Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Łódź/Pabianice
    Posty
    9

    Unhappy Nikon D3200 i Pentacon - adapter

    Witam, dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Nikonem i w ogóle z fotografią, więc proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem w tej dziedzinie. Posiadam Nikona D3200 i chciałabym zamocować do niego obiektyw Pentacona 1:1.8, ogniskowa 50mm. Z tego co wyczytałam, Nikon ma mocowanie AF-S, a właśnie ten obiektyw Pentacona M42, jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Posiadam również cienki adapter M42 do Nikona, dokładnie ten -> http://allegro.pl/adapter-m42-do-nik...439081809.html I tu moje pytanie, dobrze wnioskuję, że potrzebuję jeszcze jednego adaptera, który zespoli obiektyw i już posiadany przeze mnie adapter przymocowany do aparatu Nikona? Wystarczy jak zakupię redukcję Pentacona Sixa czy jak to w ogóle wygląda, wiem tyle, ile udało mi się wyczytać, proszę, niech mi ktoś rozjaśni tę sprawę, zależy mi na przymocowaniu tego obiektywu.

  2. #2

    Domyślnie

    A tak ciężko zajrzeć np. do szukajki i wpisać tam "M42"
    Na pierwszym miejscu masz odpowiedź na swoje pytanie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pentacon 50 1.8 nadaje się do przeróbki, bez niej ostrzy chyba na max dwa metry.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Łódź/Pabianice
    Posty
    9

    Domyślnie

    koesh, a to nie zależy od adaptera, czy z soczewką czy bez?

    ewentualnie, jak przerobić obiektyw? dam radę zrobić to sama?

    plus mam jeszcze jeden problem, mianowicie adapter łączy się z aparatem, ale.. nie łączy się kompletnie z obiektywem, byłam przekonana, że dobrze dobrałam mocowania... Gdzie mogłam popełnić błąd lub może ktoś po prostu wskazałby mi jaki adapter powinnam kupić do tego obiektywu, żeby połączyć to z Nikonem?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-06-2015 o 23:40

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie obiektywu z mocowaniem, może to nie m42, czyli zwyczajny gwint o średnicy 42mm ?

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez breakingpoint Zobacz posta
    .. Pentacona 1:1.8, ogniskowa 50mm. Z tego co wyczytałam,... a właśnie ten obiektyw Pentacona M42, jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Posiadam również cienki adapter M42 do Nikona, dokładnie ten -> http://allegro.pl/adapter-m42-do-nik...439081809.html I tu moje pytanie, dobrze wnioskuję, że potrzebuję jeszcze jednego adaptera, który zespoli obiektyw i już posiadany przeze mnie adapter przymocowany do aparatu Nikona? Wystarczy jak zakupię redukcję Pentacona Sixa czy jak to w ogóle wygląda, wiem tyle, ile udało mi się wyczytać, proszę, niech mi ktoś rozjaśni tę sprawę, zależy mi na przymocowaniu tego obiektywu.
    Kupiłaś redukcję na M42 i pytasz o Pentacon Sixa? Przecież Pentacon Six to średni format i ogromne obiektywy.

    Cytat Zamieszczone przez breakingpoint Zobacz posta
    koesh, a to nie zależy od adaptera, czy z soczewką czy bez?

    ewentualnie, jak przerobić obiektyw? dam radę zrobić to sama?

    plus mam jeszcze jeden problem, mianowicie adapter łączy się z aparatem, ale.. nie łączy się kompletnie z obiektywem, byłam przekonana, że dobrze dobrałam mocowania... Gdzie mogłam popełnić błąd lub może ktoś po prostu wskazałby mi jaki adapter powinnam kupić do tego obiektywu, żeby połączyć to z Nikonem?
    Adapter który podlinkowałaś nie ma soczewki, więc nie będzie nieskonczoności.

    Potrzebujesz jednego adaptera, o ile obiektyw jest na M42.

    masz ten obiektyw (Pentacon 50/1.8 ) czy nie? Jest tam gwint M42 czy nie?
    A może tam masz bagnet bo obiektyw był od Praktica B.... ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Łódź/Pabianice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kupiłaś redukcję na M42 i pytasz o Pentacon Sixa? Przecież Pentacon Six to średni format i ogromne obiektywy.


    Adapter który podlinkowałaś nie ma soczewki, więc nie będzie nieskonczoności.

    Potrzebujesz jednego adaptera, o ile obiektyw jest na M42.

    masz ten obiektyw (Pentacon 50/1.8 ) czy nie? Jest tam gwint M42 czy nie?
    A może tam masz bagnet bo obiektyw był od Praktica B.... ?
    Mam ten obiektyw i właśnie problem w tym, że ja nie wiem jakie ma mocowanie, nie znam się na tym zupełnie. http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62
    Tak wygląda ten obiektyw, jak link nie działa podeślę zdjęcia. Prosiłabym o radę, jakiego adaptera potrzebuje do tego obiektywu.

    edit: Dodaję zdjęcia obiektywu
    Ostatnio edytowane przez breakingpoint ; 30-06-2015 o 13:00

  8. #8

    Domyślnie

    To nie jest obiektyw z bagnetem M42 więc taki adapter nie będzie pasować.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Łódź/Pabianice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    To nie jest obiektyw z bagnetem M42 więc taki adapter nie będzie pasować.
    To jaki ten adapter w takim razie?

  10. #10

    Domyślnie

    Z tego, co znalazłem w necie, to bagnet Praktica B
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •