie innego...

    Mialem swego czasu "małego kita", o którym jest tu mowa i robiłem nim zdjęcia ludziom m.in. na ogniskowej 50mm. Praktycznie wszystkie z nich wylądowały w koszu... odkąd podpiąłem 85-tkę...

    Mam nadzieję, że Ty akurat wiesz, jaka różnica jest w zdjęciach ludzi w przypadku obu wspomnianych obiektywów...

    Reasumując, jak komuś odpowiadają zdjęcia ludzi z "małego kita" to ok. Ja wolę coś innego do tego typu zdjęć. I to właśnie bym poleci autorowi tego tematu. Tym bardziej, że nie kosztuje to majątku
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 04-07-2015 o 14:45
    Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •