Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie D7100 obiektyw/ obiektywy

    Cześć, jestem tu nowy. Przed założeniem tego tematu "wertowałem" to forum jako gość w poszukiwaniu informacji o obiektywach. Mam świadomość tego że tego typu tematów jest wiele ale niestety nie mogłem się sam na nic zdecydować dlatego proszę o pomoc. Jestem totalnie świeży w temacie. Ale zawsze chciałem kupić sobie jakiś sprzęt i zacząć fotografować wszystko co mi się podoba, inspiruje, hobbistycznie. Nie ukrywam że chciałbym się w fotografii realizować i z czasem kupować nowe szkła. Jestem obecnie na etapie czytania książki National Geographic o fotografii aby mieć chociaż podstawową wiedzę. Wybór body padł na Nikona D7100. To tyle słowem wstępu.
    Jestem obecnie w USA (tu też kupię aparat niedługo i obiektyw). Chcę tutaj fotografować krajobrazy, budynki, wschody, zachody słońca na plażach, panoramy miast z punktów widokowych, ludzi (Great Canyon, Golden Gate, panorama NYC z Empire State Building etc.). Mam świadomość tego że ciężko będzie znaleźć jeden uniwersalny obiektyw, ale może mógłby ktoś mi pomóc w wyborze takiego który się "sprawdzi". Dodam że za sam aparat wydam około 700$, z obiektywem chciałbym się zmieścić w 1000$.
    Ostatnio edytowane przez el_hombre ; 03-07-2015 o 21:52

  2. #2

    Domyślnie

    16-80mm f/2.8-4, choć on sam będzie kosztować 1000$
    Chcesz fotografować wszystko, a jakie ogniskowe lubisz?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 03-07-2015 o 22:06
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez el_hombre Zobacz posta
    Dodam że za sam aparat wydam około 700$, z obiektywem chciałbym się zmieścić w 1000$.
    Dziękuje za szybką odpowiedź, ale ten obiektyw jest dla mnie po prostu za drogi. Kosztuje tutaj 1000$, chciałbym wydać 300-400$ maksymalnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez el_hombre Zobacz posta
    Jestem totalnie świeży w temacie.
    Nie mam jeszcze żadnych ulubionych. Dopiero zacznę swoją przygodę z fotografią. Dlatego też zwracam się do was o pomoc przy wyborze szkła, do ludzi którzy mają wiedzę i doświadczenie którego mi brak na tę chwilę.

    PS Zdublowałem niechcący post :/

  5. #5

    Domyślnie

    Jeden uniwersalny obiektyw?
    Sigma 17-50mm f/2.8 o ile wystarczy Ci 50mm na długim końcu
    Nikkor 18-200mm
    Sigma 18-250mm macro
    Tamron 16-300mm VC, ale on już sporo wyjdzie poza budżet.

    Tak szczerze to powinieneś zrobić odwrotnie body za 300$ + obiektywy za 700$
    Choć warto by było się zastanowić nad jakimś bezlusterkowcem.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Przy założeniu że biorę tego nikona d7100 to każdy jeden zaproponowany przez Ciebie jest poza budżetem załóżmy że jestem skłonny rozważyć zmianę body (te do 300$)- jakie to powinno być body? Nikon D3200? Bezlusterkowce? Dlaczego?
    Ostatnio edytowane przez el_hombre ; 03-07-2015 o 23:13

  7. #7

    Domyślnie

    Kup Nikona D7000 i sigmę 17-50 2.8 i zmieścisz się w budżecie, może ciut dołożysz, ale niewiele.
    Byłbym zapomniał jeszcze napisać, zanim ktoś mnie uprzedzi, że D7000 ma problemy z AF i chlapie olejem po matrycy i powoduje zakłócenia sygnału radiowego oraz sprawia, że w jego pobliżu kury się nie niosą.

  8. #8

    Domyślnie

    Może narazie kup D7100 z Nikkorem 18-105. Fajny na początek zakres ogniskowych, dodatkowo zobaczysz jakich będziesz najczęściej używał i czego potrzebujesz...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez el_hombre Zobacz posta
    Przy założeniu że biorę tego nikona d7100 to każdy jeden zaproponowany przez Ciebie jest poza budżetem załóżmy że jestem skłonny rozważyć zmianę body (te do 300$)- jakie to powinno być body? Nikon D3200? Bezlusterkowce? Dlaczego?
    To może jeszcze inaczej.
    Jedziesz do Stanów na wycieczkę, tam chcesz kupić aparat i robić zdjęcia wszystkiego co Cię otacza? Dużo będziesz zwiedzać, chodzić i nosić?
    Ja gdybym teraz od nowa kompletował coś czysto na wycieczkę to bym wybrał chyba a6000, a może nawet bym przemyślał RX100 III.
    Z drugiej strony D750 + 35mm + 85mm aż tak dużo nie waży. Do tego tylko bym musiał dokupić Sy 14mm na co mi wydatki na nowy system
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez el_hombre Zobacz posta
    ..................... Jestem totalnie świeży w temacie. Ale zawsze chciałem kupić sobie jakiś sprzęt i zacząć fotografować wszystko co mi się podoba, inspiruje, hobbistycznie. Nie ukrywam że chciałbym się w fotografii realizować i z czasem kupować nowe szkła. ..............Chcę tutaj fotografować krajobrazy, budynki, wschody, zachody słońca na plażach, panoramy miast z punktów widokowych, ludzi (Great Canyon, Golden Gate, panorama NYC z Empire State Building etc.). .................... z obiektywem chciałbym się zmieścić w 1000$.
    Z własnego doświadczenia mogę doradzić Ci następujący zestaw startowy :

    Nikon d5100 + Tamron 16-300VC + lekki podróżny statyw + dodatkowy akku + karta 16Gb + mała torba

    Powinieneś zmieścić się w tysiącu dolców ; dostaniesz w zamian wyśmienitą matrycę , mało awaryjne body z odchylanym w kilku płaszczyznach ekranem, bardzo uniwersalny obiektyw (średniej klasy).

    Do amatorskiego focenia wszystkiego ( i niczego) zestaw ten nada się wyśmienicie. Zrobisz tym prawie wszystko.
    Z czasem, po precyzyjnym zdiagnozowaniu swoich potrzeb, kupisz zestaw docelowy a ten sympatyczny sprzęcik zostanie Ci na wyjazdy wakacyjne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •