Close

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 199
  1. #21

    Domyślnie

    jak do tej pory żaden AF w szle nie systemowym nie dorównuje konstrukcją oryginalnym. Myślę że nikon musiałby udostępnić pełną specyfikację komunikacji czy działania systemu AF żeby sigma czy tamron mogli zrobić coś co działałoby porównywalnie szybko i precyzyjnie jak szkła nikona.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Trudno płakać nad cenami kiedy wiadomo, że zarabiamy mniej niż "zachód". Nie mniej jednak okzajożercy powinni skierować swój wzrok na używki bez FL.

  3. #23

    Domyślnie

    hmm... ciekawe jak wpłyną na rynek używek. 400FL pojawiła się jakiś czas temu i ze swoją ceną ok 40.000zło jakoś nie specjalnie wpłyną na cenę używanych wersji VR.
    Spory wpływ na ceny używanych szkieł wersji II miało wprowadzenie VRktóre były (dolarowo) zauważalnie tańsze niż nowe modele (przynajmniej w momencie premiery), ale wersje FL ma być zauważalnie droższa.
    Ciekawe jak to będzie wyglądało teraz ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Wiesz na wysyp by nie liczył, uzywane sztuki często przechodza z rąk do rąk czasem bez zadnego publicznego ogłaszania

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    Wiesz na wysyp by nie liczył, uzywane sztuki często przechodza z rąk do rąk czasem bez zadnego publicznego ogłaszania
    Poza tym, to nie ciepłe bułeczki w piekarni. Za używkę 2,8/400 20 tys., to może jest "tanio" , ale tylko w porównaniu do ceny nowego Przy obecnych stawkach za fotografię, mało który fotograf może sobie pozwolić na taki zakup. Jak mawia pewien szef dużej ogólnopolskiej agencji fotograficznej, fotograf musi być po prostu bogaty!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Poza tym, to nie ciepłe bułeczki w piekarni. Za używkę 2,8/400 20 tys., to może jest "tanio" , ale tylko w porównaniu do ceny nowego Przy obecnych stawkach za fotografię, mało który fotograf może sobie pozwolić na taki zakup. Jak mawia pewien szef dużej ogólnopolskiej agencji fotograficznej, fotograf musi być po prostu bogaty!
    Ja to znałem w innej wersji.

    - Jak zostać fotografem sportowym?
    - Sprzedaj dom i samochod...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    Ja to znałem w innej wersji.

    - Jak zostać fotografem sportowym?
    - Sprzedaj dom i samochod...
    Che, che, tak czy inaczej - niestety to jest prawda

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    hmm... ciekawe jak wpłyną na rynek używek. 400FL pojawiła się jakiś czas temu i ze swoją ceną ok 40.000zło jakoś nie specjalnie wpłyną na cenę używanych wersji VR.
    Spory wpływ na ceny używanych szkieł wersji II miało wprowadzenie VRktóre były (dolarowo) zauważalnie tańsze niż nowe modele (przynajmniej w momencie premiery), ale wersje FL ma być zauważalnie droższa.
    Ciekawe jak to będzie wyglądało teraz ?
    Ceny dotychczasowych wersji nie spadną bo cena nowych modeli jest znacznie wyższa i niekoniecznie jest uzasadniona. Paweł gdzie można kupić 400 2.8 E za ok 40 tys?

  9. #29

    Domyślnie

    Ktoś coś wie na temat oficjalnej ceny i dostępności nowej szejsety w Polsce? Telefonowałem i mailowałem do NPS-u, ale zero kontaktu.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    jest 500: http://www.abfoto.pl/obiektywy-nikko...l_18_3397.html
    41199 brutto
    czyli 600 będzie ok 48000 tak jak przewidywałeś.
    Ostatnio edytowane przez arek71 ; 21-07-2015 o 16:02
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •